www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung odhalil The Wall, 146" microLED TV do velkého obýváku

Samsung odhalil The Wall, 146" microLED TV do velkého obýváku
, , aktualita
Na CES 2018 byl představen první spotřebitelsky orientovaný televizor využívající technologii s mikrodiodami. Vzhledem k monstrózní úhlopříčce se však zatím do mnoha obývacích pokojů nedostane.
reklama
Podle spekulací je jednou z novinek Samsungu na veletrhu CES 2018 televizor založený na technologii microLED. O tomto panelu se hovoří už delší dobu a jihokorejský výrobce dokonce nedávno představil jeho variantu určenou do kinosálů. A nyní jsme se dočkali prvního microLED televizoru, který se vyznačuje obrovskou úhlopříčkou 146 palců. Hodit se tedy bude především někomu, kdo má opravdu velký obývací pokoj, ale využití by mohl najít také v komerčním sektoru. Právě kvůli obrovským rozměrům dal Samsung novému produktu označení The Wall, v překladu stěna. MicroLED je unikátní především v tom, že se jedná o zcela novou technologii, nikoliv jen vylepšené LCD, jako tomu je v případě QLED. Obrazovka se skládá z miniaturních barevných světelných diod, na rozdíl od LCD/LED panelů tedy není potřeba podsvícení ani barevné filtry.
 
 
MicroLED má mít ve srovnání s LCD/LED panely vyšší kontrast, kvalitnější barvy i temnější černou. Tato technologie má také excelovat v oblasti světelné účinnosti, životnosti a spotřeby elektrické energie. Další výhodou jsou minimální omezení z hlediska velikosti, rozlišení či formy. Panely jsou totiž modulární, složené z jednotlivých částí, takže je možné vytvořit i monstrózní obrazovky, které v kinech nahradí projektory. 146" televizor je zatím nejmenším zařízením s microLED displejem, které nám Samsung ukázal, nezbývá tedy než doufat, že modely s běžnější úhlopříčkou budou brzy následovat. Jihokorejský výrobce prozatím neprozradil ani rozlišení nového displeje, pouze uvedl jeho maximální jas 2 000 nitů.
 
 
V tuto chvíli nemáme k dispozici podrobnosti o ceně či dostupnosti první microLED televizoru, ale můžeme očekávat, že bude nějaký čas trvat, než se dostane na trh a hlavně bude pekelně drahý. Očekává se, že microLED bude novou zbraní Samsungu proti OLED impériu LG, neboť dosavadní pokusy o vylepšování LCD panelů, jako je aktuální QLED, se příliš nedaří.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
3D už netáhne ani v kinech, na televizorech dokonce vymřelo 3D už netáhne ani v kinech, na televizorech dokonce vymřelo
Mezi diváky dlouhodobě klesá zájem o filmy ve 3D, jak ukazují data z USA a Kanady. Do kina chodí na tento formát stále méně lidí a klesá také počet nabízených filmů. 3D televizory potom dokonce téměř vymizely z trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Televize Philips 5863 se soundbarem získala ocenění za design Televize Philips 5863 se soundbarem získala ocenění za design
Společnost TP Vision se může pochlubit jedním z letošních ocenění Red Dot za design. Získal jej univerzální model Philips 5863, který zajímavě spojuje menší televizor a bezdrátový reproduktor.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Diváci České televize nepřijdou o Sport ani Déčko s Artem Diváci České televize nepřijdou o Sport ani Déčko s Artem
Česká televize mění názor a vrátí divákům dvojkanál ČT :D + Art, stejně tak nedojde k plánovému vypnutí ČT Sport. Na druhou stranu to bude znamenat o něco horší obraz i omezení doplňkových služeb pro všechny kanály z multiplexu 1.
21.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik
LG chce navýšit výrobu OLED panelů skoro šestkrát LG chce navýšit výrobu OLED panelů skoro šestkrát
V roce 2021 chce LG Display údajně vyrobit přes 10 milionů televizních OLED obrazovek. Pro dosažení tohoto cíle plánuje společnost obrovské investice do svých výrobních kapacit. OLED TV začínají dominovat segmentu prémiových modelů.
18.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Sony se pochlubilo obřím 8K microLED displejem Sony se pochlubilo obřím 8K microLED displejem
Sony představilo obří displej Cinema LED, kterým společnost označuje technologii microLED. Vyznačuje se obrovskou úhlopříčkou 440” a rozlišením 8K, složen je přitom z menších modulů. Setkat se s ním bude moct v kinosálech, ale i jinde.
16.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik