www.tvfreak.cz
>
>
>

MicroLED TV do obýváku? Samsung připravuje 75" model

MicroLED TV do obýváku? Samsung připravuje 75" model
, , aktualita
Hlavní současná nevýhoda microLED TV, příliš veliká úhlopříčka pro použití v domácnostech, se snad brzy stane minulostí. Samsung podle důvěryhodných spekulací v příštím roce představí 75" microLED televizi.
K oblíbeným
reklama
Samsung začátkem letošního roku představil The Wall, svůj první modulární microLED televizor, který se nyní dostává na trh. Vzhledem k úhlopříčce 146" se ovšem vůbec nehodí pro použití v domácnostech. A stejný problém s velikostí řeší i konkurenční LG, které představilo dokonce 183" microLED TV. Samsung ovšem velmi usilovně pracuje na tom, aby bylo možné novou technologii používat v obývacích pokojích. Už na nedávném veletrhu IFA 2018 v Berlíně měl být v zákulisí ukázán prototyp 75" microLED TV, jak tvrdí jihokorejský web ETNews.com.
 
 
Připomeňme, že Samsung na svém facebookovém profilu už dříve zveřejnil fotografii ukazující microLED TV konvenčnější velikosti. Další indícií bylo ocenění „Best of Innovations: Video Displays“, které si společnost odnesla z veletrhu CES 2018 za televizor S9, světově první microLED TV pro spotřebitele. Snad kromě odborné poroty však tento model nikdo na vlastní oči neviděl a ani Samsung se jím nikde příliš nechlubil. Ocenění je ovšem dohledatelné na oficiálních webových stránkách veletrhu.
 
Podle jihokorejského zdroje bude 75" microLED TV představena v příštím roce, podrobnější termín zatím neznáme. Panel si i přes výrazné zmenšení ponechá 4K rozlišení, takže výrobce bude muset čtyřikrát zmenšit velikost pixelů. Při vývoji se údajně objevily překážky, které bude nutné ještě odstranit. Ačkoliv nový model bude svou velikostí mnohem vhodnější do domácnosti, překážkou ve větším rozšíření nejspíš zůstane vysoká cena.
 
Dodejme, že technologie microLED využívá panel z miniaturních barevných světelných diod a vyznačuje se vyšším kontrast, kvalitnějšími barvami i temnější černou než LCD. Ve srovnání s OLED zase nabízí delší životnost.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář