Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

OLED televize LG pro rok 2017: dočkáme se i flexibilní „papírové“ TV?

10.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
První informace o portfoliu OLED televizorů značky LG pro příští rok se na světlo světa dostaly dříve, než bylo zamýšleno. Těšit se můžeme na minimálně deset nových modelů od 55" do 77", z nichž dva by mohly být vybaveny papírově tenkou flexibilní obrazovkou.
Blíží se konec roku a výrobci už pro nás mají jistě přichystané nové modely televizorů pro rok 2017, i když s jejich oficiálním představením ještě vyčkávají. Naštěstí existují také způsoby, jak se k některým informacím dostat v předstihu. Třeba v databázi sdružení Wi-Fi Alliance, která hlídá standard bezdrátového připojení, byly tento týden objeveny zmínky o nových OLED televizorech značky LG. Jihokorejský výrobce plánuje na trh v příštím roce přinést minimálně deset modelů v pěti řadách, přičemž většina z nich bude navazovat na letošní modely.

Cenově nejdostupnější nejspíš budou modely z řady B7, které mají být dostupné v 55“ (OLED55B7) a 65“ (OLED65B7) úhlopříčce. Ve stejných velikostech mají být dostupné také zahnuté televizory C7 (OLED55C7 a OLED65C7) a rovné, i když dražší E7 (OLED55E7 a OLED65E7). Výjimkou je vlajková loď G6, která bude podle uniklých informací k dostání s vyššími úhlopříčkami 65“ (OLED65G7) a 77“ (OLED77G7). To však nejsou příliš překvapivé údaje, stejně velké obrazovky jsou nabízeny i u současných televizorů B6, C6, E6 a G6.
LG C6


Potenciálně nejzajímavější by mohly být modely ze zbrusu nové řady W7. Mělo by jít o nové vlajkové lodě mezi OLED TV, které budou rovněž dostupné s úhlopříčkami 65“ (OLED65W7) a 77“ (OLED65W7). Spekuluje se, že by mělo jít o televizory s flexibilní obrazovkou o extrémně nízké tloušťce, která je někdy připodobňována k papíru. Samotné označení modelové řady má být zkratkou slova Wallpaper, v překladu tapeta. LG takovou technologii v minulosti opravdu testovalo, prototyp televize s 0,97mm panelem dokonce jihokorejský výrobce předvedl novinářům. Otázkou ovšem zůstává, zda se do příštího roka povede technologii natolik vylepšit, aby mohla být masově vyráběna.


Zdroj: Flatpanelshd.com