UHD Blu-ray přehrávač LG UP970 dostává podporu Dolby Vision

UHD Blu-ray přehrávač LG UP970 dostává podporu Dolby Vision
, , aktualita
LG UP970 byl představen jako jeden z prvních UHD Blu-ray přehrávačů připravených na technologii Dolby Vision. Na trh se však zařízení dostalo bez podpory tohoto HDR formátů, kterou dostává až nyní prostřednictvím aktualizace firmwaru.
reklama
Pokud jste si zakoupili Ultra HD Blu-ray přehrávač LG UP970, zkontrolujte dostupnost nových aktualizací. Pokud v menu naleznete možnost nainstalovat firmware BD.37.767.70811.C, jedná se o nový update přinášející slibovanou podporu Dolby Vision. LG UP970 byl představen letos v lednu jako jeden z prvních Blu-ray přehrávačů, který kombinuje 4K rozlišení a formát vysokého dynamického rozsahu Dolby Vision. Podobně jako u konkurečního modelu Oppo UDP-203 však podpora tohoto HDR formátu nebyla dostupná hned po uvedení přehrávače na trh, ale byla přislíbena až s budoucí aktualizací firmwaru.
 
 
A pro LG UP970 byl update vydán v uplynulých dnech, i když není jasné, zda pro všechny přehrávače najednou, nebo postupně (např. podle regionu). Dolby Vision je pokročilejším HDR formátem než HDR10 (také podporovaným tímto přehrávačem od LG), neboť využívá tzv. dynamická metadata. Kompatibilní Blu-ray disky vydávají či budou vydávat společnosti Lionsgate, Paramount, Sony Pictures, Universal či Warner Bros, v oblasti online obsahu je potom nabídka titulů s Dolby Vision širší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik