Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix vylepšuje rodičovskou kontrolu nejen zavedením PINu

8.4.2020, Milan Šurkala, aktualita
Netflix chce být konkurenceschopnější mezi streamovacími službami, které nabízí mnoho obsahu i pro děti, a proto se rozhodl dále vylepšit svou rodičovskou kontrolu. Zavádí např. PIN nebo vylepšené filtry.
Streamovací služby lidé nemusí hodnotit jen na základě jejich ceny a nabídky titulů, jistou váhu může mít v rodinách i dostupnost obsahu přístupného pro děti a filtrování obsahu, ke kterému by ještě neměly mít přístup. Netflix se v tomto chce zlepšit, a proto zavádí několik nových funkcí pro lepší rodičovskou kontrolu. Jako první je tu zavedení PINu, který lze nastavit pro účty rodičů, ke kterým by děti neměly mít přístup. Ty tak mohou využívat jen ty svoje.
 
Netflix rodičovská ochrana
 
Vylepšeny byly i věkové filtry a možnosti jejich nastavení pro jednotlivé účty na Netflixu. Tyto filtry navíc mohou být odlišné podle konkrétní legislativy země, ve které je streamovací služba používána. Rodiče dokonce mohou zakázat přístup k jednotlivým titulům podle názvu a v takovém případě se nebude ukazovat ani ve vyhledávání. Rodiče si dále mohou zobrazit přehledně všechny účty v seznamu včetně nastavených práv. Dále je možné podívat se na seznam toho, na co se dítě dívalo, a vypnout u jejich účtů automatické přehrávání.
 
Netflix rodičovská ochrana
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.