www.tvfreak.cz
>
>
>

Logitech Harmony Express: univerzální ovladač s hlasovými povely

Logitech Harmony Express: univerzální ovladač s hlasovými povely
, , aktualita
Logitech rozšířil svou řadu Harmony o univerzální dálkový ovladač, který vsází na jednoduchost. Místo změti tlačítek přináší podporu hlasového ovládání skrze virtuální asistentku Amazon Alexa.
K oblíbeným
reklama
Univerzální dálkové ovladače dlouhodobě představují možnost, jak z konferenčního stolku odstranit několik ovladačů a nahradit je jedním, který si rozumí s veškerou technikou. Nevýhodou těchto řešení ovšem může být komplikovanost, především velký počet tlačítek, z nichž uživatel stejně nejčastěji využívá pouze pár nejdůležitějších. Logitech Harmony Express dokazuje, že dálkový ovladač může vypadat elegantněji a především méně komplikovaně. Neobsahuje totiž plno tlačítek ani LCD displej jako jiné modely ze série Harmony. Místo toho obsahuje pouze devět základních tlačítek, které slouží třeba pro změnu hlasitosti, zahájení přehrávání nebo přechod na domovskou obrazovku.
 
 
Hlavní oporu ovšem představuje desáté, největší tlačítko s modrým kruhovým podsvícením. Po jeho stisknutí dojde k aktivaci zabudované virtuální asistentky Alexa od Amazonu. Pomocí hlasových povelů můžete spouštět aplikace, zapínat jednotlivá zařízení nebo zastavit přehrávání videa. Logitech tvrdí, že jeho ovladač je kompatibilní s 250 tisíci produkty různých značek včetně televizorů, set-top boxů, herních konzolí nebo audio systémů. Tento seznam se navíc postupně rozšiřuje o nově představené modely. V základním balení se nachází dvojice rozbočovačů, které umožňují rozšířit dosah a snadno ovládat třeba spotřebiče schované ve skříňce pod televizorem. K nastavení lze využít mobilní aplikaci, která také umožňuje najít ztracený dálkový ovladač – po aktivaci této funkce začne vydávat zvukový tón.
 
Ovladač Logitech Harmony Express byl potvrzen na americkém trhu, kde se bude prodávat za 250 dolarů. Dostupnost na českém trhu zatím nebyla potvrzena.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik