www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG v Česku zahájilo výměnu součástky v OLED TV kvůli riziku přehřívání

LG v Česku zahájilo výměnu součástky v OLED TV kvůli riziku přehřívání
, , aktualita
Také české zastoupení LG již upozornilo zákazníky na možnost bezplatné výměny napájecí desky pro vybrané OLED TV. Důvodem je riziko přehřívání, které ovšem zatím nebylo zaznamenáno. Proto je výměna dílu pouze dobrovolná.
K oblíbeným
reklama
Letos v létě proběhla na jihokorejském trhu svolávací akce, která se měla dotknout minimálně desítek tisíc televizorů. LG totiž zjistilo, že některé OLED TV z let 2016 až 2019 obsahují vadnou součástku. Kvůli rychlejšímu opotřebení může dojít ke zvýšení proudu na napájecí desce, což by mohlo vést až k přehřátí televizoru a jeho poškození, případně požáru. Problémy nebyly podle očekávání omezeny pouze na jihokorejský trh, ale týkají se také některých modelů prodávaných v Evropě. Poprvé informaci přinesly v září německé orgány a nyní se k situaci vyjádřilo také české zastoupení LG Electronics.
 
 
V první řadě není nutná panika. LG tvrdí, že interní i externí testy ukázaly pouze nízké riziko přehřívání. Po celém světě navíc nebyl zaznamenán žádný vážný incident. Ze strany výrobce se tedy jedná pouze o preventivní krok. Majitelům vybraných OLED TV nabídne dobrovolnou, ale doporučenou službu výměny napájecí desky. Zahrnuty jsou bezmála dvě desítky modelů z let 2016 až 2019, a to z různých modelových řad. Všechny dotčené televizory mají úhlopříčky 65 nebo 77 palců. Konkrétní seznam modelů uvádíme na konci článku. LG zákazníkům připomíná, že číslo modelu lze ověřit pomocí štítku na zadní straně produktu nebo v menu (Domů > Nastavení > Všechna nastavení > Obecné > O této TV > Informace o TV).

Pokud vlastníte jeden z dotčených televizorů a máte zájem o tuto službu, musíte nejprve vyplnit formulář, který se zobrazí na stránce zákaznické podpory LG po kliknutí na tlačítko „Požádat o službu“. Ve formuláři je kromě čísla modelu požadována také vaše adresa a další kontaktní údaje, pomocí kterých vás bude kontaktovat zaměstnanec LG a domluví s vámi datum vyzvednutí televizoru k bezplatné opravě.
 

LG OLED TV s doporučenou výměnou napájecí desky

  • 2016: OLED65E6, OLED65G6, OLED77G6 
  • 2017: OLED65B7, OLED65C7, OLED65E7, OLED65G7, OLED65W7, OLED77G7, OLED77W7 
  • 2018: OLED65G8, OLED65W8, OLED77C8, OLED77W8 
  • 2019: OLED65W9, OLED77B9, OLED77C9, OLED77W9 
Zdroj: LG.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel
Čínský výrobce BOE se pochlubil světově prvním 55" AMQLED displejem s rozlišením 4K. Vychází z technologie QLED a nevyžaduje podsvícení. Jeho uvedení do televizorů ovšem může ještě pár let trvat.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře