Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Loewe je zpět. Aktualizovaná řada Bild 3 obsahuje OLED i LCD TV

1.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Německý výrobce luxusních televizorů Loewe, který kvůli finančním problémům opět změnil vlastníka, po dlouhé době představil nové modely. Druhá generace řady Bild 3 je opět dostupná ve čtyřech úhlopříčkách.
Loewe se sice vloni (znovu) dostal do insolvence, ale k zániku slavné značky nedošlo. Nový vlastník, investiční skupina Skytec Group sídlící na Kypru, se rozhodla pro velký restart a již koncem letošního dubna obnovila výrobu v německém Kranachu. V budoucnu plánuje také mezinárodní expanzi nebo dokonce rozšíření značky na další produkty včetně smartphonů a bílých domácích spotřebičů. Prvními představenými produkty po finančních potížích jsou ovšem televizory. Loewe dnes oznámil druhou generaci série Bild 3, která zahrnuje celkem čtyři modely odlišující se nejen úhlopříčkami, ale také technologiemi displejů.
 
 
Zatímco menší Bild 3.43 a Bild 3.49 jsou LCD TV, větší Bild 3.55 a Bild 3.65 zase řadíme mezi OLED TV. Inovované televizory se od původních liší především novými panely i dalšími komponenty. Modely s úhlopříčkami 55" a 65" využívají letošní verzi OLED panelů od LG Display a modely o velikosti 43" a 49" vsází na LCD panely, které si měla navrhnout sama společnost Loewe. Všechny představené televizory podporují rozlišení 4K Ultra HD a formáty vysokého dynamického rozsahu HDR10 či HLG, v případě OLED TV se navíc přidává ještě Dolby Vision. O zvuk se starají 40W stereo reproduktory ve formě soundbaru, který je připevněn pod obrazovkou.
 
 
Televizory obsahují dva sloty pro moduly CI+, 4 x HDMI, 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0 a podporují Wi-Fi i Bluetooth. K ovládání lze využít hlasovou asistentku Amazon Alexa. V základním balení se nachází otočný podstavec pro umístění na stůl, ale dokoupit lze také stojan na podlahu nebo sadu pro montáž na stěnu. Aktualizovaná řada Loewe Bild 3 se již prodává u vybraných distributorů na německém trhu. Prozatím není jasné, kdy a zda vůbec se televizory dostanou také na český trh. Ceny v německých obchodech jsou následující:
  • Loewe Bild 3.65: 3 490 eur (93 000 Kč)
  • Loewe Bild 3.55: 2 690 eur (72 000 Kč)
  • Loewe Bild 3.49: 1 990 eur (53 000 Kč)
  • Loewe Bild 3.55: 1 490 eur (40 000 Kč)
K představení dalších novinek od Loewe by mohlo dojít koncem léta na veletrhu IFA 2020 v Berlíně.
 
Zdroj: 4kfilme.de