www.tvfreak.cz
>
>
>

MicroLED TV do obýváku? Samsung připravuje 75" model

MicroLED TV do obýváku? Samsung připravuje 75" model
, , aktualita
Hlavní současná nevýhoda microLED TV, příliš veliká úhlopříčka pro použití v domácnostech, se snad brzy stane minulostí. Samsung podle důvěryhodných spekulací v příštím roce představí 75" microLED televizi.
reklama
Samsung začátkem letošního roku představil The Wall, svůj první modulární microLED televizor, který se nyní dostává na trh. Vzhledem k úhlopříčce 146" se ovšem vůbec nehodí pro použití v domácnostech. A stejný problém s velikostí řeší i konkurenční LG, které představilo dokonce 183" microLED TV. Samsung ovšem velmi usilovně pracuje na tom, aby bylo možné novou technologii používat v obývacích pokojích. Už na nedávném veletrhu IFA 2018 v Berlíně měl být v zákulisí ukázán prototyp 75" microLED TV, jak tvrdí jihokorejský web ETNews.com.
 
 
Připomeňme, že Samsung na svém facebookovém profilu už dříve zveřejnil fotografii ukazující microLED TV konvenčnější velikosti. Další indícií bylo ocenění „Best of Innovations: Video Displays“, které si společnost odnesla z veletrhu CES 2018 za televizor S9, světově první microLED TV pro spotřebitele. Snad kromě odborné poroty však tento model nikdo na vlastní oči neviděl a ani Samsung se jím nikde příliš nechlubil. Ocenění je ovšem dohledatelné na oficiálních webových stránkách veletrhu.
 
Podle jihokorejského zdroje bude 75" microLED TV představena v příštím roce, podrobnější termín zatím neznáme. Panel si i přes výrazné zmenšení ponechá 4K rozlišení, takže výrobce bude muset čtyřikrát zmenšit velikost pixelů. Při vývoji se údajně objevily překážky, které bude nutné ještě odstranit. Ačkoliv nový model bude svou velikostí mnohem vhodnější do domácnosti, překážkou ve větším rozšíření nejspíš zůstane vysoká cena.
 
Dodejme, že technologie microLED využívá panel z miniaturních barevných světelných diod a vyznačuje se vyšším kontrast, kvalitnějšími barvami i temnější černou než LCD. Ve srovnání s OLED zase nabízí delší životnost.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+ Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+
Ve specifikaci letošních televizorů od Samsungu už nenajdeme informaci o HDR+. To nemusí znamenat, že aktuální modely o tuto funkci přišly, ale zkratka se mohla zákazníkům plést s formátem HDR10+.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Loewe chystá televize Bild 1 v nových úhlopříčkách Loewe chystá televize Bild 1 v nových úhlopříčkách
Na fóru Loewe prosákly informace o dvou připravovaných modelech 4K LCD TV z řady Bild 1. Potěší především zájemce o menší televize, nabídnou totiž úhlopříčky 43" a 49". Na trh by se měly dostat v dubnu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix a Marvel rozvazují spolupráci, důvodem je Disney+ Netflix a Marvel rozvazují spolupráci, důvodem je Disney+
Seriály z produkce Netflixu, které vznikaly ve spolupráci s Marvelem, definitivně končí. Jako poslední vyjde třetí série Jessicy Jones. Není pochyb o tom, že hlavním důvodem bude vlastní streamovací služba, kterou spustí Disney.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Panasonic LCD TV se nebojí HDR10+ ani Dolby Vision Nové Panasonic LCD TV se nebojí HDR10+ ani Dolby Vision
Pro rok 2019 si Panasonic přichystal čtyři nové řady LCD TV se 4K HDR. Nalezneme je v řadách GX940, GX900, GX800 a GX700 s úhlopříčkami 40" až 75". Nejvyšší model využívá obnovovací frekvenci 100 Hz a procesor HCX Pro Intelligent.
19.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic zdvojnásobil svou nabídku OLED TV Panasonic zdvojnásobil svou nabídku OLED TV
Zatímco vloni nabízel Panasonic televizory s OLED pouze ve dvou řadách, pro rok 2019 přichystal rovnou čtyři – GZ2000, GZ1500, GZ1000 a GZ950. Všechny modely podporují zároveň HDR10+ a Dolby Vision, nechybí ani Dolby Atmos.
18.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik