Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od Mitisko
Že se tomu někdo divý. Dnes jsou napíchlé telefony, autá tak proč ne televize. Je to dobrý krok. Argumenty typu mně je to jedno, nedělám nic zlé mám nejraději. Představme si situaci, něco podobní jak dnešní cílená reklama. Jako máte dnes v nokii možnost sdílet svoje kontakty s googlem anebo microsoftem teda s ďáblem anebo čertem máte na výběr :D tak za pár let budete mít na výběr si koupit televizi která vás legálně odposlouchává jiná nebude. Proč by to někdo dělal. Představme si software který umí sledovat vaše spotřebitelské návyky, ví zaznamet o čem se bavíte nad čím dumáte že koupíte... Víte co by za také informace v hromadném měřítku dali dnešné korporace ?
Alternativa 2. a ta je o hodně horší. Narodí se vám syn od malička bude odposloucháván sledován na soc. sítích, bude se zaznamenávat co se mu líbí kdy co kde napsal atd... Přídě do věku kdy mu bude 26 let doštuduje a bude usilovat u nějakou vyšší funkci v štáte. Predstavtě si finanční nabítku jeho oponenta za data které by vašeho syna zdiskreditovali. To je úplně jedno co, možná v 18 byl zvědavej a koukal na gayporno anebo něco podobného z jeho minulosti se vytáhne v den voleb a je v prdeli. To dá firmám ­(korporáciám­) takovou moc, že budou všude. Budu vědět co dělá prokurátor, sudca, politici atd atd... Tam budou obrovské prachy a kde jsou prachy tam jde morálka bokem :­)
Když se člověk podívá z nadhledu na situaci IT, tak všichni představitele který brání slobodu na internetu jsou umlčany, zavražděni anebo celé firmy zmiznou. Viď osud TrueCrypt a ještě odporučí konkurenci ve windows :D člověk nebude mít místo kde schovat své data tak aby na ně nemohl někdo jiný. Lituji budoucí generace lidí, budou to mít těžké hodně moc...
Odpovědět1  0