Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Logitech Harmony Express: univerzální ovladač s hlasovými povely

26.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Logitech rozšířil svou řadu Harmony o univerzální dálkový ovladač, který vsází na jednoduchost. Místo změti tlačítek přináší podporu hlasového ovládání skrze virtuální asistentku Amazon Alexa.
Univerzální dálkové ovladače dlouhodobě představují možnost, jak z konferenčního stolku odstranit několik ovladačů a nahradit je jedním, který si rozumí s veškerou technikou. Nevýhodou těchto řešení ovšem může být komplikovanost, především velký počet tlačítek, z nichž uživatel stejně nejčastěji využívá pouze pár nejdůležitějších. Logitech Harmony Express dokazuje, že dálkový ovladač může vypadat elegantněji a především méně komplikovaně. Neobsahuje totiž plno tlačítek ani LCD displej jako jiné modely ze série Harmony. Místo toho obsahuje pouze devět základních tlačítek, které slouží třeba pro změnu hlasitosti, zahájení přehrávání nebo přechod na domovskou obrazovku.
 
 
Hlavní oporu ovšem představuje desáté, největší tlačítko s modrým kruhovým podsvícením. Po jeho stisknutí dojde k aktivaci zabudované virtuální asistentky Alexa od Amazonu. Pomocí hlasových povelů můžete spouštět aplikace, zapínat jednotlivá zařízení nebo zastavit přehrávání videa. Logitech tvrdí, že jeho ovladač je kompatibilní s 250 tisíci produkty různých značek včetně televizorů, set-top boxů, herních konzolí nebo audio systémů. Tento seznam se navíc postupně rozšiřuje o nově představené modely. V základním balení se nachází dvojice rozbočovačů, které umožňují rozšířit dosah a snadno ovládat třeba spotřebiče schované ve skříňce pod televizorem. K nastavení lze využít mobilní aplikaci, která také umožňuje najít ztracený dálkový ovladač – po aktivaci této funkce začne vydávat zvukový tón.
 
Ovladač Logitech Harmony Express byl potvrzen na americkém trhu, kde se bude prodávat za 250 dolarů. Dostupnost na českém trhu zatím nebyla potvrzena.