www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung odhalil The Wall, 146" microLED TV do velkého obýváku

Samsung odhalil The Wall, 146" microLED TV do velkého obýváku
, , aktualita
Na CES 2018 byl představen první spotřebitelsky orientovaný televizor využívající technologii s mikrodiodami. Vzhledem k monstrózní úhlopříčce se však zatím do mnoha obývacích pokojů nedostane.
reklama
Podle spekulací je jednou z novinek Samsungu na veletrhu CES 2018 televizor založený na technologii microLED. O tomto panelu se hovoří už delší dobu a jihokorejský výrobce dokonce nedávno představil jeho variantu určenou do kinosálů. A nyní jsme se dočkali prvního microLED televizoru, který se vyznačuje obrovskou úhlopříčkou 146 palců. Hodit se tedy bude především někomu, kdo má opravdu velký obývací pokoj, ale využití by mohl najít také v komerčním sektoru. Právě kvůli obrovským rozměrům dal Samsung novému produktu označení The Wall, v překladu stěna. MicroLED je unikátní především v tom, že se jedná o zcela novou technologii, nikoliv jen vylepšené LCD, jako tomu je v případě QLED. Obrazovka se skládá z miniaturních barevných světelných diod, na rozdíl od LCD/LED panelů tedy není potřeba podsvícení ani barevné filtry.
 
 
MicroLED má mít ve srovnání s LCD/LED panely vyšší kontrast, kvalitnější barvy i temnější černou. Tato technologie má také excelovat v oblasti světelné účinnosti, životnosti a spotřeby elektrické energie. Další výhodou jsou minimální omezení z hlediska velikosti, rozlišení či formy. Panely jsou totiž modulární, složené z jednotlivých částí, takže je možné vytvořit i monstrózní obrazovky, které v kinech nahradí projektory. 146" televizor je zatím nejmenším zařízením s microLED displejem, které nám Samsung ukázal, nezbývá tedy než doufat, že modely s běžnější úhlopříčkou budou brzy následovat. Jihokorejský výrobce prozatím neprozradil ani rozlišení nového displeje, pouze uvedl jeho maximální jas 2 000 nitů.
 
 
V tuto chvíli nemáme k dispozici podrobnosti o ceně či dostupnosti první microLED televizoru, ale můžeme očekávat, že bude nějaký čas trvat, než se dostane na trh a hlavně bude pekelně drahý. Očekává se, že microLED bude novou zbraní Samsungu proti OLED impériu LG, neboť dosavadní pokusy o vylepšování LCD panelů, jako je aktuální QLED, se příliš nedaří.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik