www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nejlevnější 8K TV? Nová Samsung Q700T příjemně překvapí cenou

Nejlevnější 8K TV? Nová Samsung Q700T příjemně překvapí cenou
, , aktualita
Prodeje 8K TV zůstávají nízké, ale výraznou vzpruhou by mohla být nová série QLED TV od Samsungu, která snižuje jejich ceny na snesitelnou úroveň. Dokonce se prodávají za méně, než výrobce tvrdil při představení.
K oblíbeným
reklama
Televizory s 8K rozlišením vstoupily na trh s astronomickými cenami v řádech stovek tisíc korun. Bylo ovšem jen otázkou času, než se objeví levnější modely, které snad z 8K TV časem udělají „mainstream“, jako se to stalo v případě 4K TV i jiných technologií. Dosud nejlevnější cestou k televizoru s tímto rozlišením byla LG 65NANO95, která se aktuálně prodává za 64 990 Kč (při uvedení na trh v létě byla o 10 tisíc dražší). Samsung ovšem laťku výrazně snížil se svou sérií Q700T, která byla představena před dvěma měsíci a do českých obchodů se dostala před pár dny. Skladem jsou v tuto chvíli oba modely.
 
 
Menší QE55Q700T s úhlopříčkou 55 palců stojí 49 990 Kč, i když oficiální stránky Samsungu uvádí cenu o 5 000 Kč vyšší. Ačkoliv to stále není žádná „lidovka“, 8K TV se díky tomu modelu staly výrazně dostupnější – vloni by taková cena byla nemyslitelná. V prodeji je rovnou také větší varianta QE65Q700T s úhlopříčkou 65 palců, která dostala cenovku 69 990 Kč. Jedná se o QLED TV, které tedy využívají panel LCD vylepšený o technologii Quantum Dot. Rozlišení 8K využívá 33 milionů pixelů, tedy čtyřikrát více ve srovnání s 8K. Jemnost displeje se v případě menší varianty vyšplhala na 160 pixelů na palec (PPI), a těžko tak na trhu bude hledat konkurenci. Otázkou zůstává, zda lze rozdíl poznat pouhým okem.
 
 
Jedním z důvodů, proč si Samsung mohl dovolit výrazně snížit cenu, je použití podsvícení s menším stmívatelných zón. To by se mohlo projevit nižším kontrastem ve srovnání s jinými QLED TV, ale patrně nepůjde o závratný rozdíl. Stejně jako u jiných modelů pro rok 2020 nechybí Filmmaker Mode, který deaktivuje vyhlazení pohybu a další technologie pro vylepšení obrazu. Inovativní novinkou je také systém Object Tracking Sound+, který rozpozná pohybující se objekty ve scénách a vytvoří odpovídající efekt prostřednictvím reproduktorů. K dispozici jsou čtyři konektory HDMI 2.1 s podporou eARC či ALLM, ale patrně bez VRR (navzdory předchozím zmínkám o FreeSync a G-Sync).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik