www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung odhalil The Wall, 146" microLED TV do velkého obýváku

Samsung odhalil The Wall, 146" microLED TV do velkého obýváku
, , aktualita
Na CES 2018 byl představen první spotřebitelsky orientovaný televizor využívající technologii s mikrodiodami. Vzhledem k monstrózní úhlopříčce se však zatím do mnoha obývacích pokojů nedostane.reklama
Podle spekulací je jednou z novinek Samsungu na veletrhu CES 2018 televizor založený na technologii microLED. O tomto panelu se hovoří už delší dobu a jihokorejský výrobce dokonce nedávno představil jeho variantu určenou do kinosálů. A nyní jsme se dočkali prvního microLED televizoru, který se vyznačuje obrovskou úhlopříčkou 146 palců. Hodit se tedy bude především někomu, kdo má opravdu velký obývací pokoj, ale využití by mohl najít také v komerčním sektoru. Právě kvůli obrovským rozměrům dal Samsung novému produktu označení The Wall, v překladu stěna. MicroLED je unikátní především v tom, že se jedná o zcela novou technologii, nikoliv jen vylepšené LCD, jako tomu je v případě QLED. Obrazovka se skládá z miniaturních barevných světelných diod, na rozdíl od LCD/LED panelů tedy není potřeba podsvícení ani barevné filtry.
 
 
MicroLED má mít ve srovnání s LCD/LED panely vyšší kontrast, kvalitnější barvy i temnější černou. Tato technologie má také excelovat v oblasti světelné účinnosti, životnosti a spotřeby elektrické energie. Další výhodou jsou minimální omezení z hlediska velikosti, rozlišení či formy. Panely jsou totiž modulární, složené z jednotlivých částí, takže je možné vytvořit i monstrózní obrazovky, které v kinech nahradí projektory. 146" televizor je zatím nejmenším zařízením s microLED displejem, které nám Samsung ukázal, nezbývá tedy než doufat, že modely s běžnější úhlopříčkou budou brzy následovat. Jihokorejský výrobce prozatím neprozradil ani rozlišení nového displeje, pouze uvedl jeho maximální jas 2 000 nitů.
 
 
V tuto chvíli nemáme k dispozici podrobnosti o ceně či dostupnosti první microLED televizoru, ale můžeme očekávat, že bude nějaký čas trvat, než se dostane na trh a hlavně bude pekelně drahý. Očekává se, že microLED bude novou zbraní Samsungu proti OLED impériu LG, neboť dosavadní pokusy o vylepšování LCD panelů, jako je aktuální QLED, se příliš nedaří.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR
Zimní olympiáda v Pchjongčangu se stane první, která bude nahrávána a vysílána ve 4K HDR. Záběry zahajovacího ceremoniálu či vybraných sportů si v tomto formátu vychutnají třeba američtí diváci.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity
Sony přivezlo na CES 2018 prototyp televizoru s 8K rozlišením, HDR a rekordním jasem. Využívá také vylepšený obrazový procesor X1 Ultimate, který zpracovává obraz podle jednotlivých objektů, nikoliv snímků.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta
Sony už dlouho ukazuje, že televizor lze kvalitně nahradit ultra show throw projektorem. Jen zatím takové řešení není pro každého kvůli astronomické ceně. Další novinkou je malý kapesní projektor se 120" obrazem a integrovanou baterií.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio
Na veletrhu CES 2018 ukázali výrobci několik zajímavých soundbarů. Sony představilo dvě novinky s Dolby Atmos, Samsung model pro upevnění na stěnu a Polk Audio první soundbar s hlasovou asistentkou Amazon Alexa.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa
Společnost Yi Technology uvedla novou stereoskopickou kameru Horizon VR180, která je určena pro natáčení obsahu pro virtuální realitu. Se 180° úhlem záběru umí natáčet až 5,7K stereoskopické videosekvence.
14.1.2018, aktualita, Milan Šurkala