Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG v Česku zahájilo výměnu součástky v OLED TV kvůli riziku přehřívání

16.11.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Také české zastoupení LG již upozornilo zákazníky na možnost bezplatné výměny napájecí desky pro vybrané OLED TV. Důvodem je riziko přehřívání, které ovšem zatím nebylo zaznamenáno. Proto je výměna dílu pouze dobrovolná.
Letos v létě proběhla na jihokorejském trhu svolávací akce, která se měla dotknout minimálně desítek tisíc televizorů. LG totiž zjistilo, že některé OLED TV z let 2016 až 2019 obsahují vadnou součástku. Kvůli rychlejšímu opotřebení může dojít ke zvýšení proudu na napájecí desce, což by mohlo vést až k přehřátí televizoru a jeho poškození, případně požáru. Problémy nebyly podle očekávání omezeny pouze na jihokorejský trh, ale týkají se také některých modelů prodávaných v Evropě. Poprvé informaci přinesly v září německé orgány a nyní se k situaci vyjádřilo také české zastoupení LG Electronics.
 
 
V první řadě není nutná panika. LG tvrdí, že interní i externí testy ukázaly pouze nízké riziko přehřívání. Po celém světě navíc nebyl zaznamenán žádný vážný incident. Ze strany výrobce se tedy jedná pouze o preventivní krok. Majitelům vybraných OLED TV nabídne dobrovolnou, ale doporučenou službu výměny napájecí desky. Zahrnuty jsou bezmála dvě desítky modelů z let 2016 až 2019, a to z různých modelových řad. Všechny dotčené televizory mají úhlopříčky 65 nebo 77 palců. Konkrétní seznam modelů uvádíme na konci článku. LG zákazníkům připomíná, že číslo modelu lze ověřit pomocí štítku na zadní straně produktu nebo v menu (Domů > Nastavení > Všechna nastavení > Obecné > O této TV > Informace o TV).

Pokud vlastníte jeden z dotčených televizorů a máte zájem o tuto službu, musíte nejprve vyplnit formulář, který se zobrazí na stránce zákaznické podpory LG po kliknutí na tlačítko „Požádat o službu“. Ve formuláři je kromě čísla modelu požadována také vaše adresa a další kontaktní údaje, pomocí kterých vás bude kontaktovat zaměstnanec LG a domluví s vámi datum vyzvednutí televizoru k bezplatné opravě.
 

LG OLED TV s doporučenou výměnou napájecí desky

  • 2016: OLED65E6, OLED65G6, OLED77G6 
  • 2017: OLED65B7, OLED65C7, OLED65E7, OLED65G7, OLED65W7, OLED77G7, OLED77W7 
  • 2018: OLED65G8, OLED65W8, OLED77C8, OLED77W8 
  • 2019: OLED65W9, OLED77B9, OLED77C9, OLED77W9 
Zdroj: LG.com


reklama
reklama