Rubrika:

Linux

Adobe CyberLink více výrobců
KLANG: další zvukové API pro Linux?

KLANG: další zvukové API pro Linux?

Co se týče zvukových rozhraní pro Linux, je za námi již několik takových API, ale stále to není zcela ono. Možná i proto byl spuštěn nový počin, který by měl být poměrně revoluční, protože přesouvá vše přímo do jádra.
8.8.2012, aktualita, Radek Jahoda2 komentáře
MPlayer číslo 2 přichází

MPlayer číslo 2 přichází

MPlayer býval nejpoužívanější přehrávač videa v OS Linux a také jedním z nositelů kodeků tohoto systému. V poslední době ale stál poněkud v ústraní, když uživatelé mají na výběr i z jiných přehrávačů. Nyní se ale chystá jeho obroda.
13.4.2011, aktualita, Radek Jahoda
Video editor Lightworks se má stát open source

Video editor Lightworks se má stát open source

Video editace na Linuxu byla vždy problém, protože není žádný rozumný projekt, který by se mohl rovnat profesionálním systémům. Existuje sice Cinelerra nebo nový OpenShot, ale stále to není ono. Změnit to možná může Lightworks, který se má stát open source.
22.4.2010, aktualita, Radek Jahoda
Střih videa na Linuxu (téměř) profesionálně: Cinelerra

Střih videa na Linuxu (téměř) profesionálně: Cinelerra

Pokud chceme pokročilý střihový software na video, tak buď musíme sáhnout hodně hluboko do kapsy a vytáhnout desetitisíce, nebo se omezit funkčností použitím nějakého jednoduššího programu pro domácí použití, nebo použít jediný software zdarma - Cinelerra.
3.6.2009, recenze, Radek Jahoda18 komentářů
Stylově na DVD s DVD Styler

Stylově na DVD s DVD Styler

Pokud již zpracováváte video pod Linuxem, tak je vhodné vše dotáhnout až do finálního konce - vypálení DVD. K tomu je vhodný DVD Styler, grafický program pro tvorbu struktury DVD včetně menu.
29.1.2009, recenze, Radek Jahoda4 komentáře
Přehrávač Amarok v nové verzi

Přehrávač Amarok v nové verzi

Ve světě Linuxu je Amarok považován za jeden z nejlepších přehrávačů hudby a rozhodně si chce tuto pozici udržet. K dispozici je nově ve verzi 2 s přepracovaným uživatelským rozhraním, která je postavena na knihovnách KDE 4.
12.12.2008, aktualita, Radek Jahoda
CyberLink a tučnáci - PowerDVD Linux a PowerCinema Linux jsou zde

CyberLink a tučnáci - PowerDVD Linux a PowerCinema Linux jsou zde

Že Linux už není jen okrajovým operačním systémem si uvědomuje čím dál více výrobců, a tak se můžeme setkávat s portováním aplikací původně jen pro Windows i pro Linux. To dělá i CyberLink se svým programem PowerDVD a mutlimediálním centrem PowerCinema.
14.10.2008, Aktualita, Radek Jahoda
Brasero - v Linuxu lze vypalovat i jednoduše

Brasero - v Linuxu lze vypalovat i jednoduše

V našem pomalém seznamování s Linuxem se podíváme na další program, který případný uživatel může potřebovat. Pro Linux existuje více vypalovacích programů, pro desktop Gnome je ale právě Brasero nejrozšířenější. Navíc je hodně jednoduchý a tak se s ním naučí pracovat v podstatě každý.
29.4.2008, recenze, Radek Jahoda2 komentáře
Vyšel nový Nero Linux s opravou množství chyb

Vyšel nový Nero Linux s opravou množství chyb

Nero vydal novou verzi svého vypalovacího programu pro Linux s názvem Nero Linux. Kdo ho používá, tak by měl zbystřit, protože opravuje značné množství chyb a má i několik vylepšení, např. v grafickém prostředí, používá novější vypalovací jádro, lze volat nero z příkazové řádky s argumenty (seznam vypíše pomocí --help nebo --help-all).
14.2.2008, Aktualita, Radek Jahoda
Multimediabox na Linuxu není jen MythTV

Multimediabox na Linuxu není jen MythTV

Asi nejznámějším multimedia boxem pro Linux je MythTV a zřejmě i nejrozšířenějším. Není ale sám, zajímavou alternativu nabízí španělská firma Fluendo, která pracuje na alternativě s názvem Elisa. Podle obrázků a videa na jejich stránkách vypadá velice slibně.
8.2.2008, Aktualita, Radek Jahoda1 komentář

Apple zakázal v nových iPodech komunikaci s alternativním software

Firma Apple se brání konkurenci a zakázala v nově prodávaných přehrávačích iPod komunikaci s jinými programy než od Applu. Jde především o programy v Linuxu Rhythmbox a gtkpod a ve Windows WinAmp. Snaží se tak zabránit jiným obchodům než...
18.9.2007, Aktualita, Radek Jahoda
AviDemux - VirtualDub pod Linuxem

AviDemux - VirtualDub pod Linuxem

Před časem jsme nakoukli do světa Linuxu a je na čase se k tomuto tématu vrátit. A nelze začít ničím jiným než programem AviDemux. Protože čím je VirtualDub pro uživatele systému Windows, tím je AviDemux pro Linuxovou komunitu. Ovšem tento program existuje i pro BSD, Windows, ale i Macintosh. Není totiž téměř vůbec závislý na službách systému, jako VirtualDub. Další předností je, že pracuje nejen s AVI soubory, přestože je má v názvu, ale i s jinými formáty.
16.7.2007, recenze, Radek Jahoda50 komentářů
Ubuntu Studio již online

Ubuntu Studio již online

Před nedávnem jsem informovali o nové odnoži Linuxové distribuce Ubuntu, která je zaměřena na editaci videa, avuku a obrázků. Vzápětí se ale jejich oficiální stránky ubuntustudio.org odmlčely. Nyní je již vše v pořádku a případní zájemci...
31.5.2007, Aktualita, Radek Jahoda
Finální verze Nero Linux 3!

Finální verze Nero Linux 3!

O nové verzi linuxového Nera jsme již psali např. zde a zde, nyní Nero uvolnil finální verzi, jejíž trial verze je ke stažení na stránkách výrobce přímo jako balíček RPM nebo DEB ve verzi pro 32-bitové nebo 64-bitové procesory. Připomeňme,...
25.5.2007, Aktualita, Radek Jahoda
Ubuntu Studio pro multimédia

Ubuntu Studio pro multimédia

Linuxovou distribuci Ubuntu, založenou na balíčkovacím systému Debianu, určitě znáte. Nyní byla představena její odnož - Ubuntu Studio.Jde o distribuci, která již v základu obsahuje programy pro střih videa, zvuku a práci z grafikou. Pro...
11.5.2007, Aktualita, Radek Jahoda2 komentáře
Nero Linux 3 beta ke stažení

Nero Linux 3 beta ke stažení

Nero po představení nové verze pro Linux již dalo ke stažení její beta verzi. Nero Linux 3 je inovativní hlavně přidáním podpory pro Blu-ray a HD DVD, grafické prostředí využívá GTK+ 2 a ke své funkci potřebuje kernel minimálně 2.4 (doporučen...
23.4.2007, Aktualita, Radek Jahoda2 komentáře
Nero připravilo na CeBIT linuxovou novinku

Nero připravilo na CeBIT linuxovou novinku

A není jí nic jiného než Nero Linux 3 a to ve verzi jak pro i386 procesory, tak i pro 64-bitovou architekturu AMD64. Tato verze přenese vzhled sedmé verze z Windows, vylepšené grafické rozhraní (zřejmě s GTK+) a hlavně také podporu pro vypalování...
19.3.2007, Aktualita, Radek Jahoda
Adobe vypustilo Flash Player 9 pro Linux

Adobe vypustilo Flash Player 9 pro Linux

Devátá verze přehrávače Flash pro Windows je na světě již asi tři měsíce, pro Linux byla situace horší. Poslední verze byla 7, osmá řada byla úplně vypuštěna. Nyní se tedy dočkali i příznivci Linuxu. Zatím ale není k dispozici verze pro...
18.1.2007, aktualita, Radek Jahoda
Nebojte se Linuxu aneb úvod do zpracování videa na Linuxu

Nebojte se Linuxu aneb úvod do zpracování videa na Linuxu

Problematika nelegálního kopírování programů je v poslední době často probírána. Téměř vždy se uvádí i mnohamiliónové nebo miliardové ztráty. Proti tomuto argumentu vždy stojí cena programů, která může dosáhnout daleko větší částky, než stojí samotný hardware. Boj proti tomuto problému ale téměř vždy probíhá formou represí, která zatím nikdy nic pozitivního nepřinesla. Přitom existuje legální alternativa, která je zdarma a v mnoha oblastech lepší nebo zcela srovnatelná s placenými programy. Ano, jde o Linux a i my se jím začneme pomalu zabývat.
11.1.2007, článek, Radek Jahoda11 komentářů