www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

LG vydalo update pro loňské televize. Opravuje přenos PCM přes HDMI eARC

LG vydalo update pro loňské televize. Opravuje přenos PCM přes HDMI eARC
, , aktualita
LG konečně opravilo problém, kterým od svého uvedení na trh trpěly OLED i LCD TV z roku 2019. Přes HDMI eARC nebylo možné přenášet vícekanálový zvuk PCM, což by se mělo změnit po instalaci nejnovějšího firmwaru.
K oblíbeným
reklama
LG na svých loňských modelech nabídlo funkci HDMI eARC (Enhanced Audio Return Channel), která umožňuje využít televizor jako prostředníka při přenosu zvuku např. z Blu-ray přehrávače nebo herní konzole do soundbaru. Na některé majitele ovšem po nákupu čekalo nepříjemné zklamání, když zjistili, že eARC je možné využít pouze pro bitstream, ale nikoliv zvuk v nekomprimovaném vícekanálovém standardu PCM. Jednalo se chybu na straně LG, které kompatibilitu nezahrnulo do svého firmwaru. Na opravu ovšem zákazníci museli čekat ne týdny nebo měsíce, ale celý rok. Až nedávno na televizory z roku 2019 dorazila aktualizace, která přidává podporu PCM přes HDMI eARC.
 
 
Dostupnost firmwaru hlásí podle webu FlatpanelsHD někteří majitelé dotčených televizí z Evropy a USA. Konkrétně se jedná o OLED TV z řad B9, C9, E9 a W9, stejně jako o LCD TV z řad SM90 a SM98 (SM95). Pokud vlastníte některý z modelů a zatím vám nebyla nabídnuta aktualizace, doporučujeme počkat pár dnů až týdnů, neboť nový firmware většinou bývá distribuován ve vlnách, aby výrobce minimalizoval případné problémy. Po úspěšné aktualizaci na verzi 04.80.02 nebo 04.80.03 (číselné označení se liší podle modelové řady) bude možné přenášet vícekanálový zvuk PCM v konfiguracích 5.1, 7.1 nebo Dolby Atmos přes HDMI eARC. V některých případech bude možná nutné změnit nastavení, proto zkontrolujte menu televizoru.
Z výše uvedeného případu by si měli zájemci o nový televizor vzít jedno důležité ponaučení: není eARC jako eARC. Při výběru modelu byste si neměli vystačit s tím, že televizor podporuje HDMI eARC, ale provést drobný výzkum, zda podpora zahrnuje všechny požadované formáty či standardy. V případě letošního portfolia televizorů od LG se kupříkladu objevila zpráva o absenci schopnosti dekódovat formáty od DTS, a to i přesto, že loňské modely to uměly. K nečekanému downgradu došlo také z hlediska propustnosti portů HDMI 2.1, což by mohl být problém hlavně v budoucnu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář