www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG se nevzdává se srolovatelnými OLED TV. Podívejte se na tento koncept

LG se nevzdává se srolovatelnými OLED TV. Podívejte se na tento koncept
, , aktualita
LG by v budoucnu mohlo představit Rollable OLED TV v novém designu. Patent ukazuje televizor, který se sroluje po obou stranách. Ve výsledku je po vypnutí ještě kompaktnější než současný model.
K oblíbeným
reklama
Flexibilní OLED displeje umožnily vznik srolovatelných OLED TV, které LG představilo poprvé v roce 2019. Na trh se tento inovativní televizor dostal vloni, i když mezi zákazníky o něj příliš zájem nebyl – během prvních pár měsíců se mělo na jihokorejském trhu prodat sotva deset kusů. Letos na jaře potom LG Signature Rollable OLED TV R zamířila také do Evropy, kde se prodává za 100 tisíc eur, v přepočtu skoro 2,6 milionu korun. Stěží tedy půjde o prodejní trhák. LG přesto věří, že v budoucnu by se srolovatelné televizory mohly stát běžnou součástí našich obýváků. Nedávno si patentovalo další design, který opět využívá flexibilní OLED panel.

 
Jak zjistil nizozemský web LetsGoDigital.nl, patent byl zaregistrován 4. června u Mezinárodního systému průmyslových vzorů v Haagu, který je součástí Světového úřadu duševního vlastnictví (WIPO). Zařízení bylo popsáno jednoduše jako „televizor s rolovacím displejem“. Od aktuálně prodávaného modelu se ovšem zásadně liší. LG Signature Rollable OLED TV R používá horizontální základnu, ze které se obrazovka vysune směrem nahoru. Nově patentovaný koncept místo toho používá dvě vertikálně orientované kazety, do kterých se displej naroluje. Po vypnutí má tedy televizor podlouhlý zaoblený tvar, díky kterému zabírá ještě méně místa než aktuální model.
 
 
Po „zavření“ je část displeje stále viditelná a zasahuje dokonce i do boků. Toho by výrobce mohl využít a televizor by mohl fungovat i v režimu informačního displeje, který by zobrazoval např. předpověď počasí nebo přehrával animace pro doplnění interiéru. Můžeme předpokládat také využití jako reproduktoru, přičemž viditelná část displeje by mohla zobrazovat název skladby a další informace. To jsou ostatně řešení, která jihokorejský výrobce používá i u své aktuální srolovatelné OLED TV. V tuto chvíli není jasné, zda se patentovaný design dočká realizace nebo zůstane pouze na papíře. Často totiž dochází k tomu, že výrobci své patenty nakonec nevyužijí ve finálních produktech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Premiere Elements 2022 vylepšuje např. automatické rámování Adobe Premiere Elements 2022 vylepšuje např. automatické rámování
Vedle nového Photoshopu Elements 2022 se objevil i video editor Premiere Elements 2022. Ten např. usnadňuje volbu poměru stran včetně automatického vyhledání objektu. Máme zde i lepší možnost práce se světly a stíny.
8.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix upraví Squid Game, lidé volají na čísla ze seriálu Netflix upraví Squid Game, lidé volají na čísla ze seriálu
Veleúspěšný seriál Squid Game, který bere přední příčky statistiky sledovanosti na Netflixu, má trochu problém. Telefonní čísla zobrazená v seriálu skutečně existují a jejich majitelé nyní nemají ani trochu klidu.
7.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář