www.tvfreak.cz
>
>
>

Máte 4 miliony navíc? Můžete si pořídit microLED TV od Samsungu

Máte 4 miliony navíc? Můžete si pořídit microLED TV od Samsungu
, , aktualita
Samsung u nás zahájil prodej své první microLED TV. A pohled do ceníku není vůbec pěkný – jedná se totiž o nejdražší televizi na českém trhu. K aktuální úhlopříčce 110" se později přidá ještě menší model.
K oblíbeným
reklama
Televizor za 40 tisíc korun bude asi většina běžných zákazníků považovat za příliš drahý. Při zmínce o modelu za 400 tisíc asi budou leckomu vstávat vlasy hrůzou. Ale co teprve televize za 4 miliony korun? Pokud vám tedy na účtu přebývá pár milionů, můžete je místo luxusního vozu utratit za první microLED TV od Samsungu na běžném trhu. Dosud totiž byla tato technologie dostupná např. pro komerční využití. Myslete ovšem na to, že budete potřebovat také dostatečně velký obývák, neboť nabízený model má úhlopříčku 110 palců (242 x 136 cm). Připomeňme, že Samsung v minulosti představil microLED TV už několikrát s příslibem toho, že se dostane na trh v budoucnu. Nyní ovšem poprvé přešel od slibů k činům.
 
 
Micro LED je nová technologie, která toho kromě názvu nemá mnoho společného s mini LED. Obraz je v tomto případě složen z 5,5 milionů světelných diod, které jsou od sebe vzdáleny 0,6 mm. Díky tomu dokáže televizor poskytnout lepší kontrast a temnější černou než LCD TV, které vyžadují podsvícení. Proti OLED TV jsou využívány anorganické diody zpracovávající barvy na 20bitové úrovni a bez rizika tzv. vypalování. Vzhledem k velké úhlopříčce se může hodit funkce 4Vue (Quad View), která umožňuje obrazovku rozdělit na čtyři samostatné obrazy z různých zdrojů. Samsung slibuje, že k televizoru nepotřebujete reproduktory. Jejich práci totiž zastane technologie Majestic Sound s prostorovým zvukem 5.1. Jako operační systém byl podle očekávání použit Tizen známý z ostatních chytrých televizí od Samsungu.
 
 
První Samsung microLED TV (MNA110MS1ACXXH) je dostupná na oficiálním e-shopu samsung.com a u vybraných prodejců za cenu 3 999 990 Kč s DPH. Tuzemské zastoupení upozorňuje, že v Česku není dostupný vzorek televizoru, proto mohou zájemci využít osobní konzultaci s českým produktovým manažerem. V ceně televizoru je také instalace a kalibrace obrazovky, která se skládá ze dvou subpanelů. V balení zákazník najde držák na stěnu, stojan lze případně dokoupit jako příslušenství za 21 990 Kč. Menší microLED TV s úhlopříčkou 99 palců se na trh dostane na přelomu let 2021/2022.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik