Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG přináší herní režim HDR na své letošní OLED TV

5.12.2016, Jáchym Šlik, aktualita
V listopadu jsme informovali o petici, ve které majitelé televizorů LG požadovali po výrobci snížení odezvy v HDR režimu, aby si mohli užít hry na konzoli. Krátce na to výrobce přislíbil nápravu a nyní začíná aktualizaci šířit mezi uživatele.
Vstupní odezvu (v angličtině input lag) nebylo dosud nutné u televizorů příliš řešit, ale to se změnilo s nástupem HDR her. Vysoká vstupní odezva v HDR režimu totiž může být velký problém při hraní her na připojené konzoli PlayStation 4, PlayStation 4 Pro nebo Xbox One S. Samsung nebo Sony tento problém na svých televizích vyřešili pomocí aktualizace firmwaru, jenže LG se k něčemu takovému příliš nemělo. Zákazníci se však ozvali pomocí internetových petic, o kterých začala psát oborová média. Následně tedy LG jednomu z novinářů vydalo, ve kterém přislíbilo vydání updatu, který by snižoval odezvu při zapnutém HDR.

A první američtí zákazníci od minulého týdne hlásí, že mohou tuto aktualizaci stahovat. Konkrétně se jedná o majitele OLED TV z řad C6, E6 a G6, které byly uvedeny na trh v letošním roce. Nový firmware přidává čtvrtý HDR režim, který nese název HDR Game. Snižuje dobu, kterou televizor potřebuje ke zpracování obrazu od jeho přijetí. V tuto chvíli není jasné, jak je to s regionální dostupností této aktualizace, potvrzena zatím byla jen z USA: Dříve či později se však dočkají také uživatelé z dalších koutů světa.

Zdroj: Hdtvtest.co.uk