Výrobce:

NEC

Články o výrobci NEC | Zobrazit jen články a recenze
NEC L50W – LED projektor do dlaně

NEC L50W – LED projektor do dlaně

Už tento měsíc má i na český trh dorazit nový projektor společnosti NEC Display Solutions, který nese označení NEC L50W a má poskytnout obstojný výkon pro cestující uživatele, především z řad manažerů.
11.10.2011, aktualita, Pavel Zubatý
Projektor NEC V300W – putovní kompakt

Projektor NEC V300W – putovní kompakt

Rodina projektorů NEC se rozrostla o nový model. Tento přírůstek s označením V300W je vhodný pro malé až střední místnosti a jeho kompaktní lehká konstrukce umožňuje snadné přenášení mezi jednotlivými místnostmi (nebo převoz automobilem).
15.8.2011, aktualita, Pavel Zubatý
Datová rozhraní digitálních videokamer

Datová rozhraní digitálních videokamer

Doba analogového záznamu je nenávratně pryč. Dnešní kamery využívají k ukládání dat zásadně digitální technologie, díky kterým lze pořízené obrázky/videa pohodlně zpracovávat třeba na PC. Je několik rozšířených přenosových rozhraní. Víte, která to jsou?
14.7.2011, článek, Maximilián Tydor8 komentářů
Iontový motor NEC pro komerční satelity

Iontový motor NEC pro komerční satelity

Ano, čtete dobře, tato aktualita je o iontovém motoru. Nejde o nic menšího než o pohon družic, které létají „tam kdesi“, nahoře. NEC Corp a Aerojet-General Corp ohlásili, že se jim podařilo odzkoušet stejný motor, jaký byl použit v sondě Hayabusa.
20.4.2011, aktualita, Pavel Zubatý
3D projektory NEC řady V

3D projektory NEC řady V

Před pár dny představila evropská pobočka NEC novou řadu 3D projektorů s označením V series. Celkem sedm modelů této řady má nahradit nynější přístroje „příbuzné“ NEC NP216. Pět z nich (V260, V230X, V260X a V300X) má dorazit na pulty obchodů už příští měsíc.
19.4.2011, aktualita, Pavel Zubatý1 komentář
Nová OLED svítidla

Nová OLED svítidla

Na japonském veletrhu nazvaném Lightning Fair, konaném ve dnech 8–11. března 2011, byly představeny nové druhy osvětlení s OLED technologií. Můžeme letos čekat místo OLED TV nějaká zajímavá OLED svítidla?
18.3.2011, aktualita, Tomáš Mejzlík
Nové projektory NEC řady M jsou úspornější

Nové projektory NEC řady M jsou úspornější

Japonský výrobce elektroniky NEC si na podzim připravil zcela novou řadu 3LCD projektorů. Všechny modely se pyšní funkcí automatického přepínání do úsporného (ECO) režimu, což by mělo zlevnit jejich provoz.
27.10.2010, aktualita, Jiří Piškula
NEC a Renesas se spojují

NEC a Renesas se spojují

Společnosti NEC a Renesas pokračují ve spojení svých obchodních činností, jednání ale započalo již asi před rokem. Podle plánu má dojít k výměně akcií k 1. dubnu 2010 po schválení akcionářů obou firem.
6.1.2010, aktualita, Radek Jahoda
NEC NP600S: XGA 3LCD projektor

NEC NP600S: XGA 3LCD projektor

Není mnoho výrobců, kteří mají v nabídce i projektory s krátkou projekční vzdáleností „short throw“, zato NEC má v nabídce rovnou čtyři. My se v této recenzi blíže podíváme na model NEC NP600S, 3LCD projektor s XGA rozlišením.
6.8.2009, recenze, Petr Papež1 komentář
NEC hodlá uvést na trh 3D TV bez brýlí

NEC hodlá uvést na trh 3D TV bez brýlí

Asi před půl rokem NEC oznámil vývoj 12.1 palců velkého 3D displeje, který bude pracovat bez nutnosti nasadit si 3D brýle. Nyní již oznamuje, že ho chce začít na podzim prodávat koncovým zákazníkům.
11.5.2009, aktualita, Radek Jahoda
NEC a Renesas začínají rozhovory o sloučení

NEC a Renesas začínají rozhovory o sloučení

Dva velcí výrobci polovodičových součástech začali rozhovory o sloučení. jde o japonské firmy NEC Electronics a Renesas, což je společný podnik Hitachi a Mitsubishi Electric. Vznikl by tak třetí největší podnik na světě.
27.4.2009, aktualita, Radek Jahoda
NEC uvádí svůj nový projektor NP52

NEC uvádí svůj nový projektor NP52

Společnost NEC oznámila rozšíření svých řad přenosných DLP projektorů o novinku s jednoduchým označením NP52. Jde tedy o kompaktní projektor vhodný do podniků pro setkání pracovníků a pro vzdělávací účely.
6.4.2009, aktualita, Jan Vítek
Mobilní projektory - obecný pohled a výčet modelů

Mobilní projektory - obecný pohled a výčet modelů

Před půl rokem jsme přinesli řadu článků zaměřených na domácí promítání. Ve stejném duchu budeme dnes pokračovat s tím rozdílem, že se budeme věnovat mobilním projektorům. Nebude chybět ani výčet aktuálních modelů na trhu.
11.3.2009, článek, Michal Koláček1 komentář
Levné projektory pro domácí kino

Levné projektory pro domácí kino

V minulých článcích jsme se věnovali technologiím promítání obrazu projektorů a nejdůležitějším parametrům. Dnes přicházíme s přehledem vybraných společností a jejich modelů pro domácí promítání. Horním limitem bude průměrná pořizovací cena 22 000 Kč s DPH.
23.10.2008, článek, Michal Koláček4 komentáře
NEC se zbavuje své divize optických mechanik

NEC se zbavuje své divize optických mechanik

Firmy Sony a NEC oznámily, že NEC prodá své akcie ve společné firmě Sony NEC Optiarc Inc. svému partnerovi. Sony a NEC založili společnou firmu na vývoj a výrobu optických mechanik v roce 2006.
22.9.2008, aktualita, Radek Jahoda
NEC představil jednočipové řešení pro Blu-ray

NEC představil jednočipové řešení pro Blu-ray

NEC vyvinul vlastní jednočipové řešení pro Blu-ray přehrávače, které označuje jako první. My ale již víme, že první není, protože své řešení představil i Panasonic již v dubnu. Každopádně nový čip EMMA 3PF může zase o něco přispět ke zlevnění Blu-ray přehrávačů, když právě čipy od NECu patří většinou k těm z levnější kategorie (i když ne horší).
7.8.2008, aktualita, Radek Jahoda

NEC začal dodávat hybridní Blu-ray/HD DVD čip

Podle Routers začal NEC dodávat čip, který umožní přehrávání jak Blu-ray, tak i HD DVD disků. Cena čipu je $84 dolarů za 10tis. kusů, což je stejně jako u samozstatných řešení pro oba formáty. Čeká se tak už jen na optickou hlavu, která...
11.10.2006, aktualita, Radek Jahoda