Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony

, , aktualita
Logitech potvrdil, že končí s výrobou univerzálních dálkových ovladačů z řady Harmony. Na trhu zůstanou do vyprodání zásob, ale jejich podpora bude pokračovat i nadále. O konci ovladačů se spekulovalo již dříve.

Součástí nabídky společnosti Logitech jsou univerzální dálkové ovladače Harmony, které umožňují ovládat širokou škálu zařízení od televizoru přes domácí kino až po chytré osvětlení. Pokud uživatel požadoval ovladač, který toho umí opravdu hodně a rozumí si s různými zařízeními, neměl příliš mnoho alternativ. Musel ovšem počítat s tím, že produkty z řady Harmony nejsou levné – mnohdy svou cenou překonají samotný televizor. Logitech dlouhou dobu nepředstavil žádný nový model a na konci loňského roku se objevilo rušení objednávek, což vyústilo ve spekulace o konci ovladačů Harmony. Firma informace dementovala, ale o pár měsíců později se situace mění.
 
Logitech Harmony Touch
 
Logitech na svém oficiálním fóru oznámil, že končí s výrobou dálkových ovladačů Harmony. To ovšem neznamená, že by z trhu okamžitě zmizely – v obchodech budou k dispozici do vyprodání zásob. Firma také ujistila, že bude pokračovat v podpoře softwaru pro stolní počítače, aplikace pro Android a iOS nebo integrace s hlasovými asistenty, jako jsou Alexa a Google Assistant. Navíc bude nadále bude databázi rozšiřovat o nová kompatibilní zařízení. Nic by se nemělo změnit ani na rozsahu záruky a zákaznické péče. Samozřejmě, že se jedná pouze o přechodné období. Jakmile počet uživatelů klesne, skončí nejspíš i podpora. K tomu by ovšem nemělo dojít dříve než za pár let.
 
Připomeňme, že Logitech přemýšlel již v roce 2013, že by prodal divizi Harmony. K tomu nakonec nedošlo.
 


reklama
reklama