www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung odhalil The Wall, 146" microLED TV do velkého obýváku

Samsung odhalil The Wall, 146" microLED TV do velkého obýváku
, , aktualita
Na CES 2018 byl představen první spotřebitelsky orientovaný televizor využívající technologii s mikrodiodami. Vzhledem k monstrózní úhlopříčce se však zatím do mnoha obývacích pokojů nedostane.
reklama
Podle spekulací je jednou z novinek Samsungu na veletrhu CES 2018 televizor založený na technologii microLED. O tomto panelu se hovoří už delší dobu a jihokorejský výrobce dokonce nedávno představil jeho variantu určenou do kinosálů. A nyní jsme se dočkali prvního microLED televizoru, který se vyznačuje obrovskou úhlopříčkou 146 palců. Hodit se tedy bude především někomu, kdo má opravdu velký obývací pokoj, ale využití by mohl najít také v komerčním sektoru. Právě kvůli obrovským rozměrům dal Samsung novému produktu označení The Wall, v překladu stěna. MicroLED je unikátní především v tom, že se jedná o zcela novou technologii, nikoliv jen vylepšené LCD, jako tomu je v případě QLED. Obrazovka se skládá z miniaturních barevných světelných diod, na rozdíl od LCD/LED panelů tedy není potřeba podsvícení ani barevné filtry.
 
 
MicroLED má mít ve srovnání s LCD/LED panely vyšší kontrast, kvalitnější barvy i temnější černou. Tato technologie má také excelovat v oblasti světelné účinnosti, životnosti a spotřeby elektrické energie. Další výhodou jsou minimální omezení z hlediska velikosti, rozlišení či formy. Panely jsou totiž modulární, složené z jednotlivých částí, takže je možné vytvořit i monstrózní obrazovky, které v kinech nahradí projektory. 146" televizor je zatím nejmenším zařízením s microLED displejem, které nám Samsung ukázal, nezbývá tedy než doufat, že modely s běžnější úhlopříčkou budou brzy následovat. Jihokorejský výrobce prozatím neprozradil ani rozlišení nového displeje, pouze uvedl jeho maximální jas 2 000 nitů.
 
 
V tuto chvíli nemáme k dispozici podrobnosti o ceně či dostupnosti první microLED televizoru, ale můžeme očekávat, že bude nějaký čas trvat, než se dostane na trh a hlavně bude pekelně drahý. Očekává se, že microLED bude novou zbraní Samsungu proti OLED impériu LG, neboť dosavadní pokusy o vylepšování LCD panelů, jako je aktuální QLED, se příliš nedaří.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0 Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0
Nvidia aktualizovala Shield TV na Android Oreo a rovnou přidává svůj balíček novinek Shield Experience 7.0, který přináší hlavně přepracované uživatelské rozhraní s novou domovskou obrazovkou.
28.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
FreeSync míří na první televizory Samsung FreeSync míří na první televizory Samsung
Nedávno avizovaná podpora technologie AMD FreeSync u letošních televizorů se nyní stává skutečností. Aktualizace byla vydána pro první modely a přináší s sebou také variabilní obnovovací frekvenci.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej
Společnost LG Display se pochlubila další zajímavou inovací. V Los Angeles ukázala velký OLED displej, který lze nejen ohýbat, ale také je průsvitný. Před uvedením na trh se ovšem výrobce poprat s jedním problémem.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik