Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Majitelé OLED televizí od LG podepisují petici, chtějí hrát v HDR

16.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Nespokojení zákazníci požadují po LG vydání aktualizace firmwaru, která by snížila odezvu v HDR režimu. Podstatné je to především při hraní her s vysokým dynamickým rozsahem na konzolích PlayStation a Xbox.
Minulý týden vydalo Sony aktualizaci, která na letošní a loňské modely televizorů přináší herní mód HDR. Ještě rychlejší byl v tomto ohledu Samsung. Nyní něco podobného požadují majitelé OLED televizí značky LG. Vadí jim totiž vysoká prodleva vstupu, tedy čas, který uplyne mezi příjmem signálu a jeho zobrazením. Zatímco při sledování filmů tato hodnota není příliš podstatná, během hraní her je tomu jinak. V současné době podporují hraní v HDR konzole PlayStation 4, PlayStation 4 Pro a Xbox One S.

V případě OLED televizorů LG byla při zapnutém HDR naměřena odezva přibližně 60 ms až 70 ms. Pro hraní her je přitom jako maximum požadováno 50 ms, náročnější hráči mohou chtít dokonce méně než 25 ms. David S. ze Severní Karolíny proto zahájil internetovou petici, ve které požaduje vydání potřebné softwarové aktualizace. V době psaní této aktuality se pod ni virtuálně podepsaly bezmála dva tisíce nespokojených uživatelů. Text petice lze volně přeložit následovně:

„Vzhledem k milionům konzolí PlayStation 4 podporujícím hry v HDR spolu s miliony konzolemi Xbox One S a PlayStation 4 Pro, které budou prodány během letošních Vánoc, požadují majitelé OLED televizorů LG přidání herního HDR módu skrze aktualizaci firmwaru na modely z roku 2016. Věrní vlastníci OLED TV, kteří za své špičkové televizory utratili tisíce dolarů, žádají společnost LG, aby vyřešila tento problém stejně, jako to udělali konkurenční výrobci Sony a Samsung pomocí aktualizace firmwaru pro své TV. Dokonce i pro občasné hráče je vstupní odezva v HDR režimu 60-70 ms velmi vysoká. Žádáme společnost LG, aby vyřešila tento problém, čímž by pomohla všem hráčům dosáhnout nižší prodlevy vstupu při hraní v HDR.“

Po sesbírání dostatku podpisů bude petice odeslána LG Electronics. Vzhledem k nespokojenosti zákazníků i rychlosti konkurence by jihokorejský výrobce mohl zareagovat kladně, pokud tedy bude taková aktualizace technicky možná. Dodejme, že na otázku novinářů týkající této problematiky odpovědělo LG ještě před pár týdny vyhýbavě. Doufejme, že alespoň u připravovaných OLED televizorů pro rok 2017 už bude herní HDR režim standardem.

Zdroj: Flatpanelshd.com
reklama
reklama