www.tvfreak.cz
>
>
>

Logitech Harmony Express: univerzální ovladač s hlasovými povely

Logitech Harmony Express: univerzální ovladač s hlasovými povely
, , aktualita
Logitech rozšířil svou řadu Harmony o univerzální dálkový ovladač, který vsází na jednoduchost. Místo změti tlačítek přináší podporu hlasového ovládání skrze virtuální asistentku Amazon Alexa.
K oblíbeným
reklama
Univerzální dálkové ovladače dlouhodobě představují možnost, jak z konferenčního stolku odstranit několik ovladačů a nahradit je jedním, který si rozumí s veškerou technikou. Nevýhodou těchto řešení ovšem může být komplikovanost, především velký počet tlačítek, z nichž uživatel stejně nejčastěji využívá pouze pár nejdůležitějších. Logitech Harmony Express dokazuje, že dálkový ovladač může vypadat elegantněji a především méně komplikovaně. Neobsahuje totiž plno tlačítek ani LCD displej jako jiné modely ze série Harmony. Místo toho obsahuje pouze devět základních tlačítek, které slouží třeba pro změnu hlasitosti, zahájení přehrávání nebo přechod na domovskou obrazovku.
 
 
Hlavní oporu ovšem představuje desáté, největší tlačítko s modrým kruhovým podsvícením. Po jeho stisknutí dojde k aktivaci zabudované virtuální asistentky Alexa od Amazonu. Pomocí hlasových povelů můžete spouštět aplikace, zapínat jednotlivá zařízení nebo zastavit přehrávání videa. Logitech tvrdí, že jeho ovladač je kompatibilní s 250 tisíci produkty různých značek včetně televizorů, set-top boxů, herních konzolí nebo audio systémů. Tento seznam se navíc postupně rozšiřuje o nově představené modely. V základním balení se nachází dvojice rozbočovačů, které umožňují rozšířit dosah a snadno ovládat třeba spotřebiče schované ve skříňce pod televizorem. K nastavení lze využít mobilní aplikaci, která také umožňuje najít ztracený dálkový ovladač – po aktivaci této funkce začne vydávat zvukový tón.
 
Ovladač Logitech Harmony Express byl potvrzen na americkém trhu, kde se bude prodávat za 250 dolarů. Dostupnost na českém trhu zatím nebyla potvrzena.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Matrix míří v USA znovu do kin Matrix míří v USA znovu do kin

Američtí diváci si po 20 letech budou moci znovu (někteří poprvé) užít legendárního sci-fi Matrix v kinech. Tam zanedlouho zamíří upravená verze s vylepšeným zvukem Dolby Armos a obrazem Dolby Vision. 

6.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix
Infotainment elektromobilů Tesla se stále vylepšuje a po hrách Atari se tu objeví i podpora některých streamovacích služeb. Zatím se hovoří o tom, že by jeden z následujících updatů měl přinést streamování služeb YouTube a Netflix.
28.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí
Výrobce televizí TCL přichází na český trh se dvěma novými řadami Smart TV, modely EP64 a EP66. Ty mají rozlišení UHD 4K, nechybí jim ani systém umělé inteligence AI-IN a také funkce Smart HDR.
27.7.2019, aktualita, Milan Šurkala