UHD Blu-ray přehrávač LG UP970 dostává podporu Dolby Vision

UHD Blu-ray přehrávač LG UP970 dostává podporu Dolby Vision
, , aktualita
LG UP970 byl představen jako jeden z prvních UHD Blu-ray přehrávačů připravených na technologii Dolby Vision. Na trh se však zařízení dostalo bez podpory tohoto HDR formátů, kterou dostává až nyní prostřednictvím aktualizace firmwaru.
reklama
Pokud jste si zakoupili Ultra HD Blu-ray přehrávač LG UP970, zkontrolujte dostupnost nových aktualizací. Pokud v menu naleznete možnost nainstalovat firmware BD.37.767.70811.C, jedná se o nový update přinášející slibovanou podporu Dolby Vision. LG UP970 byl představen letos v lednu jako jeden z prvních Blu-ray přehrávačů, který kombinuje 4K rozlišení a formát vysokého dynamického rozsahu Dolby Vision. Podobně jako u konkurečního modelu Oppo UDP-203 však podpora tohoto HDR formátu nebyla dostupná hned po uvedení přehrávače na trh, ale byla přislíbena až s budoucí aktualizací firmwaru.
 
 
A pro LG UP970 byl update vydán v uplynulých dnech, i když není jasné, zda pro všechny přehrávače najednou, nebo postupně (např. podle regionu). Dolby Vision je pokročilejším HDR formátem než HDR10 (také podporovaným tímto přehrávačem od LG), neboť využívá tzv. dynamická metadata. Kompatibilní Blu-ray disky vydávají či budou vydávat společnosti Lionsgate, Paramount, Sony Pictures, Universal či Warner Bros, v oblasti online obsahu je potom nabídka titulů s Dolby Vision širší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0 Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0
Nvidia aktualizovala Shield TV na Android Oreo a rovnou přidává svůj balíček novinek Shield Experience 7.0, který přináší hlavně přepracované uživatelské rozhraní s novou domovskou obrazovkou.
28.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
FreeSync míří na první televizory Samsung FreeSync míří na první televizory Samsung
Nedávno avizovaná podpora technologie AMD FreeSync u letošních televizorů se nyní stává skutečností. Aktualizace byla vydána pro první modely a přináší s sebou také variabilní obnovovací frekvenci.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej
Společnost LG Display se pochlubila další zajímavou inovací. V Los Angeles ukázala velký OLED displej, který lze nejen ohýbat, ale také je průsvitný. Před uvedením na trh se ovšem výrobce poprat s jedním problémem.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik