Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG uvedlo nové UHD Blu-ray přehrávače – UBK90 a UBK80

25.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Na první pohled skoro totožné UHD Blu-ray přehrávače nedávno představilo LG. Pouze jeden z modelů ovšem podporuje Dolby Vision HDR, a to není jediný rozdíl. Obě novinky však za dané ceny nabídnou solidní parametry.
LG UBK90 se stává vlajkovou lodí mezi UHD Blu-ray přehrávači této značky, nahradí tedy loňský model UP970. Novinka podporuje parametry Rec. 2020 i dva formáty vysokého dynamického rozsahu – kromě HDR10, ve kterém nalezneme asi nejvíce Blu-ray disků, si přehrávač poradí s Dolby Vision. A to tentokrát už z výroby, nebude se tedy opakovat situace z loňského roku, kdy uživatelé UP970 mnoho měsíců čekali na slibovanou aktualizaci. K dispozici jsou také standardy prostorového zvuku Dolby Atmos a DTS:X. Konektivitu zajišťují dva HDMI výstupy (2.0 a 1.4), USB 2.0, digitální AV výstup a port Ethernet, který však ani není potřeba díky bezdrátové technologii Wi-Fi.
 
 
LG UBK90
 
Kromě 4K Blu-ray se přehrávač nezalekne ani standardních disků Blu-ray, 3D Blu-ray, DVD a CD. U obsahu v nižším rozlišení je možné kvalitu zvýšit až na 4K, v případě DVD lze rozlišení zvednout na Full HD. Tento tzv. upscaling bohužel nefunguje u streamovaných videí z Netflixu, YouTube a dalších podporovaných služeb. Integrována je také univerzální aplikace pro přehrávání souborů s různými formáty a kodeky včetně HEVC (H.265).
 
LG UBK80 můžeme označit jako „ořezaný“ model, který však stále podporuje obsah ve 4K HDR. Chybí ovšem Dolby Vision, místo toho si nižší model rozumí jen s HDR10. To umožnilo snížit cenu, neboť jihokorejský výrobce nemusí platit licenční poplatky společnosti Dolby. A ústupky musí zákazníci očekávat také v konektivitě, kde je k dispozici pouze jeden výstup HDMI a zcela chybí Wi-Fi.
 
 

Dostupnost a ceny

 
Blu-ray přehrávače by se měly na evropských trzích objevit v polovině dubna. LG UBK90 se bude prodávat za 249 eur, v přepočtu 6 300 Kč. LG UBK80 dostalo ještě zajímavější cenu 219 eur, tedy asi 5 600 Kč. To jsou vzhledem k nabízeným parametrům docela rozumné částky.
 
Zdroj; 4kfilme.de