Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix chce podle průzkumu letos opustit 25 % uživatelů

28.9.2022, Milan Šurkala, aktualita
Netflix chce podle průzkumu letos opustit 25 % uživatelů
Streamovací služba Netflix má v poslední době poněkud horší časy. Dvakrát po sobě jí klesl počet uživatelů a jak to vypadá podle posledního průzkumu v USA, nemalá část uživatelů chce službu v krátké době opustit. Údajně by mělo jít až o čtvrtinu.
Na trhu streamovacích služeb se mění situace a kdysi neochvějná jednička Netflix se o svou první pozici už musí obávat. Společnost Disney, pokud sečte všechny své streamovací služby, dokonce už Netflix překonává (samotnému Disney+ se to zatím nepovedlo). Otázkou je, jak se toto bude vyvíjet v budoucnu, a minimálně v USA to vypadá, že se Netflixu už moc nedaří a nejsou zde vyhlídky na významnější zlepšení situace. Na reviews.org se zeptali 1000 respondentů (což není extrémně reprezentativní vzorek, ale jistý náhled to dá) na to, jaké mají streamovací návyky, a co plánují v budoucnu. Jeden ze čtyř respondentů přitom odpověděl, že hodlá opustit streamovací službu Netflix v průběhu tohoto roku.
 
Netflix logo
 
Tak obrovský odliv se s největší pravděpodobností nestane, znamenalo by to úbytek zhruba 18 milionů uživatelů z USA (a ne vždy se záměr prezentovaný v průzkumu setkává s reálně vykonaným krokem), nicméně je dost dobře možné, že zatímco v jiných zemích může Netflix růst, v USA patrně dojde k nějakému poklesu. 40,5 % lidí, kteří vyjádřili záměr opustit Netflix, to zdůvodnilo nedávným zdražením předplatného, 21,7 % pak řeklo, že jim na službě chybí obsah, který by chtěli vidět. V 19,6 % případů za to mohou obecně rostoucí náklady v souvislosti s inflací a Netflix se tak stává nepotřebným luxusem, 18,3 % pak zmínilo, že používá konkurenční služby častěji než samotný Netflix.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.