www.tvfreak.cz
>
>
>

MicroLED TV do obýváku? Samsung připravuje 75" model

MicroLED TV do obýváku? Samsung připravuje 75" model
, , aktualita
Hlavní současná nevýhoda microLED TV, příliš veliká úhlopříčka pro použití v domácnostech, se snad brzy stane minulostí. Samsung podle důvěryhodných spekulací v příštím roce představí 75" microLED televizi.
reklama
Samsung začátkem letošního roku představil The Wall, svůj první modulární microLED televizor, který se nyní dostává na trh. Vzhledem k úhlopříčce 146" se ovšem vůbec nehodí pro použití v domácnostech. A stejný problém s velikostí řeší i konkurenční LG, které představilo dokonce 183" microLED TV. Samsung ovšem velmi usilovně pracuje na tom, aby bylo možné novou technologii používat v obývacích pokojích. Už na nedávném veletrhu IFA 2018 v Berlíně měl být v zákulisí ukázán prototyp 75" microLED TV, jak tvrdí jihokorejský web ETNews.com.
 
 
Připomeňme, že Samsung na svém facebookovém profilu už dříve zveřejnil fotografii ukazující microLED TV konvenčnější velikosti. Další indícií bylo ocenění „Best of Innovations: Video Displays“, které si společnost odnesla z veletrhu CES 2018 za televizor S9, světově první microLED TV pro spotřebitele. Snad kromě odborné poroty však tento model nikdo na vlastní oči neviděl a ani Samsung se jím nikde příliš nechlubil. Ocenění je ovšem dohledatelné na oficiálních webových stránkách veletrhu.
 
Podle jihokorejského zdroje bude 75" microLED TV představena v příštím roce, podrobnější termín zatím neznáme. Panel si i přes výrazné zmenšení ponechá 4K rozlišení, takže výrobce bude muset čtyřikrát zmenšit velikost pixelů. Při vývoji se údajně objevily překážky, které bude nutné ještě odstranit. Ačkoliv nový model bude svou velikostí mnohem vhodnější do domácnosti, překážkou ve větším rozšíření nejspíš zůstane vysoká cena.
 
Dodejme, že technologie microLED využívá panel z miniaturních barevných světelných diod a vyznačuje se vyšším kontrast, kvalitnějšími barvami i temnější černou než LCD. Ve srovnání s OLED zase nabízí delší životnost.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik