Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG přináší podporu zobrazení i nákupu NFT na své TV bez blockchainu

10.9.2022, Milan Šurkala, aktualita
LG přináší podporu zobrazení i nákupu NFT na své TV bez blockchainu
LG je další společností, která do svých produktů přinese tržiště s NFT (Non-Fungible Token). Ty bude možné nakupovat, prodávat i zobrazovat přes rozhraní televize. Zajímavostí je ale i to, že zde nebude využita technologie blockchainu.
Počátkem letošního roku do svých chytrých televizí přinesla podporu NFT (Non-Fungible Token) společnost Samsung. Nyní se přidává společnost LG, která do svých televizí uvede tržiště LG Art Lab. To umožní nákup, prodej i zobrazování NFT v uživatelském prostředí televize. Uživatel si tak např. v momentech, kdy se televize nepoužívá, může nechat zobrazovat svou kolekci zakoupených NFT (což se projeví také na účtu za elektřinu).
 
LG Art Lab NFT TV
 
Prozatím to bude k dispozici jen v USA (kdy a zda se to objeví i jinde, zatím nevíme) a vyžaduje operační systém webOS 5.0, což znamená modely z roku 2020 a novější. Tržiště bude spuštěno 22. září a začne se díly sochaře Barry X Balla. Systém je založen na projektu Hedera, který je zajímavý především tím, že nevyužívá technologii blockchainu, ale alternativního přístupu, hashgraphu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama