www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Mrtvý formát? LG TV končí s podporou Advanced HDR

Mrtvý formát? LG TV končí s podporou Advanced HDR
, , aktualita
LG přestává ve svých televizorech podporovat formát Advanced HDR a s ním spojený režim obrazu od Technicolor. O podporu přišly modely z roku 2020, ale zákazníky to vzhledem k chybějícímu obsahu trápit nemusí.
K oblíbeným
reklama
Zdá se, že válka formátů vysokého dynamického rozsahu má prvního poraženého. Nepříliš známá technologie Advanced HDR by Technicolor se nezvládla prosadit proti konkurenci, ke které patří HDR10, Dolby Vision, HLG a nejmladší HDR10+. Nyní formát přišel také o největšího podporovatele ze strany výrobců televizorů. LG přestane nabízet kompatibilitu s Advanced HDR ve svých nových OLED TV a NanoCell TV z roku 2020. Na modelech z uplynulých let tato funkce patrně zůstane, ale nutno dodat, že příliš k užitku nikomu nebude. Na trhu totiž chybí jakýkoliv obsah využívající Advanced HDR, tento formát totiž ignorují vydavatelé UHD Blu-ray disků i provozovatelé platforem pro streamování videa.
 
 
Formát Advanced HDR by Technicolor byl představen v roce 2015, ale od počátku zůstával ve stínu jiných formátů jako Dolby Vision. Od modelové řady 2017 začala tuto funkci ve svých televizorech podporovat společnost LG. Spolu s tím nabízela také HDR10, HLG a Dolby Vision. Jednalo se přitom o poměrně logický krok, neboť nikdo před pár lety nemohl tušit, které formáty se na trhu udrží a které naopak skončí v propadlišti dějin. Advanced HDR se patrně zařadí do druhé skupiny. Kromě chybějícího obsahu totiž nyní přichází také hardwarovou podporu. Připomeňme, že ve svých televizorech pro evropský trh tento formát vysokého dynamického rozsahu používal také Philips, respektive jejich výrobce TP Vision. Ani u aktuálních modelů této značky ovšem již podporu Advanced HDR nenajdeme.
 
LG OLED TV přijdou také o režim obrazu Technicolor, který se na televizory této značky dostal spolu s Advanced HDR. Po přepnutí do tohoto režimu si měli diváci vychutnat kvalitnější obraz vyladěný přímo experty ze společnosti Technicolor, a to bez ohledu na to, zda se jednalo o obsah v SDR nebo HDR. Konkurence na trhu s formáty HDR je poměrně vysoká, takže není vyloučeno, že se v budoucnu neobjeví další odpadlík. V poměrně složité situaci se ocitl standard HDR10+, který vyvíjí Samsung a jeho partneři. Ačkoliv na palubě se nyní nachází dost výrobců televizorů, filmy v HDR10+ přestal nedávno vydávat jeden ze zakládajících členů – 20th Century Studios (Fox). V minulosti se hovořilo také o univerzálním HDR, které by mohlo vyřešit problémy s mnoha dostupnými formáty.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik