www.tvfreak.cz
>
>

20th Century hází přes palubu HDR10+, dává přednost Dolby Vision

20th Century hází přes palubu HDR10+, dává přednost Dolby Vision
, , aktualita
20th Century Studios, jeden ze zakládajících členů aliance HDR10+, po akvizici společností Disney upřednostní Dolby Vision před HDR10+. Nasvědčuje tomu počínání studia v posledních měsících.
K oblíbeným
reklama
20th Century Fox má od loňského roku nového vlastníka. Disney získalo jedno z největších filmových studií světa za více než 70 miliard dolarů a začátkem letos v lednu změnilo jeho název na 20th Century Studios. Zda se, že ke změnám dochází i v případě formátů vysokého dynamického rozsahu. Připomeňme, že 20th Century Fox byl spolu se Samsungem, Panasonicem a Amazonem jedním ze zakladatelů HDR10+ Alliance, která se podílí na vývoji a rozšíření tohoto standardu. Postupně se přidali desítky dalších společností z řad výrobců zařízení a hardwarových komponentů, vývojářů softwaru nebo poskytovatelů obsahu včetně dalšího významného hollywoodského studia – Warner Bros.
 
 
Z filmu Ad Astra (2019), kde si hlavní roli zahrál Brad Pitt
 
Zatímco Warner Bros se rozhodl kopat za obě strany a vydávat filmy, které podporují HDR10+ i konkurenční Dolby Vision, 20th Century se touto cestou nechce vydat. Ačkoliv se jedná o společnost, která stála u zrodu HDR10+, nyní jej patrně opustí a dá přednost právě Dolby Vision. Zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, ale nasvědčuje tomu chování studia v posledních měsících, jak uvádí portál FlatpanelsHD. Připomíná, že nový vlastník 20th Century Studios – Disney – patří k velkým podporovatelům Dolby Vision (i zvukového formátu Dolby Atmos). Krátce po akvizici opustilo firmu několik klíčových osob, které prosazovaly HDR10+ před konkurenčním standardem od Dolby.
 
Na konci loňského roku vydalo studio 20th Century Fox sci-fi thriller Ad Astra s Dolby Vision a letos následovalo několik dalších jako Špióni v převleku (Spies in Disguise), Le Mans '66 (Ford v Ferrari), Pod vodou (Underwater) nebo Volání divočiny (The Call of the Wild). Ve všech případech se jedná o digitální kopie, v případě UHD Blu-ray disků je podporováno pouze HDR10. Odchod tak velkého partnera jako 20th Century by byl pro Samsung i celý ekosystém HDR10+ velkou ránou. Na druhou stranu většina partnerů HDR10+ zároveň nabízí ve svých produktech a filmech také Dolby Vision. Oba formáty jsou označovány jako „prémiové“, neboť na rozdíl od HDR10 používají tzv. dynamická metadata.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala