Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od Milan Šurkala
Pod 10 to s velkou pravděpodobností nebude ­(pokud se to sem vůbec dostane­). Jak píšu v aktualitě, u nás jsou ceny obvykle tak o půlku vyšší, takže se dá čekat tak 13.
Odpovědět0  0
"Sorry, ale miniLed je o velikosti diod. A tím o zvýšení počtu zón local dimming. ­"

No a neříkám snad totéž?
Odpovědět0  0
A právě to je pak to mini­-LED. Přišli s tím u mini­-LED proto, že je to v podstatě to, co ten pojem mini­-LED znamená. Není to sice přesně definováno, ale mini­-LED jsou televize, které těch zón mívají v řádu stovek a vyšších. Jako vždy, nemůžete mít vždy nejlepší formu dané technologie hned, ale prochází to postupným vývojem ­(ať už daným hardwarovými omezeními nebo marketingovými­).
Odpovědět0  0
Pokud jste mu napsal jen ­"stmívací zóna­", tak je docela pochopitelné, že to nenašlo nic kloudného. Zkuste napsat ­"stmívací zóna televize­" a hned to bude vypadat jinak. On nemůže vědět, že máte na mysli zrovna ty v televizích. Ani AI by Vám to nevysvětlila, pokud byste jí neřekl, že myslíte ty v televizi.
Odpovědět0  0
No já bych si právě moc naděje na Vašem místě nedával. Oficiální tisková už oficiálnějším prohlášením být nemůže a ačkoli výrobci někdy názory mění, tzn. změnu nelze vyloučit, určitě bych na ni ale nespoléhal. Spíše naopak, bral bych to spíše jako téměř jistotu, že to tu nebude.
Odpovědět0  0
Možná se to změní, ale tiskovka Panasonicu říká: ­"Modely MZ980 a MX710 nebudou na českém a slovenském trhu dostupné."
Odpovědět1  0
Já mám pocit, že třeba na Netflixu je toho ve 4K spousta.
Odpovědět1  0
Těch 1400 nitů je ale jen lokálně ­(max. v 3% plochy­) pro vysoké kontrasty. Celoplošně dá jen 230 nitů.
Odpovědět1  0
Tak to musíte mít sakra malé dveře. Se divím, to byste tam nemohl prolézt ani Vy.
Odpovědět0  0
Účet nerovná se zařízení a jiná IP.
Odpovědět0  0
Njn, tím, že píšu často o objektivech pro Digimanii, si slova objevit a objektiv pořád ­"pletu­".Stále tam naskakuje to druhé a občas to unikne. Díky, opraveno.
Odpovědět0  0
"ale to u pozorovacich uhloch OLED nieje problem­"

To bych úplně až tak netvrdil. Když jsem testoval např. 48­" OLED od Gigabytu, tak v rozích to mělo trochu barevný posun ­(jinou barevnou teplotu­). Že to neinvertuje barvy jako TN, ještě neznamená, že je to všude úplně stejné.
Odpovědět0  0
V našem případě tam CZ­/SK nemáme ­(přítelkyně ho má nastavený na polštinu, takže je tam EN, DE a PL a nevím, zda se to nějak změní s nastavením účtu do jiného jazyka ­- české titulky totiž jsou k dispozici­).
Odpovědět0  0
Máte pravdu. Chybu jsem napravil a článek je upraven. Díky.
Odpovědět0  0
Jj, byla tam chybka. Díky.
Odpovědět0  0
Tady se krásně ukazuje, jak člověk vidí to, co chce vidět a co očekává. Musel jsem to číst asi 3krát, než jsem poznal, co je špatně :­-)
Odpovědět0  0
Takže tím chcete říci, že dokud ho používá alespoň jeden člověk na planetě, nelze mluvit o zašlé slávě? Nebo jakou spojitost má to, že Vy používáte ACDSee, s daným tvrzením? Opravdu nejste celý svět.

BTW. Já ho dodnes používám také. Ale nedovolil bych si kvůli tomu říci, že když ho používám já, tak je to pořád tak rozšířené jako před 20 lety, obzvlášť když vidím, že zatímco kdysi to měl na počítači s trochou nadsázky skoro každý, dnes si drtivá většina lidí vystačí s vestavěným prohlížečem Windows.
Odpovědět0  0
Autorovi to stačilo, ale chybička se prostě občas i tak znovu vloudí a při kontrole se neodhalí. To ­"s­" mi tam z nějakého důvodu pořád naskakuje automaticky, i když vím, že tam nemá být. A obvykle to při kontrole odhalím. Tentokrát se nezadařilo.
Odpovědět0  0
Ano, o tom se v článku také píše.
Odpovědět0  0
Díky za upozornění, chybu jsem opravil.
Odpovědět1  0
Ale to přece nemůžeš hodnotit jen pohledem televizních kanálů a optikou roku 2015. Je rok 2020, kdo dnes sleduje jen televizní kanály? Na televizi se zdaleka nesledují jen televizní kanály, ale dnes čím dál častěji streamovací služby a ty ve 4K jsou. Nejsem žádný velký divák ­(ať už TV nebo streamovacích služeb, neb na to nemám čas­), ale 4K rozhodně tvoří nemalou část obsahu.
Odpovědět0  0
Plex je služba pro správu vlastního obsahu ­(video, fotografie, hudba...­). Nyní k tomu přibylo streamování, které má reklamy, ale ty jsou jen v tomto streamování a nebudou přehrávány při přehrávání vlastního obsahu.
Odpovědět0  0
Díky za upozornění, opraveno.
Odpovědět0  0
Když to dovedeš do extrému, pak by nejlepší kamera měla mít jeden obrovský 1­" pixel, který by vůbec nešuměl. Což je nesmysl. Vždy bude někde rozumná hranice mezi rozlišením a šumem ­(rozlišení začne klesat mnohem rychleji než šum, což nemá smysl dělat­). Dovolím si tvrdit, že ztráta rozlišení FHD>HD je větším problémem než ten větší šum, který by to FHD mělo. Ostatně když se podíváš na ty výsledky, tak to není žádná sláva a ten noční jas je z velké části také softwarové přisvětlení. Myslím, že ve Full HD by to bylo detailnější, ale přitom by šum nebyl o moc horší.
Odpovědět0  0
Když jsme vybírali kameru, lepší poměr ceny a výkonu mi vyšel např. u kamer Sony.
Odpovědět0  0
Tak to by se mi líbilo. Nesleduju videa tak často, aby pro mě mělo smysl dávat tolik peněz za předplatné, ale s reklamami by to bylo stravitelnější.
Odpovědět1  0
Datum uvedení u všech článků a recenzí vidím, vždycky se to vyplňuje a vždycky se to zobrazuje ­(u článků, které vyšly dnes, se objevuje ­"dnes­" a u včerejších článků je ­"včera­", což se následující dny automaticky systémem nahradí klasickým zobrazením data­). Díváte se dobře?
Odpovědět1  0
Problém je v tom, že mnoho výrobců označuje 3840×2160 pixelů jako 4K. A např. právě Panasonic má pod 4K 3840×2160 pixelů a 4096×2160 pixelů je pak označeno jako Cinema 4K ­(nebo u jiných DCI 4K­).
Odpovědět0  0
Pokud to berete takto, tak se zpomalené video jednoduše prostě nedá ­"natočit­" :­-)
Odpovědět0  0
Video, které se díky vysokému počtu fps zpomalí, je snad už dle toho, že se zpomaluje, ­"zpomalené­", ne? :­-­) Tam není ­"pomalé­" video, ale ­"zpomalené­". Ty videosekvence dostanete ve 30 fps, nikoli ve 200 fps, tedy už zpomalené. K 200fps videu se nedostanete, leda, že byste si to 200fps video uložené ve 30 fps zpátky zrychlil na původních 200 fps.
Odpovědět0  0
Teto televize je docela skoda, zejmena jejich Interview Z1 nemelo chybu a moc rad jsem se na nej dival.
Odpovědět1  0
No jestli si s tím dai aspoň trochu práci, tak by to mohlo být hodně zajímavé. Co programuju v CUDĚ, tak GeForce 9600 GT překoná jedno 3,0GHz jádro procesoru Core 2 Duo E8400 o cca 370 %. Jenže to využívám globální paměť, která má velmi vysoké latence. Se sdílenou pamětí to bude ještě o něco rychlejší. Každopádně to hodnotím jako dobrý počin.
Odpovědět0  0