Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od Meridius
že konzole xbox, více než cokoliv jiného, je spíše multimediální záležitost, kde hry ­(exkluzivity podrhuji­) hrají pro značnou část kupujících spíše druhé...neřku­-li až třetí či čtvrté housle. Ono hrát některé gamesy v 720p....to už je na rok 2017 opravdu spíše vtip.
Odpovědět0  0
tzn. včetně displeje, pro přehrávání mp3 či flac, navigaci bez TV, s blu­-ray mechanikou, odladěným softem a schopností jakž takž vydržet i do budoucna. Já takové nevidím.
Odpovědět0  1
Neuvidím, ale např. 3,5­" displej je pořád téměř třikrát taková uhlopříčka, než 1,5­". Šlo mi jen o to, zda by nemohla redakce tuto záležitost otestovat. Snad není problém takový displej pořídit ­(zapůjčit­) a zkusit funkčnost takového řešení. Bohužel co tak vidím, tak jediný funkční přístroj alespoň teoreticky je ten od dune. Navíc je to segmentový displej, tedy čitelný i z velké vzdálenosti. Jenže tento stroječek stojí skoro 6k a to je potom otázka, zda si už nepostavit htpc, které bude funkčností naprosto někde jinde. Ale to už jsme jinde.
Odpovědět0  0
Možná nejlépe se mi jeví ovládání centra z displeje androidího nebo jiného chytrého telefonu. Mít zaplou televizi je podle mne prostě ­"prasárna­" a nechápu, že toto nikdo neřeší. Jestli ony displeje, co jsem o nich mluvil výše, stojí 1000 Kč, tak mi není jasné, proč je to takový problém.
Odpovědět0  0
No to ano, ale problém je, že kdo už nějaké centrum má, tak další kupovat nebude...navíc na toto jsem slyšel dosti negativ o poruchovosti. Čitelný to asi taky z dálky moc nebude.
Odpovědět0  0
Napadla mne jedna věc, ptal jsem se na to na foru a tam to zřejmě nikdo nezkoušel. Ke kamerám a navigacím do auta, lze přikoupit zvlášť display. Prodávají se různé uhlopříčky....tuším dokonce jen 2,5­" nebo i 7­". Jsou připojitelné přes klasický video cinch.

Zajímalo by mne, zda by tímto způsobem nešlo vyřešit přehrávání MP3 bez nutnosti zapínat celou TV pokaždé, když chci najít adresář. Samozřejmě, otázkou je, jak se takové řešení chová, zda je nutno přepnout display nebo tomu centru je to jedno a posílá signál zároveň do HDMI i do video výstupu.

Odpovědět0  0
Kopie DUNE?
Odpovědět0  0
Mimochodem, co ten display zobrazuje? Je jen jednořádkový? Zobrazuje i adresářovou strukturu v případě MP3?
Odpovědět0  0
U dune mi vadí ta s prominutím vyčuranost. Chcete blu­-ray? Kupte si jiný box za dalších 5k. Neuvěřitelné.
Odpovědět0  0
Nějak nechápu....co neexistuje? Copak windows samotné neumí nic přehrávat ­(ikdybych tam nic dalšího neinstaloval­)? Na kloudné používání všeho, co moderní mmc nabízí, je nutná klávesnice. Některé firmy to už zjistily, jiné na to rychle přijdou. Nemyslím taky nutně, že by to htpc mělo být na zacate nebo atomu, které mi až tak výhodné nepřijdou z hlediska např. upgradu. Sandy bridge s tdp 35W mají spotřebu na dostřel těmto řešením. Bohužel htpc je trvale na všech frontách opomíeno. Příliš serverů se tomu nevěnuje a přitom ty možnosti jsou nekonečné.
Odpovědět0  0
Já to sice takhle nemyslel, ale....On je problém, že nevěřím, že nějaké odladěné existuje. Navíc HTPC se dá upgradovat, toto také...ale je to spíš tak, že musíš koupit nové, pokud něco chceš a v tom starém to není. U HTPC se to dá dohnat softem, zásadní video funkce novou grafikou, u mmc si ani neškrtneš. Samozřejmě je otázka, co všechno u té TV chceš dělat. Ale srovnávat mmc s htpc...to fakt zatím nelze a pokud už k tomu budem připojovat klávesnici a myš, je jasné, co bude lepší.
Odpovědět0  0
Možná by bylo dobré testovat i spotřebu těchto zařízení. Protože některá jsou na můj vkus docela žravá vzhledem k tomu, kolik žerou nízkoenergetická PC od amd nebo intelu.
Odpovědět0  0
Možná by to chtělo spíš ten solaris, vzhledem k tomu, že android v MMC není až tak běžná věc a osobně by mne zajímalo, zda na tom lze smysluplně doinstalovat další věci. Zajímala by mne i HW výbava solarisu.
Odpovědět0  0
Koukal jsem se na jejich současnou nabídku a velmi mne zaujal Solaris s Androidem. Ale než soft, mne zajímá hw a zda to není nějaký kastrát. Oproti právě dual corder je levnější a je to spíš multimediální stanice k TV, ale přecejen...primárně mne zajímá přehrávání filmů. Ale recenze asi nikde nebudou.
Odpovědět0  0
Pořád si říkám, proč bych měl stahovat torrenty na žravém PC, když by to mohlo umět některé MMC. Mám teď asus o!play HDP­-R1, ale tento nevím, jestli to umí a když, tak to určo bude nějaký krkolomný způsob. Ale má výbornou spotřebu, tuším do deseti W. Umí to některé MMC jako součást firmwaru? Nebo bude nejlepší ten asus prodat a postavit htpc?

Ještě malá poznámka k těm přístrojům ac ryan a tvrzení, že funkce mají stejné nebo podobné. Možná ano, ale mám pocit, že na jejich fóru něco na velkém hd playon jde a na malém nikoliv. Takže nevím, nakolik je jejich podobnost velká.
Odpovědět0  0