www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

LG vydalo update pro loňské televize. Opravuje přenos PCM přes HDMI eARC

LG vydalo update pro loňské televize. Opravuje přenos PCM přes HDMI eARC
, , aktualita
LG konečně opravilo problém, kterým od svého uvedení na trh trpěly OLED i LCD TV z roku 2019. Přes HDMI eARC nebylo možné přenášet vícekanálový zvuk PCM, což by se mělo změnit po instalaci nejnovějšího firmwaru.
K oblíbeným
reklama
LG na svých loňských modelech nabídlo funkci HDMI eARC (Enhanced Audio Return Channel), která umožňuje využít televizor jako prostředníka při přenosu zvuku např. z Blu-ray přehrávače nebo herní konzole do soundbaru. Na některé majitele ovšem po nákupu čekalo nepříjemné zklamání, když zjistili, že eARC je možné využít pouze pro bitstream, ale nikoliv zvuk v nekomprimovaném vícekanálovém standardu PCM. Jednalo se chybu na straně LG, které kompatibilitu nezahrnulo do svého firmwaru. Na opravu ovšem zákazníci museli čekat ne týdny nebo měsíce, ale celý rok. Až nedávno na televizory z roku 2019 dorazila aktualizace, která přidává podporu PCM přes HDMI eARC.
 
 
Dostupnost firmwaru hlásí podle webu FlatpanelsHD někteří majitelé dotčených televizí z Evropy a USA. Konkrétně se jedná o OLED TV z řad B9, C9, E9 a W9, stejně jako o LCD TV z řad SM90 a SM98 (SM95). Pokud vlastníte některý z modelů a zatím vám nebyla nabídnuta aktualizace, doporučujeme počkat pár dnů až týdnů, neboť nový firmware většinou bývá distribuován ve vlnách, aby výrobce minimalizoval případné problémy. Po úspěšné aktualizaci na verzi 04.80.02 nebo 04.80.03 (číselné označení se liší podle modelové řady) bude možné přenášet vícekanálový zvuk PCM v konfiguracích 5.1, 7.1 nebo Dolby Atmos přes HDMI eARC. V některých případech bude možná nutné změnit nastavení, proto zkontrolujte menu televizoru.
Z výše uvedeného případu by si měli zájemci o nový televizor vzít jedno důležité ponaučení: není eARC jako eARC. Při výběru modelu byste si neměli vystačit s tím, že televizor podporuje HDMI eARC, ale provést drobný výzkum, zda podpora zahrnuje všechny požadované formáty či standardy. V případě letošního portfolia televizorů od LG se kupříkladu objevila zpráva o absenci schopnosti dekódovat formáty od DTS, a to i přesto, že loňské modely to uměly. K nečekanému downgradu došlo také z hlediska propustnosti portů HDMI 2.1, což by mohl být problém hlavně v budoucnu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy
Na hokejové fanoušky čeká pod červeným tlačítkem nová aplikace k extralize, kterou si připravila Česká televize. Umožňuje sledovat aktuální výsledky, ale také soupisky utkání, profily hráčů nebo podrobné statistiky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi představí svou první 8K TV s mini LED a 5G Xiaomi představí svou první 8K TV s mini LED a 5G
Xiaomi připravuje další inovaci v oblasti televizorů, kterou hodlá představit příští týden. Půjde o novinku z řady Mi TV Lux, která by měla nabídnout rozlišení 8K, zobrazovací technologii mini LED a podporu 5G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
23.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
22.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik