www.tvfreak.cz
>
>

Koronavirová krize po ostravsku: Divadlo Mír spouští streamovací službu MírPlay

Koronavirová krize po ostravsku: Divadlo Mír spouští streamovací službu MírPlay
, , aktualita
Na české umělce také dopadla koronavirová krize a omezení. Zavřená divadla, kina a galerie znamenají finanční problémy, které se ostravské Divadlo Mír rozhodlo řešit velmi moderně. Spustilo streamovací službu MírPlay.
K oblíbeným
reklama
Omezení kulturních akcí těžce dopadá na umělce, kteří podle různých stavů krize nemohou hrát v divadlech nebo pořádat koncerty. Ne všichni ale hází flintu do žita a ostravské Divadlo Mír je moderní nejen svou tvorbou, ale i řešením finančních problémů způsobených zavřeným divadlem. Jednoduše začalo tvořit více pro Internet. Už nějakou dobu produkuje videa na YouTube (kde má necelých 42 tisíc odběratelů), které je jedním z možných zdrojů příjmů, ale zdaleka to nestačí, stejně jako se necítí dobře s dobrovolnými dárcovskými platbami pomocí QR kódů. A tak přišli s ještě zajímavějším konceptem.
 
MírPlay
 
Divadlo Mír totiž spustilo vlastní streamovací službu MírPlay, kde se uživatelé dostanou nejen k záznamům představení, ale i nově produkovaným seriálům a jinému obsahu. Ten zde bude navíc přednostně, tedy dříve, než se dostane na YouTube. Předplatné vyjde na 90 Kč měsíčně, případně 900 Kč ročně. Cílem divadla je dostat se přes 3000 předplatitelů a už nyní po pár dnech od spuštění mají okolo 2 tisíc (tedy 150-180 tisíc Kč měsíčně).
 
 
Pro zajímavost, kvůli zavření divadel musel Mír v první vlně zavírání divadel vrátit na vstupném 1,3 mil. Kč, což je také částka, kterou divadlo obvykle získá každý měsíc na vstupném. Je tedy vidět, že streamovací služba nyní přináší asi 13 % původní částky. Při 6 neodehraných měsících tak divadlo přišlo (resp. nezískalo na vstupném) téměř 8 mil. Kč, které by jinak získalo.
 
Zdroj: mirplay.cz, rozhovor na seznamzpravy.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl
Xiaomi je jedničkou na čínském trhu s televizemi, které mají OLED panel. Prozatím stále minoritní technologie vystrkuje růžky a v podání Xiaomi velmi úspěšně. Firma má více než 50% podíl na trhu s OLED TV.
5.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986 Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986
V nabídce televizí společnosti Philips se objevily dva nové modely s obrazovkou typu OLED. Jde o varianty OLED+936 a OLED+986. Nové panely mají zvýšit jas až o 20 % a chybět nebude ani funkce Ambilight.
1.9.2021, aktualita, Milan Šurkala