Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG uvedlo 136" microLED TV Magnit. Cenu raději nechtějte znát

5.10.2022, Milan Šurkala, aktualita
LG uvedlo 136" microLED TV Magnit. Cenu raději nechtějte znát
LG uvedlo novou obří microLED televizi. Jmenuje se Magnit a nabídne 136" úhlopříčku. V našich mírách je to 345 cm. Dosahuje velmi vysokého jasu 2000 nitů a těšit se lze i na vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz. Nepotěší akorát jediné, cena.
Společnost LG představila novou televizi, která putuje do kategorie ultraluxusních modelů. Její nový LG Magnit totiž přináší 136" (345cm) úhlopříčku a technologii microOLED. Máme tu tedy hlubokou černou barvu, tedy i vysoký kontrast. Fungují totiž podobně jako OLED, tedy každý pixel je diodou, ale nikoli organickou. Proti OLEDu tak mají mít výhodu ve vyšší životnosti.
 
LG Magnit microLED
 
Novinka nabídne vysoký jas 2000 nitů a frekvenci 120 Hz. Podobnou televizi počátkem roku představila i společnost Samsung, přičemž její 110" Neo QLED stojí okolo 150 tisíc USD. Proti 136" variantě od LG jde ještě o vcelku "levnou" záležitost. LG totiž za svůj monitor požaduje 299999 USD (7,4 milionu Kč).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.