Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UHD Blu-ray přehrávač LG UP970 dostává podporu Dolby Vision

31.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
LG UP970 byl představen jako jeden z prvních UHD Blu-ray přehrávačů připravených na technologii Dolby Vision. Na trh se však zařízení dostalo bez podpory tohoto HDR formátů, kterou dostává až nyní prostřednictvím aktualizace firmwaru.
Pokud jste si zakoupili Ultra HD Blu-ray přehrávač LG UP970, zkontrolujte dostupnost nových aktualizací. Pokud v menu naleznete možnost nainstalovat firmware BD.37.767.70811.C, jedná se o nový update přinášející slibovanou podporu Dolby Vision. LG UP970 byl představen letos v lednu jako jeden z prvních Blu-ray přehrávačů, který kombinuje 4K rozlišení a formát vysokého dynamického rozsahu Dolby Vision. Podobně jako u konkurečního modelu Oppo UDP-203 však podpora tohoto HDR formátu nebyla dostupná hned po uvedení přehrávače na trh, ale byla přislíbena až s budoucí aktualizací firmwaru.
 
 
A pro LG UP970 byl update vydán v uplynulých dnech, i když není jasné, zda pro všechny přehrávače najednou, nebo postupně (např. podle regionu). Dolby Vision je pokročilejším HDR formátem než HDR10 (také podporovaným tímto přehrávačem od LG), neboť využívá tzv. dynamická metadata. Kompatibilní Blu-ray disky vydávají či budou vydávat společnosti Lionsgate, Paramount, Sony Pictures, Universal či Warner Bros, v oblasti online obsahu je potom nabídka titulů s Dolby Vision širší.