www.tvfreak.cz
>
>
>

MicroLED TV do obýváku? Samsung připravuje 75" model

MicroLED TV do obýváku? Samsung připravuje 75" model
, , aktualita
Hlavní současná nevýhoda microLED TV, příliš veliká úhlopříčka pro použití v domácnostech, se snad brzy stane minulostí. Samsung podle důvěryhodných spekulací v příštím roce představí 75" microLED televizi.
reklama
Samsung začátkem letošního roku představil The Wall, svůj první modulární microLED televizor, který se nyní dostává na trh. Vzhledem k úhlopříčce 146" se ovšem vůbec nehodí pro použití v domácnostech. A stejný problém s velikostí řeší i konkurenční LG, které představilo dokonce 183" microLED TV. Samsung ovšem velmi usilovně pracuje na tom, aby bylo možné novou technologii používat v obývacích pokojích. Už na nedávném veletrhu IFA 2018 v Berlíně měl být v zákulisí ukázán prototyp 75" microLED TV, jak tvrdí jihokorejský web ETNews.com.
 
 
Připomeňme, že Samsung na svém facebookovém profilu už dříve zveřejnil fotografii ukazující microLED TV konvenčnější velikosti. Další indícií bylo ocenění „Best of Innovations: Video Displays“, které si společnost odnesla z veletrhu CES 2018 za televizor S9, světově první microLED TV pro spotřebitele. Snad kromě odborné poroty však tento model nikdo na vlastní oči neviděl a ani Samsung se jím nikde příliš nechlubil. Ocenění je ovšem dohledatelné na oficiálních webových stránkách veletrhu.
 
Podle jihokorejského zdroje bude 75" microLED TV představena v příštím roce, podrobnější termín zatím neznáme. Panel si i přes výrazné zmenšení ponechá 4K rozlišení, takže výrobce bude muset čtyřikrát zmenšit velikost pixelů. Při vývoji se údajně objevily překážky, které bude nutné ještě odstranit. Ačkoliv nový model bude svou velikostí mnohem vhodnější do domácnosti, překážkou ve větším rozšíření nejspíš zůstane vysoká cena.
 
Dodejme, že technologie microLED využívá panel z miniaturních barevných světelných diod a vyznačuje se vyšším kontrast, kvalitnějšími barvami i temnější černou než LCD. Ve srovnání s OLED zase nabízí delší životnost.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nové LG OLED i LCD TV budou mít certifikaci „WiSA Ready“ Nové LG OLED i LCD TV budou mít certifikaci „WiSA Ready“
LG jako první významný výrobce nabídne televizory, které prošly certifikací aliance WiSA. Po dokoupení příslušenství tedy OLED TV i vybrané LCD TV pro rok 2019 zvládnou bezdrátový přenos vysoce kvalitního zvuku v tomto standardu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Japan OLED ukázal tištěné OLED displeje pro různé účely Japan OLED ukázal tištěné OLED displeje pro různé účely
Japan OLED, společný podnik Sony a Panasonicu, se pochlubil několika prototypy OLED panelů vyrobených pomocí tisku. Jedná se o televizor, počítačový monitor, ale i displeje pro použití v automobilech či chytrých domácnostech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo přidá svým Blu-ray přehrávačům podporu HDR10+ Oppo přidá svým Blu-ray přehrávačům podporu HDR10+
Oppo sice ukončilo výrobu a vývoj nových produktů, ale pokračuje v brilantní poprodejní podpoře. Během několika týdnů by měla na modely UHD Blu-ray přehrávačů dorazit aktualizace přidávající podporu HDR10+.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Prosincové novinky v O2 TV: vylepšené HBO OD a vánoční sekce Prosincové novinky v O2 TV: vylepšené HBO OD a vánoční sekce
Zákazníci O2 TV se mohou těšit na rozšířenou nabídku obsahu ve službě HBO On Demand. Kromě toho se v O2 Videotéce objevila nová sekce obsahující nejoblíbenější vánoční filmy. Připravena je také bezplatná ochutnávka dvou programů.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tom Cruise bojuje proti vyhlazování videa u TV Tom Cruise bojuje proti vyhlazování videa u TV
Moderní televize mají funkci vyhlazování obrazu, který pak působí mnohem plynuleji. Zatímco některému typu obsahu to prospívá, mnohé to docela ničí. A Tom Cruise nám k tomu řekl svůj kritický názor. Anketa: Jakou snímkovací frekvenci chcete vy?
7.12.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů