Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix proti sdílení účtů: nově usnadňuje přenos profilu

22.10.2022, Milan Šurkala, aktualita
Netflix proti sdílení účtů: nově usnadňuje přenos profilu
Už dobře víme, že Netflix zvyšuje své úsilí v boji proti sdílení účtů mimo domácnosti. Předplatné sice umožňuje ho využívat až na 4 zařízeních, to ale platí pro jednu domácnost. Nově tak těm, kterých se dotknou změny ve vymáhání pravidel, usnadní přenos účtu.
Streamovací služba Netflix v poslední době bojuje proti sdílení účtů mimo domácnost. Její dražší předplatná umožňují více podúčtů pod tím hlavním, toto by se ale nemělo dělat např. mezi přáteli, kteří jsou na různých adresách. Netflix tak nově umožní zvýšit počet podúčtů i pro lidi mimo domácnost, ty ale budou za další příplatek. Předpoklad je takový, že někteří z těchto lidí si pak raději založí svůj vlastní účet. Aby ale přechod na nový účet byl méně problémový, objevila se v Netflixu nová funkce Profile Transfer.
 
Netflix Profile Transfer
 
Ta umožňuje usnadnit přenos podúčtu do nového předplatného. Pokud tak někdo rozhodne platit si předplatné nově sám, může si tak přenést všechny své rozkoukané seriály, osobní preference, historii sledování, osobní seznam a další do svého nového účtu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.