Michal Koláček

Registrace založena: 3.7.2008
Počet příspěvků do diskuse (od 27.8.2003): 12 (zobrazit příspěvky)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Zaměření: tematické přílohy SHW a TVF
Redaktorem SHW: od července 2008 do června 2009

V 90. letech patřil autor mezi fanoušky domácího počítače Sinclair ZX Spectrum. Od té doby propadl výpočetní technice a její problematice se věnuje dodnes. Svou téměř dvouletou praxi nabyl ve společnosti BGS LEVI Czech (nyní eD' system Czech), kde působil jako technik ICT reklamačního oddělení. Věnoval se širokému spektru produktů, zejména však diagnostice jednotlivých komponent počítače. Úspěšně ukončil navazující magisterské studium programu Systémové inženýrství a informatika, obor Ekonomická informatika, na Provozně ekonomické fakultě MZLU v Brně. Mimo své zaměstnání se aktivně věnuje futsalu a sportu obecně.

HD televize: Úvod

HD televize: Úvod

Na trhu s televizory se lze dnes setkat s dvojicí výrobních technologií: LCD a PDP (plazma). Po dobu nadcházejících 2 měsíců se na ně zaměříme pomocí článků o technologiích a recenzí zajímavých modelů od nejznámějších výrobců. Vybíráte novou televizi a nejste si jisti? Zůstaňte naladěni.
1.3.2010, článek, Michal Koláček37 komentářů
Samsung HMX-R10: o 25° lepší zážitek?

Samsung HMX-R10: o 25° lepší zážitek?

Před pár dny uvedl Samsung na český trh novou kompaktní a ergonomickou kameru HMX-R10. Přináší s sebou řadu zvláštností, zejména umístění objektivu. Výčet všech ostatních včetně několika ukázek praktických testů najdete v dnešní rozsáhlé recenzi.
9.6.2009, recenze, Michal Koláček7 komentářů
Výrobci videokamer

Výrobci videokamer

Při volbě kvalitní videokamery je nutné znát, co je vlastně na trhu dostupné. K lepší orientaci jsme připravili přehled hlavních výrobců a popis jejich produktů. V jednom článku tak získáte povědomí o situaci na trhu a klasifikaci kamer u jednotlivých výrobců.
13.5.2009, článek, Michal Učeň, Michal Koláček1 komentář
Jak jsme točili na 8 mm: historie vývoje

Jak jsme točili na 8 mm: historie vývoje

Videokamery prošly hlavním vývojem v 2. polovině 20. století. Pokrok je znatelný stejně jako u počítačů. Dnes už si kameru může pořídit každý. Jaká ale byla cesta od první kamery po dnešní videomobily či kompaktní kamery podporující vysoké rozlišení?
11.5.2009, článek, Michal Učeň, Michal Koláček2 komentáře
Kamera do každé rodiny: Úvod

Kamera do každé rodiny: Úvod

Letošní rok se nám pomalu přelévá do své druhé poloviny a my vám přinášíme téma měsíce "Kamera do každé rodiny", v rámci kterého se budeme věnovat zejména digitálním videokamerám pro domácí využití. V dnešním úvodním článku si přiblížíme, na co se budeme zaměřovat
5.5.2009, článek, Michal Koláček6 komentářů
Satelitní přijímače a jejich výrobci

Satelitní přijímače a jejich výrobci

Zaměříme se na dnešní satelitní přijímače od různých společností, na které můžeme na našem trhu narazit. Se zvyšujícím se počtem korporací v uvažované oblasti není situace příliš přehledná, a tak se pokusíme v tomto ohledu o jisté přehledné uspořádání.
29.4.2009, článek, Michal Koláček5 komentářů
Dreambox DM 8000 HD PVR: blíže ke hvězdám?

Dreambox DM 8000 HD PVR: blíže ke hvězdám?

Dnes přinášíme opravdovou třešničku v podobě satelitního set-top-boxu Dreambox DM 8000 HD PVR. Jde o vlajkovou loď německé společnosti Dream Multimedia. Kombinuje v sobě 4 tunery s podporou vysokého rozlišení a funkce PVR přijímače. To ale není zdaleka vše.
27.4.2009, recenze, Michal Koláček14 komentářů
Příjem DVB-S/S2: satelitní technika a platformy v ČR

Příjem DVB-S/S2: satelitní technika a platformy v ČR

Přinášíme vám informace o satelitním příjmu v normě DVB-S/S2. Popíšeme si základní řetězec přijmu, jeho komponenty a jednotlivé varianty FTA přístrojů, včetně řešení pro multimediální počítače. Nechybí ani přehled satelitních platforem pro ČR.
15.4.2009, článek, Michal Koláček27 komentářů
Satelitní HDTV: Úvod

Satelitní HDTV: Úvod

Před časem jsme si podrobně vysvětlili normu digitální televize vysílanou přes pozemní vysílače. Nyní bychom se věnovali dnes hojně využívané alternativě v podobě satelitního vysílání DVB-S. Vše je realizováno v rámci měsíční přílohy "Satelitní High Definition TV".
2.4.2009, článek, Michal Koláček1 komentář
Mobilní projektory - obecný pohled a výčet modelů

Mobilní projektory - obecný pohled a výčet modelů

Před půl rokem jsme přinesli řadu článků zaměřených na domácí promítání. Ve stejném duchu budeme dnes pokračovat s tím rozdílem, že se budeme věnovat mobilním projektorům. Nebude chybět ani výčet aktuálních modelů na trhu.
11.3.2009, článek, Michal Koláček1 komentář
Mobilní promítání: Úvod

Mobilní promítání: Úvod

V rámci březnového tématu se věnuje mobilnímu promítání. Zatímco klasické projektory jsou tu s námi již nějaký ten čas, jejich malí bratříčkové se začínají pomalu prodírat na pulty obchodů. My se proto zaměříme na kapesní projekci, kterou si dnes představíme.
10.3.2009, článek, Michal Koláček
iDTV pro HDTV - jaká je dnes nabídka?

iDTV pro HDTV - jaká je dnes nabídka?

Téměř každý v současnosti řeší otázku, jak přejít z analogového na digitální televizní vysílání. V minulém článku jsme se věnovali přídavným zařízením (set-top boxům) a dnes nahlédneme na tzv. iDTV. Co si pod touto zkratkou představit? Jaká je v tomto ohledu aktuální situace na našem trhu? Nejen na tyto otázky najdete odpověď v následujícím textu.
11.2.2009, článek, Michal Koláček19 komentářů
Set-top box(y) všude, kam se podíváš

Set-top box(y) všude, kam se podíváš

Jsou tu s námi už nějaký ten rok a v posledních měsících jdou dobře na odbyt. V našem případě je řeč o přídavných zařízeních sloužícíh k převodu digitálního televizního signálu na analogový - set-top boxy (DVB-T). S čím se můžeme setkat? Jakou mají výbavu?
5.2.2009, článek, Michal Koláček1 komentář
Pozemní High Definition TV: Úvod

Pozemní High Definition TV: Úvod

Nový rok 2009 se nám již naplno rozběhl, a tak vám přinášíme další z řady tematických příloh. V únoru jsme si pro vás připravili celek s názvem "Pozemní High Definition TV". V dnešním úvodním článku vás seznámíme s tím, co je jeho obsahem a na co se můžete v průběhu následujících čtyř týdnů těšit.
27.1.2009, článek, Michal Koláček4 komentáře
PDP TV s úhlopříčkou nad 42"

PDP TV s úhlopříčkou nad 42"

Jak napovídá nadpis článku, dnes nám půjde především o PDP TV s velikostí úhlopříčky nad 42". Konkrétně jsme si pro vás připravili přehled předních výrobců a jejich aktuálních modelů televizních přijímačů s technologií Plasma Display Panel.
18.12.2008, článek, Michal Koláček7 komentářů
LCD TV s úhlopříčkou nad 32"

LCD TV s úhlopříčkou nad 32"

Pokračujeme dalším přehledem, který vám tentokrát nabídne pohled na oblast LCD TV s úhlopříčkou nad 32". Nebudou v něm chybět významní výrobci a jejich aktuální modely televizních přijímačů. Zastoupeno je celkem deset značek a dvacet zajímavých televizorů.
16.12.2008, článek, Michal Koláček1 komentář
PDP TV s úhlopříčkou do 42“

PDP TV s úhlopříčkou do 42“

Dnes je pro vás připraven další přehled, v němž vám nabízíme pohled na výrobce z oblasti PDP televizorů. Představíme si vybrané TV přijímače z jejich aktuální nabídky. Limitujícím faktorem bude velikost úhlopříčky do 42 palců včetně.
15.12.2008, článek, Michal Koláček6 komentářů
LCD TV s úhlopříčkou do 32"

LCD TV s úhlopříčkou do 32"

Dnes se podíváme na aktuální nabídku LCD televizorů s úhlopříčkou do 32". Zahrnovat bude přední výrobce a vybrané produkty s důrazem na standard (Full) High-Definition. Těšit se můžete na 10 značek vždy po dvou modelech, a to s podporou HD Ready a Full HD.
8.12.2008, článek, Michal Koláček5 komentářů
Televizory: možnosti příslušenství

Televizory: možnosti příslušenství

Televizní technika nabízí mnoho doplňků. S rozmachem LCD a PDP přijímačů trh zaplavují zejména různé variace stolečků, stěnových držáků a ostatního příslušenství. Dnes se proto zaměříme na vše, co byste mohli ke svému televizoru použít.
28.11.2008, článek, Michal Koláček
Dražší projektory pro domácí kino

Dražší projektory pro domácí kino

V předchozích dnech jsme přinesli přehled výrobců a vybraných modelů levných projektorů pro domácí kino. Cenové rozpětí je ale v této oblasti velké, a tak dnes nahlédneme i na dražší modely. Výběr bude shora omezen průměrnou pořizovací cenou 135 000 Kč s DPH.
3.11.2008, článek, Michal Koláček4 komentáře
Levné projektory pro domácí kino

Levné projektory pro domácí kino

V minulých článcích jsme se věnovali technologiím promítání obrazu projektorů a nejdůležitějším parametrům. Dnes přicházíme s přehledem vybraných společností a jejich modelů pro domácí promítání. Horním limitem bude průměrná pořizovací cena 22 000 Kč s DPH.
23.10.2008, článek, Michal Koláček4 komentáře
Parametry projektorů - co je dobré vědět?

Parametry projektorů - co je dobré vědět?

Na trhu je nabídka velkého množství LCD či DLP projektorů. Jde o alternativu televizorů využívající k projekci obrazu modulaci světla tekutými krystaly nebo ionizovaný plyn tvořený volnými ionty a elektrony. Podle čeho vybírat? Co je důležité vědět?
16.10.2008, článek, Michal Koláček2 komentáře
Projektory: technologie promítání obrazu

Projektory: technologie promítání obrazu

Ve spojitosti s domácím promítáním se dnes budeme věnovat technologiím promítání obrazu. Konkrétně se bude jednat o vybrané techniky DLP, LED, LCD a LCoS. Mimo ně se podíváme i na alternativy v podobě CRT, D-ILA a SXRD.
15.10.2008, článek, Michal Koláček, Petr Papež9 komentářů
Domácí promítání: Úvod

Domácí promítání: Úvod

Na říjen jsme si pro vás připravili tematickou přílohu, v které se budeme zabývat domácím promítáním. Projektory už dávno nejsou záležitostí určenou pouze pro velké sály a přednáškové místnosti, a tak si za slušné peníze můžete pořídit modely určené pro domácí využití, které mohou být alternativou k LCD televizím.
14.10.2008, článek, Michal Koláček4 komentáře
Filmy v modrém: Úvod

Filmy v modrém: Úvod

Tímto článkem startuje naše další tematická příloha, tentokrát pojmenovaná "Filmy v modrém". Týkat se bude především revolučního formátu optických disků Blu-ray pro High-Definition obsah. Nebude chybět ani porovnání s dalšími nosiči (CD, DVD, HD DVD), popis postupného vývoje a využití v praxi.
29.9.2008, článek, Michal Koláček