Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

LG OLED TV z roku 2019 nezískají podporu AMD FreeSync

, , aktualita
LG OLED TV z roku 2019 nezískají podporu AMD FreeSync
Pokud chcete televizor LG s podporou technologie FreeSync, musíte sáhnout po některém z letošních modelů. Výrobce totiž potvrdil, že loňské televize neobdrží tuto aktualizaci firmwaru, kterou někteří majitelé vyhlíželi.
LG OLED TV z roku 2019 nezískají podporu AMD FreeSync
Před pár týdny vyšla aktualizace firmwaru, která přinesla technologii AMD FreeSync na letošní televizory LG, konkrétně OLED TV z řad CX a GX. Někteří majitelé loňských modelů proto věřili, že update dostane i na jejich televizory. Tuto možnost ovšem vyvrátila samotná společnost LG na dotaz novináře Johna Archera z Forbesu. Podpora FreeSync tedy na televizorech z roku 2019 nebude, a pokud by někteří zákazníci tuto funkci vyžadovali, budou muset sáhnout po některém z výše uvedených letošních modelů.
 
 
Pro většinu majitelů LG OLED TV to nejspíš nebude problém a absence FreeSync si nejspíš vůbec nevšimnou. Může to být ovšem překážka pro hráče, kteří mají počítač vybavený grafickou kartou s podporou AMD FreeSync nebo herní konzoli Xbox One X, One S nebo budoucí Series X. Připomeňme, že tato technologie eliminuje trhání obrazu při hraní her, a to díky zdokonalené komunikaci mezi počítačem/konzolí a televizorem. Adaptivní synchronizace přes FreeSync není exkluzivní funkcí pro televizory, ale objevuje se často také v počítačových monitorech.
 
Loňské televize od LG přesto podporují variabilní obnovovací frekvenci přes HDMI VRR a také konkurenční funkci Nvidia G-Sync, která funguje podobně jako AMD FreeSync, ale pochopitelně rovněž vyžaduje kompatibilní hardware. Důvod, proč aktualizace firmwaru nedorazí na OLED TV z roku 2019, jihokorejský výrobce neoznámil. Nejspíš ovšem aktualizaci nebrání žádné technické překážky, takže se patrně jedná spíš o snahu ušetřit si starosti a zvýhodnit aktuální modely před loňskými.
I přesto, že LG tímto krokem naštve některé své zákazníky, televizory této značky nadále zůstávají jednou z nejvhodnějších voleb pro hráče. Od roku 2019 většina televizí od LG nabízí čtyři porty HDMI 2.1, které kromě VRR podporují také automatický režim nízké odezvy a přenos obsahu ve 4K se 120 fps. Konkurence tyto funkce mnohdy nenasadila ani u letošních televizorů, případně je omezila pouze na vybrané modely.
 
Zdroj: Forbes.com