www.tvfreak.cz
>
>
>
>

OLED televize LG pro rok 2017: dočkáme se i flexibilní „papírové“ TV?

OLED televize LG pro rok 2017: dočkáme se i flexibilní „papírové“ TV?
, , aktualita
První informace o portfoliu OLED televizorů značky LG pro příští rok se na světlo světa dostaly dříve, než bylo zamýšleno. Těšit se můžeme na minimálně deset nových modelů od 55" do 77", z nichž dva by mohly být vybaveny papírově tenkou flexibilní obrazovkou.reklama
Blíží se konec roku a výrobci už pro nás mají jistě přichystané nové modely televizorů pro rok 2017, i když s jejich oficiálním představením ještě vyčkávají. Naštěstí existují také způsoby, jak se k některým informacím dostat v předstihu. Třeba v databázi sdružení Wi-Fi Alliance, která hlídá standard bezdrátového připojení, byly tento týden objeveny zmínky o nových OLED televizorech značky LG. Jihokorejský výrobce plánuje na trh v příštím roce přinést minimálně deset modelů v pěti řadách, přičemž většina z nich bude navazovat na letošní modely.

Cenově nejdostupnější nejspíš budou modely z řady B7, které mají být dostupné v 55“ (OLED55B7) a 65“ (OLED65B7) úhlopříčce. Ve stejných velikostech mají být dostupné také zahnuté televizory C7 (OLED55C7 a OLED65C7) a rovné, i když dražší E7 (OLED55E7 a OLED65E7). Výjimkou je vlajková loď G6, která bude podle uniklých informací k dostání s vyššími úhlopříčkami 65“ (OLED65G7) a 77“ (OLED77G7). To však nejsou příliš překvapivé údaje, stejně velké obrazovky jsou nabízeny i u současných televizorů B6, C6, E6 a G6.
LG C6


Potenciálně nejzajímavější by mohly být modely ze zbrusu nové řady W7. Mělo by jít o nové vlajkové lodě mezi OLED TV, které budou rovněž dostupné s úhlopříčkami 65“ (OLED65W7) a 77“ (OLED65W7). Spekuluje se, že by mělo jít o televizory s flexibilní obrazovkou o extrémně nízké tloušťce, která je někdy připodobňována k papíru. Samotné označení modelové řady má být zkratkou slova Wallpaper, v překladu tapeta. LG takovou technologii v minulosti opravdu testovalo, prototyp televize s 0,97mm panelem dokonce jihokorejský výrobce předvedl novinářům. Otázkou ovšem zůstává, zda se do příštího roka povede technologii natolik vylepšit, aby mohla být masově vyráběna.


Zdroj: Flatpanelshd.com
Nejnovější články
Raspberry Pi 3: obhájce trůnu? Raspberry Pi 3: obhájce trůnu?
Miniaturní malinový počítač byl původně určen spíše vývojářům, ale všestrannost druhé generace jej vystřelila na trůn mezi nejlevnějšími multimediálními centry. Udrží žezlo i následovník Raspberry Pi 3?
25.7.2017,  recenze, Jakub Doležal,  5 komentářů
LG A7: dostupnější OLED TV bez 4K LG A7: dostupnější OLED TV bez 4K
LG rozšířilo svou letošní nabídku OLED TV o zatím cenově nejdostupnější model. Snížení ceny si ovšem vyžádalo řadu ústupků, televizor tak postrádá například podporu 4K Ultra HD rozlišení nebo HDR.
15.7.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
YouTube přestal fungovat na starších Smart TV YouTube přestal fungovat na starších Smart TV
Google ukončil podporu aplikace YouTube na chytrých televizorech z roku 2012 a starších. Důvodem je přechod z technologie Flash na HTML5. Uživatelům dotčených modelů společnost doporučuje dokoupit Chromecast či podobné zařízení.
14.7.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Cinema LED, kina dostanou gigantické LED TV místo projektoru Samsung Cinema LED, kina dostanou gigantické LED TV místo projektoru
Projektory jsou součástí kin už hodně přes 100 let a teprve ve 21. století se dočkají náhrady. Samsung totiž prezentoval Cinema LED, obrovský LED displej, který by v kinech měl nahradit tradiční projektor a plátno.
14.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Mi Laser Projector se 150" obrazem Xiaomi uvedlo Mi Laser Projector se 150" obrazem
Čínská společnost Xiaomi uvedla levný laserový short-throw projektor Mi Laser Projector. Umí zobrazit až 150" úhlopříčku, tedy zhruba 3,8 metru. Kdo má nedostatek místa, může projektor umístit pouhých 5 centimetrů od zdi.
1.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala