www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Loewe je zpět. Aktualizovaná řada Bild 3 obsahuje OLED i LCD TV

Loewe je zpět. Aktualizovaná řada Bild 3 obsahuje OLED i LCD TV
, , aktualita
Německý výrobce luxusních televizorů Loewe, který kvůli finančním problémům opět změnil vlastníka, po dlouhé době představil nové modely. Druhá generace řady Bild 3 je opět dostupná ve čtyřech úhlopříčkách.
K oblíbeným
reklama
Loewe se sice vloni (znovu) dostal do insolvence, ale k zániku slavné značky nedošlo. Nový vlastník, investiční skupina Skytec Group sídlící na Kypru, se rozhodla pro velký restart a již koncem letošního dubna obnovila výrobu v německém Kranachu. V budoucnu plánuje také mezinárodní expanzi nebo dokonce rozšíření značky na další produkty včetně smartphonů a bílých domácích spotřebičů. Prvními představenými produkty po finančních potížích jsou ovšem televizory. Loewe dnes oznámil druhou generaci série Bild 3, která zahrnuje celkem čtyři modely odlišující se nejen úhlopříčkami, ale také technologiemi displejů.
 
 
Zatímco menší Bild 3.43 a Bild 3.49 jsou LCD TV, větší Bild 3.55 a Bild 3.65 zase řadíme mezi OLED TV. Inovované televizory se od původních liší především novými panely i dalšími komponenty. Modely s úhlopříčkami 55" a 65" využívají letošní verzi OLED panelů od LG Display a modely o velikosti 43" a 49" vsází na LCD panely, které si měla navrhnout sama společnost Loewe. Všechny představené televizory podporují rozlišení 4K Ultra HD a formáty vysokého dynamického rozsahu HDR10 či HLG, v případě OLED TV se navíc přidává ještě Dolby Vision. O zvuk se starají 40W stereo reproduktory ve formě soundbaru, který je připevněn pod obrazovkou.
 
 
Televizory obsahují dva sloty pro moduly CI+, 4 x HDMI, 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0 a podporují Wi-Fi i Bluetooth. K ovládání lze využít hlasovou asistentku Amazon Alexa. V základním balení se nachází otočný podstavec pro umístění na stůl, ale dokoupit lze také stojan na podlahu nebo sadu pro montáž na stěnu. Aktualizovaná řada Loewe Bild 3 se již prodává u vybraných distributorů na německém trhu. Prozatím není jasné, kdy a zda vůbec se televizory dostanou také na český trh. Ceny v německých obchodech jsou následující:
  • Loewe Bild 3.65: 3 490 eur (93 000 Kč)
  • Loewe Bild 3.55: 2 690 eur (72 000 Kč)
  • Loewe Bild 3.49: 1 990 eur (53 000 Kč)
  • Loewe Bild 3.55: 1 490 eur (40 000 Kč)
K představení dalších novinek od Loewe by mohlo dojít koncem léta na veletrhu IFA 2020 v Berlíně.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně
LG Display chce údajně navýšit výrobní kapacitu ve své továrně na televizní OLED panely v Číně. Brzy by mělo z linek sjíždět o polovinu více panelů než nyní a kapacitou překoná jihokorejskou továrnu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí
Finanční výsledky amerického výrobce televizí Vizio ukazují, že příjmy z prodeje reklamy a uživatelských dat dosahují skoro stejné hodnoty jako příjmy z prodeje samotných chytrých televizí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox
Tento týden vyšla první aktualizace pro Kodi 19 Matrix, která hlavně opravuje chyby. Součástí jsou ovšem také některá vylepšení a nové funkce. Spolu s tím přichází Kodi 19 Matrix vůbec poprvé na herní konzole Xbox.
12.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
11.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik