www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG zprovoznilo 4K120 s Dolby Vision na letošních OLED TV

LG zprovoznilo 4K120 s Dolby Vision na letošních OLED TV
, , aktualita
Majitelé nových Xboxů, kteří 00používají LG OLED TV z roku 2021, mohou jásat. Tento týden totiž začala distribuce aktualizace, která umožňuje hraní ve 4K se 120 Hz a Dolby Vision. Později se update dostane na modely z roku 2020.
K oblíbeným
reklama
Microsoft nedávno spustil testování her v Dolby Vision na herních konzolích Xbox Series S/X. Hráči ovšem rychle narazili na jedno nepříjemné omezení, které zavinily televizory. Týkalo se to dokonce LG OLED TV, které přitom Microsoft doporučuje jako ideální parťáky k Xboxům. I přes podporu HDMI 2.1 ovšem nebyly schopny zobrazovat obsah v rozlišení 4K s obnovovací frekvencí 120 Hz a Dolby Vision. Na druhou stranu ovšem LG jako jediný výrobce potvrdil, že pracuje na řešení tohoto problému. Přichází nyní ve formě aktualizace firmwaru, která byla vydána tento týden pro OLED TV z roku 2021.
 
 
Firmware s číselným označením 3.15.27 byl vydán 23. června, ale může chvíli trvat, než se dostane na všechny modely ve všech regionech. Jako první míří aktualizace na série C1 a G1. Kromě podpory 4K120 v kombinaci s Dolby Vision přináší i několik dalších vylepšení zaměřených především na hráče. Jedná se o nová barevná nastavení pro menu Game Optimizer, nové menu Game Dashboard v dolní části obrazovky a možnost používání AMD FreeSync a Dolby Vision najednou (dosud bylo nutné ručně přepínat mezi těmito možnostmi). LG v neposlední řadě přidalo nové funkce do aplikace Gallery a pár optimalizací pro operační systém webOS 6.0. Kompletní seznam změn zatím nemáme k dispozici.
 
Do jednoho měsíce by měla být podobná aktualizace firmwaru dostupná i pro další televizory z roku 2021, ale nebylo zveřejněno, které konkrétní modely má výrobce na mysli. Zpočátku by se mělo jednat o beta verzi, která bude poskytnuta pouze uživatelům, kteří o to projeví zájem. Až po důkladném otestování bude následovat veřejné vydání. Mezitím probíhá také vývoj a testování pro vybrané modely z roku 2020. Konkrétně byl update potvrzen pro série CX a GX. K vydání nového firmwaru by mělo dojít ještě před tím, než Microsoft nabídne hraní v Dolby Vision na Xboxu všem uživatelům (zatím je dostupné jen pro Insidery). LG také uvedlo, že zkoumá možnost přinést tuto funkci také na model C9 z roku 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Premiere Elements 2022 vylepšuje např. automatické rámování Adobe Premiere Elements 2022 vylepšuje např. automatické rámování
Vedle nového Photoshopu Elements 2022 se objevil i video editor Premiere Elements 2022. Ten např. usnadňuje volbu poměru stran včetně automatického vyhledání objektu. Máme zde i lepší možnost práce se světly a stíny.
8.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix upraví Squid Game, lidé volají na čísla ze seriálu Netflix upraví Squid Game, lidé volají na čísla ze seriálu
Veleúspěšný seriál Squid Game, který bere přední příčky statistiky sledovanosti na Netflixu, má trochu problém. Telefonní čísla zobrazená v seriálu skutečně existují a jejich majitelé nyní nemají ani trochu klidu.
7.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář