www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG zprovoznilo 4K120 s Dolby Vision na letošních OLED TV

LG zprovoznilo 4K120 s Dolby Vision na letošních OLED TV
, , aktualita
Majitelé nových Xboxů, kteří 00používají LG OLED TV z roku 2021, mohou jásat. Tento týden totiž začala distribuce aktualizace, která umožňuje hraní ve 4K se 120 Hz a Dolby Vision. Později se update dostane na modely z roku 2020.
K oblíbeným
reklama
Microsoft nedávno spustil testování her v Dolby Vision na herních konzolích Xbox Series S/X. Hráči ovšem rychle narazili na jedno nepříjemné omezení, které zavinily televizory. Týkalo se to dokonce LG OLED TV, které přitom Microsoft doporučuje jako ideální parťáky k Xboxům. I přes podporu HDMI 2.1 ovšem nebyly schopny zobrazovat obsah v rozlišení 4K s obnovovací frekvencí 120 Hz a Dolby Vision. Na druhou stranu ovšem LG jako jediný výrobce potvrdil, že pracuje na řešení tohoto problému. Přichází nyní ve formě aktualizace firmwaru, která byla vydána tento týden pro OLED TV z roku 2021.
 
 
Firmware s číselným označením 3.15.27 byl vydán 23. června, ale může chvíli trvat, než se dostane na všechny modely ve všech regionech. Jako první míří aktualizace na série C1 a G1. Kromě podpory 4K120 v kombinaci s Dolby Vision přináší i několik dalších vylepšení zaměřených především na hráče. Jedná se o nová barevná nastavení pro menu Game Optimizer, nové menu Game Dashboard v dolní části obrazovky a možnost používání AMD FreeSync a Dolby Vision najednou (dosud bylo nutné ručně přepínat mezi těmito možnostmi). LG v neposlední řadě přidalo nové funkce do aplikace Gallery a pár optimalizací pro operační systém webOS 6.0. Kompletní seznam změn zatím nemáme k dispozici.
 
Do jednoho měsíce by měla být podobná aktualizace firmwaru dostupná i pro další televizory z roku 2021, ale nebylo zveřejněno, které konkrétní modely má výrobce na mysli. Zpočátku by se mělo jednat o beta verzi, která bude poskytnuta pouze uživatelům, kteří o to projeví zájem. Až po důkladném otestování bude následovat veřejné vydání. Mezitím probíhá také vývoj a testování pro vybrané modely z roku 2020. Konkrétně byl update potvrzen pro série CX a GX. K vydání nového firmwaru by mělo dojít ještě před tím, než Microsoft nabídne hraní v Dolby Vision na Xboxu všem uživatelům (zatím je dostupné jen pro Insidery). LG také uvedlo, že zkoumá možnost přinést tuto funkci také na model C9 z roku 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik