www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG se nevzdává se srolovatelnými OLED TV. Podívejte se na tento koncept

LG se nevzdává se srolovatelnými OLED TV. Podívejte se na tento koncept
, , aktualita
LG by v budoucnu mohlo představit Rollable OLED TV v novém designu. Patent ukazuje televizor, který se sroluje po obou stranách. Ve výsledku je po vypnutí ještě kompaktnější než současný model.
K oblíbeným
reklama
Flexibilní OLED displeje umožnily vznik srolovatelných OLED TV, které LG představilo poprvé v roce 2019. Na trh se tento inovativní televizor dostal vloni, i když mezi zákazníky o něj příliš zájem nebyl – během prvních pár měsíců se mělo na jihokorejském trhu prodat sotva deset kusů. Letos na jaře potom LG Signature Rollable OLED TV R zamířila také do Evropy, kde se prodává za 100 tisíc eur, v přepočtu skoro 2,6 milionu korun. Stěží tedy půjde o prodejní trhák. LG přesto věří, že v budoucnu by se srolovatelné televizory mohly stát běžnou součástí našich obýváků. Nedávno si patentovalo další design, který opět využívá flexibilní OLED panel.

 
Jak zjistil nizozemský web LetsGoDigital.nl, patent byl zaregistrován 4. června u Mezinárodního systému průmyslových vzorů v Haagu, který je součástí Světového úřadu duševního vlastnictví (WIPO). Zařízení bylo popsáno jednoduše jako „televizor s rolovacím displejem“. Od aktuálně prodávaného modelu se ovšem zásadně liší. LG Signature Rollable OLED TV R používá horizontální základnu, ze které se obrazovka vysune směrem nahoru. Nově patentovaný koncept místo toho používá dvě vertikálně orientované kazety, do kterých se displej naroluje. Po vypnutí má tedy televizor podlouhlý zaoblený tvar, díky kterému zabírá ještě méně místa než aktuální model.
 
 
Po „zavření“ je část displeje stále viditelná a zasahuje dokonce i do boků. Toho by výrobce mohl využít a televizor by mohl fungovat i v režimu informačního displeje, který by zobrazoval např. předpověď počasí nebo přehrával animace pro doplnění interiéru. Můžeme předpokládat také využití jako reproduktoru, přičemž viditelná část displeje by mohla zobrazovat název skladby a další informace. To jsou ostatně řešení, která jihokorejský výrobce používá i u své aktuální srolovatelné OLED TV. V tuto chvíli není jasné, zda se patentovaný design dočká realizace nebo zůstane pouze na papíře. Často totiž dochází k tomu, že výrobci své patenty nakonec nevyužijí ve finálních produktech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik