www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG OLED TV z roku 2019 nezískají podporu AMD FreeSync

LG OLED TV z roku 2019 nezískají podporu AMD FreeSync
, , aktualita
Pokud chcete televizor LG s podporou technologie FreeSync, musíte sáhnout po některém z letošních modelů. Výrobce totiž potvrdil, že loňské televize neobdrží tuto aktualizaci firmwaru, kterou někteří majitelé vyhlíželi.
K oblíbeným
reklama
Před pár týdny vyšla aktualizace firmwaru, která přinesla technologii AMD FreeSync na letošní televizory LG, konkrétně OLED TV z řad CX a GX. Někteří majitelé loňských modelů proto věřili, že update dostane i na jejich televizory. Tuto možnost ovšem vyvrátila samotná společnost LG na dotaz novináře Johna Archera z Forbesu. Podpora FreeSync tedy na televizorech z roku 2019 nebude, a pokud by někteří zákazníci tuto funkci vyžadovali, budou muset sáhnout po některém z výše uvedených letošních modelů.
 
 
Pro většinu majitelů LG OLED TV to nejspíš nebude problém a absence FreeSync si nejspíš vůbec nevšimnou. Může to být ovšem překážka pro hráče, kteří mají počítač vybavený grafickou kartou s podporou AMD FreeSync nebo herní konzoli Xbox One X, One S nebo budoucí Series X. Připomeňme, že tato technologie eliminuje trhání obrazu při hraní her, a to díky zdokonalené komunikaci mezi počítačem/konzolí a televizorem. Adaptivní synchronizace přes FreeSync není exkluzivní funkcí pro televizory, ale objevuje se často také v počítačových monitorech.
 
Loňské televize od LG přesto podporují variabilní obnovovací frekvenci přes HDMI VRR a také konkurenční funkci Nvidia G-Sync, která funguje podobně jako AMD FreeSync, ale pochopitelně rovněž vyžaduje kompatibilní hardware. Důvod, proč aktualizace firmwaru nedorazí na OLED TV z roku 2019, jihokorejský výrobce neoznámil. Nejspíš ovšem aktualizaci nebrání žádné technické překážky, takže se patrně jedná spíš o snahu ušetřit si starosti a zvýhodnit aktuální modely před loňskými.
I přesto, že LG tímto krokem naštve některé své zákazníky, televizory této značky nadále zůstávají jednou z nejvhodnějších voleb pro hráče. Od roku 2019 většina televizí od LG nabízí čtyři porty HDMI 2.1, které kromě VRR podporují také automatický režim nízké odezvy a přenos obsahu ve 4K se 120 fps. Konkurence tyto funkce mnohdy nenasadila ani u letošních televizorů, případně je omezila pouze na vybrané modely.
 
Zdroj: Forbes.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV
Čínská značka Oppo je spojena především se smartphony a dříve třeba také Blu-ray přehrávači. Za pár týdnů ovšem svými prvními modely rozšíří nabídku televizorů. V tuto chvíli se hovoří o dvou úhlopříčkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty
Rodinný film Mulan, který měl souběžně premiéru v kinech a na Disney+, ukazuje jeden z možných problémů online premiér. Mezi piráty se rychle dostane kopie ve vysoké kvalitě. Není divu, že novinka zcela ovládl žebříčky nejčastěji stahovaných snímků.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy
Na hokejové fanoušky čeká pod červeným tlačítkem nová aplikace k extralize, kterou si připravila Česká televize. Umožňuje sledovat aktuální výsledky, ale také soupisky utkání, profily hráčů nebo podrobné statistiky.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik