Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG uvádí 97" TV OLED.EX bez reproduktorů: o zvuk se postarají vibrace displeje

12.8.2022, Milan Šurkala, aktualita
LG uvádí 97" TV OLED.EX bez reproduktorů: o zvuk se postarají vibrace displeje
Společnost LG na K-Display prezentovala novou 97” OLED televizi, která má hned dvě zajímavé technologie. OLED.EX zvyšuje maximální jas obrazovky, Film CSO pak reproduktory nahrazuje vibracemi displeje.
LG nedávno představilo novou technologii OLED.EX, která díky využití atomů těžkého vodíku zvyšuje maximální jas displejů OLED o 30 % a potlačuje tak jednu z jejich větších nevýhod. Nová 97” televize této společnosti s rozlišením 4K přináší ale nejen tuto technologii, ale také Film CSO (Cinematic Sound OLED). Ta odstraňuje tradiční reproduktory a o zvuk se tu postarají vibrace samotného displeje.
 
LG OLED.EX TV s CSO
 
Díky tenkému filmu, který je schopen rozvibrovat displej, tak televize bez reproduktorů podporuje ozvučení 5.1. CSO nicméně LG nepoužilo poprvé, funkci měla už např. 48” herní televize nebo něco podobného ve formě Crystal Sound u smartphonu LG G8 ThinQ. Podobnou technologii používá např. i Sony Bravia AG9 OLED TV.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.