UHD Blu-ray přehrávač LG UP970 dostává podporu Dolby Vision

UHD Blu-ray přehrávač LG UP970 dostává podporu Dolby Vision
, , aktualita
LG UP970 byl představen jako jeden z prvních UHD Blu-ray přehrávačů připravených na technologii Dolby Vision. Na trh se však zařízení dostalo bez podpory tohoto HDR formátů, kterou dostává až nyní prostřednictvím aktualizace firmwaru.reklama
Pokud jste si zakoupili Ultra HD Blu-ray přehrávač LG UP970, zkontrolujte dostupnost nových aktualizací. Pokud v menu naleznete možnost nainstalovat firmware BD.37.767.70811.C, jedná se o nový update přinášející slibovanou podporu Dolby Vision. LG UP970 byl představen letos v lednu jako jeden z prvních Blu-ray přehrávačů, který kombinuje 4K rozlišení a formát vysokého dynamického rozsahu Dolby Vision. Podobně jako u konkurečního modelu Oppo UDP-203 však podpora tohoto HDR formátu nebyla dostupná hned po uvedení přehrávače na trh, ale byla přislíbena až s budoucí aktualizací firmwaru.
 
 
A pro LG UP970 byl update vydán v uplynulých dnech, i když není jasné, zda pro všechny přehrávače najednou, nebo postupně (např. podle regionu). Dolby Vision je pokročilejším HDR formátem než HDR10 (také podporovaným tímto přehrávačem od LG), neboť využívá tzv. dynamická metadata. Kompatibilní Blu-ray disky vydávají či budou vydávat společnosti Lionsgate, Paramount, Sony Pictures, Universal či Warner Bros, v oblasti online obsahu je potom nabídka titulů s Dolby Vision širší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR
Domácí projektory s nativním 4K rozlišením a podporou HDR pořád nepatří mezi nejdostupnější, situace se však zlepšuje. Dokazuje to také novinka od BenQ, která se bude prodávat za méně než 40 tisíc korun.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce
Pokud budete pod stromeček pořizovat nový televizor Philips s Ambilight, můžete získat prodlouženou pětiletou záruku. Stačí produkt zakoupit u některého z vybraných prodejců a do měsíce jej zaregistrovat na internetu.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense
Toshiba pokračuje v ořezávání své společnosti a zbavuje se divize Visual Solutions, která se zabývá také televizory. Novým vlastníkem je čínský výrobce HiSense, ale zatím není jasné, zda značku Toshiba zachová.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami
Služba Amazon Prime Video by v budoucnu mohla mít bezplatnou verzi, která by obsahovala reklamy. Amazon navíc jedná také s filmovými studii či televizními stanicemi, takže by neměla být nouze o obsah třetích stran.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K
Vimeo oznámilo, že začíná podporovat videa s vysokým dynamickým rozsahem, která si zatím mohou vychutnat třeba majitelé vybraných zařízení od Applu. Služba reaguje také na zvyšující se rozlišení, brzy proto umožní nahrát až 8K videa.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik