UHD Blu-ray přehrávač LG UP970 dostává podporu Dolby Vision

UHD Blu-ray přehrávač LG UP970 dostává podporu Dolby Vision
, , aktualita
LG UP970 byl představen jako jeden z prvních UHD Blu-ray přehrávačů připravených na technologii Dolby Vision. Na trh se však zařízení dostalo bez podpory tohoto HDR formátů, kterou dostává až nyní prostřednictvím aktualizace firmwaru.reklama
Pokud jste si zakoupili Ultra HD Blu-ray přehrávač LG UP970, zkontrolujte dostupnost nových aktualizací. Pokud v menu naleznete možnost nainstalovat firmware BD.37.767.70811.C, jedná se o nový update přinášející slibovanou podporu Dolby Vision. LG UP970 byl představen letos v lednu jako jeden z prvních Blu-ray přehrávačů, který kombinuje 4K rozlišení a formát vysokého dynamického rozsahu Dolby Vision. Podobně jako u konkurečního modelu Oppo UDP-203 však podpora tohoto HDR formátu nebyla dostupná hned po uvedení přehrávače na trh, ale byla přislíbena až s budoucí aktualizací firmwaru.
 
 
A pro LG UP970 byl update vydán v uplynulých dnech, i když není jasné, zda pro všechny přehrávače najednou, nebo postupně (např. podle regionu). Dolby Vision je pokročilejším HDR formátem než HDR10 (také podporovaným tímto přehrávačem od LG), neboť využívá tzv. dynamická metadata. Kompatibilní Blu-ray disky vydávají či budou vydávat společnosti Lionsgate, Paramount, Sony Pictures, Universal či Warner Bros, v oblasti online obsahu je potom nabídka titulů s Dolby Vision širší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Evolveo Sigma T2: nový USB tuner připravený na DVB-T2 Evolveo Sigma T2: nový USB tuner připravený na DVB-T2
Evolveo představilo novou generaci svého televizního tuneru do USB, který umožňuje příjem digitálního vysílání DVB-T i DVB-T2 na počítači. K dispozici jsou pokročilé funkce, jako je možnost nahrávání pořadu, zatímco divák sleduje jeho jinou část.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Loewe uvádí svou nejlevnější OLED TV, patří do řady Bild 3 Loewe uvádí svou nejlevnější OLED TV, patří do řady Bild 3
Loewe rozšiřuje svou řadu televizorů Bild 3 o model s OLED obrazovkou. Bude sice levnější než dosavadní OLED TV této značky, ale rozhodně jej nemůžeme označit za cenově dostupný. A dočkali jsme se také přenosného Bluetooth repráčku Klang m1.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Sony uvedlo 4K videokamery s fázovým ostřením Sony uvedlo 4K videokamery s fázovým ostřením
Sony také inovovalo nabídku svých kamer a představilo trojici nových kamer schopných 4K záznamu, modely PXW-Z90V, HXR-NX80 a FDR-AX700. Nově podporují fázový autofokus a nechybí ani zpomalené videosekvence při 1000 fps.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Canon představil 4K60p videokamery XF400 a XF405 Canon představil 4K60p videokamery XF400 a XF405
V nabídce videokamer značky Canon se objevily i další dva 4K modely XF400 a XF405. Ty umí natáčet 4K video i při 60 snímcích za sekundu. Potěší i velký 15× optický zoom a podpora zpomaleného videa.
17.9.2017,  aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero 6 Black poodhaluje své parametry i design GoPro Hero 6 Black poodhaluje své parametry i design
Není žádným tajemstvím, že GoPro připravuje další generaci své akční kamerky Hero. Její fotografie spolu s některými parametry a informacemi o dostupnosti se na internet dostala v předstihu.
16.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik