www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nejlevnější 8K TV? Nová Samsung Q700T příjemně překvapí cenou

Nejlevnější 8K TV? Nová Samsung Q700T příjemně překvapí cenou
, , aktualita
Prodeje 8K TV zůstávají nízké, ale výraznou vzpruhou by mohla být nová série QLED TV od Samsungu, která snižuje jejich ceny na snesitelnou úroveň. Dokonce se prodávají za méně, než výrobce tvrdil při představení.
K oblíbeným
reklama
Televizory s 8K rozlišením vstoupily na trh s astronomickými cenami v řádech stovek tisíc korun. Bylo ovšem jen otázkou času, než se objeví levnější modely, které snad z 8K TV časem udělají „mainstream“, jako se to stalo v případě 4K TV i jiných technologií. Dosud nejlevnější cestou k televizoru s tímto rozlišením byla LG 65NANO95, která se aktuálně prodává za 64 990 Kč (při uvedení na trh v létě byla o 10 tisíc dražší). Samsung ovšem laťku výrazně snížil se svou sérií Q700T, která byla představena před dvěma měsíci a do českých obchodů se dostala před pár dny. Skladem jsou v tuto chvíli oba modely.
 
 
Menší QE55Q700T s úhlopříčkou 55 palců stojí 49 990 Kč, i když oficiální stránky Samsungu uvádí cenu o 5 000 Kč vyšší. Ačkoliv to stále není žádná „lidovka“, 8K TV se díky tomu modelu staly výrazně dostupnější – vloni by taková cena byla nemyslitelná. V prodeji je rovnou také větší varianta QE65Q700T s úhlopříčkou 65 palců, která dostala cenovku 69 990 Kč. Jedná se o QLED TV, které tedy využívají panel LCD vylepšený o technologii Quantum Dot. Rozlišení 8K využívá 33 milionů pixelů, tedy čtyřikrát více ve srovnání s 8K. Jemnost displeje se v případě menší varianty vyšplhala na 160 pixelů na palec (PPI), a těžko tak na trhu bude hledat konkurenci. Otázkou zůstává, zda lze rozdíl poznat pouhým okem.
 
 
Jedním z důvodů, proč si Samsung mohl dovolit výrazně snížit cenu, je použití podsvícení s menším stmívatelných zón. To by se mohlo projevit nižším kontrastem ve srovnání s jinými QLED TV, ale patrně nepůjde o závratný rozdíl. Stejně jako u jiných modelů pro rok 2020 nechybí Filmmaker Mode, který deaktivuje vyhlazení pohybu a další technologie pro vylepšení obrazu. Inovativní novinkou je také systém Object Tracking Sound+, který rozpozná pohybující se objekty ve scénách a vytvoří odpovídající efekt prostřednictvím reproduktorů. K dispozici jsou čtyři konektory HDMI 2.1 s podporou eARC či ALLM, ale patrně bez VRR (navzdory předchozím zmínkám o FreeSync a G-Sync).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik