Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus

12.7.2021, Milan Šurkala, aktualita
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
Koronavirová pandemie hodně změnila přístup ke kultuře. Kina a divadla byla zavřená, diváci i tvrůci se tak chtě nechtě museli přesunout na Internet. I když filmová studia jen nerada dávají své filmy na streamovací služby, nic moc jiného jim poslední dobou nezbývá. Kina se sice už otevírají (a kdo ví, zda zase brzy nezavřou), přesto se Disney rozhodlo uvést marvelovku Black Widow současně v kinech i na streamovací službě Disney Plus. Tam byla k dispozici v rámci programu Premier Access, tedy nikoli součástí běžného předplatného. Za film jste si museli zaplatit zvlášť a rozhodně to nebyla levná legrace. Přístup přišel na 29,99 USD (resp. 19,99 britských liber, resp. 34,99 AUD).
 
Black Widow
 
Přesto film zaznamenal velmi slušný divácký úspěch a jde o zatím nejvýdělečnější film po vypuknutí pandemie, která přispěla k zavření kin. Na streamovací službě si snímek Black Widow vydělal 60 mil. USD, dalších 80 mil. USD vydělal v kinech v USA a 78 mil. USD pak v kinech v dalších zemích. Celkově to dělá 218 mil. USD za první promítací víkend.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama