www.tvfreak.cz
>
>

Koronavirová krize po ostravsku: Divadlo Mír spouští streamovací službu MírPlay

Koronavirová krize po ostravsku: Divadlo Mír spouští streamovací službu MírPlay
, , aktualita
Na české umělce také dopadla koronavirová krize a omezení. Zavřená divadla, kina a galerie znamenají finanční problémy, které se ostravské Divadlo Mír rozhodlo řešit velmi moderně. Spustilo streamovací službu MírPlay.
K oblíbeným
reklama
Omezení kulturních akcí těžce dopadá na umělce, kteří podle různých stavů krize nemohou hrát v divadlech nebo pořádat koncerty. Ne všichni ale hází flintu do žita a ostravské Divadlo Mír je moderní nejen svou tvorbou, ale i řešením finančních problémů způsobených zavřeným divadlem. Jednoduše začalo tvořit více pro Internet. Už nějakou dobu produkuje videa na YouTube (kde má necelých 42 tisíc odběratelů), které je jedním z možných zdrojů příjmů, ale zdaleka to nestačí, stejně jako se necítí dobře s dobrovolnými dárcovskými platbami pomocí QR kódů. A tak přišli s ještě zajímavějším konceptem.
 
MírPlay
 
Divadlo Mír totiž spustilo vlastní streamovací službu MírPlay, kde se uživatelé dostanou nejen k záznamům představení, ale i nově produkovaným seriálům a jinému obsahu. Ten zde bude navíc přednostně, tedy dříve, než se dostane na YouTube. Předplatné vyjde na 90 Kč měsíčně, případně 900 Kč ročně. Cílem divadla je dostat se přes 3000 předplatitelů a už nyní po pár dnech od spuštění mají okolo 2 tisíc (tedy 150-180 tisíc Kč měsíčně).
 
 
Pro zajímavost, kvůli zavření divadel musel Mír v první vlně zavírání divadel vrátit na vstupném 1,3 mil. Kč, což je také částka, kterou divadlo obvykle získá každý měsíc na vstupném. Je tedy vidět, že streamovací služba nyní přináší asi 13 % původní částky. Při 6 neodehraných měsících tak divadlo přišlo (resp. nezískalo na vstupném) téměř 8 mil. Kč, které by jinak získalo.
 
Zdroj: mirplay.cz, rozhovor na seznamzpravy.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik