www.tvfreak.cz
>
>
>

Logitech Harmony Express: univerzální ovladač s hlasovými povely

Logitech Harmony Express: univerzální ovladač s hlasovými povely
, , aktualita
Logitech rozšířil svou řadu Harmony o univerzální dálkový ovladač, který vsází na jednoduchost. Místo změti tlačítek přináší podporu hlasového ovládání skrze virtuální asistentku Amazon Alexa.
K oblíbeným
reklama
Univerzální dálkové ovladače dlouhodobě představují možnost, jak z konferenčního stolku odstranit několik ovladačů a nahradit je jedním, který si rozumí s veškerou technikou. Nevýhodou těchto řešení ovšem může být komplikovanost, především velký počet tlačítek, z nichž uživatel stejně nejčastěji využívá pouze pár nejdůležitějších. Logitech Harmony Express dokazuje, že dálkový ovladač může vypadat elegantněji a především méně komplikovaně. Neobsahuje totiž plno tlačítek ani LCD displej jako jiné modely ze série Harmony. Místo toho obsahuje pouze devět základních tlačítek, které slouží třeba pro změnu hlasitosti, zahájení přehrávání nebo přechod na domovskou obrazovku.
 
 
Hlavní oporu ovšem představuje desáté, největší tlačítko s modrým kruhovým podsvícením. Po jeho stisknutí dojde k aktivaci zabudované virtuální asistentky Alexa od Amazonu. Pomocí hlasových povelů můžete spouštět aplikace, zapínat jednotlivá zařízení nebo zastavit přehrávání videa. Logitech tvrdí, že jeho ovladač je kompatibilní s 250 tisíci produkty různých značek včetně televizorů, set-top boxů, herních konzolí nebo audio systémů. Tento seznam se navíc postupně rozšiřuje o nově představené modely. V základním balení se nachází dvojice rozbočovačů, které umožňují rozšířit dosah a snadno ovládat třeba spotřebiče schované ve skříňce pod televizorem. K nastavení lze využít mobilní aplikaci, která také umožňuje najít ztracený dálkový ovladač – po aktivaci této funkce začne vydávat zvukový tón.
 
Ovladač Logitech Harmony Express byl potvrzen na americkém trhu, kde se bude prodávat za 250 dolarů. Dostupnost na českém trhu zatím nebyla potvrzena.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG zprovoznilo 4K120 s Dolby Vision na letošních OLED TV LG zprovoznilo 4K120 s Dolby Vision na letošních OLED TV
Majitelé nových Xboxů, kteří 00používají LG OLED TV z roku 2021, mohou jásat. Tento týden totiž začala distribuce aktualizace, která umožňuje hraní ve 4K se 120 Hz a Dolby Vision. Později se update dostane na modely z roku 2020.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik