www.tvfreak.cz
>
>

Koronavirová krize po ostravsku: Divadlo Mír spouští streamovací službu MírPlay

Koronavirová krize po ostravsku: Divadlo Mír spouští streamovací službu MírPlay
, , aktualita
Na české umělce také dopadla koronavirová krize a omezení. Zavřená divadla, kina a galerie znamenají finanční problémy, které se ostravské Divadlo Mír rozhodlo řešit velmi moderně. Spustilo streamovací službu MírPlay.
K oblíbeným
reklama
Omezení kulturních akcí těžce dopadá na umělce, kteří podle různých stavů krize nemohou hrát v divadlech nebo pořádat koncerty. Ne všichni ale hází flintu do žita a ostravské Divadlo Mír je moderní nejen svou tvorbou, ale i řešením finančních problémů způsobených zavřeným divadlem. Jednoduše začalo tvořit více pro Internet. Už nějakou dobu produkuje videa na YouTube (kde má necelých 42 tisíc odběratelů), které je jedním z možných zdrojů příjmů, ale zdaleka to nestačí, stejně jako se necítí dobře s dobrovolnými dárcovskými platbami pomocí QR kódů. A tak přišli s ještě zajímavějším konceptem.
 
MírPlay
 
Divadlo Mír totiž spustilo vlastní streamovací službu MírPlay, kde se uživatelé dostanou nejen k záznamům představení, ale i nově produkovaným seriálům a jinému obsahu. Ten zde bude navíc přednostně, tedy dříve, než se dostane na YouTube. Předplatné vyjde na 90 Kč měsíčně, případně 900 Kč ročně. Cílem divadla je dostat se přes 3000 předplatitelů a už nyní po pár dnech od spuštění mají okolo 2 tisíc (tedy 150-180 tisíc Kč měsíčně).
 
 
Pro zajímavost, kvůli zavření divadel musel Mír v první vlně zavírání divadel vrátit na vstupném 1,3 mil. Kč, což je také částka, kterou divadlo obvykle získá každý měsíc na vstupném. Je tedy vidět, že streamovací služba nyní přináší asi 13 % původní částky. Při 6 neodehraných měsících tak divadlo přišlo (resp. nezískalo na vstupném) téměř 8 mil. Kč, které by jinak získalo.
 
Zdroj: mirplay.cz, rozhovor na seznamzpravy.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik