Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG představuje "bezdrátovou" 97" OLED televizi Signature M3

7.1.2023, Milan Šurkala, aktualita
LG představuje "bezdrátovou" 97" OLED televizi Signature M3
Vypadá to, že myšlenka bezdrátových televizí začíná být čím dál tím víc populární. Také společnost LG přišla na veletrhu CES 2023 s takovým modelem. Jde o 97" televizi M3 s panelem OLED, která umí bezdrátový přenos obrazu.
Bezdrátový přenos obrazu do televize není nic až tak nového, pomocí Wi-Fi to umí nejeden model. Výrobci se snaží to dotáhnout o něco dál, zvýšit rychlost a spolehlivost datových přenosů. Docela podezřele vypadala plně bezdrátová televize Displace, která měla být napájena bateriemi, nicméně v případě LG tu máme něco snad více reálnějšího. Její nová OLED televize Signature M3 s 97" úhlopříčkou (246 cm) nicméně stále disponuje jedním kabelem, a to napájecím (televize přitom může být přichycena přímo na zeď bez viditelné mezery). Obraz se už přenáší bezdrátově pomocí technologie Zero Connect.
 
LG Signature M3 OLED TV
 
Obrazová data se přenáší z modulu, do kterého se přivede standardní cestou, a odtud se pak bezdrátově vysílá směrem k televizi. Systém počítá i s případnými překážkami v cestě, jako jsou procházející lidé nebo domácí mazlíčci. V takovém případě hledá alternativní cestu signálu, aby nedocházelo ke snížení kvality přenosu. LG totiž tvrdí, že systém má být schopen přenášet 4K obraz při 120 Hz, a televize tak má být vhodná i pro hráče. Máme tu ovládání hlasem, ale není jasné, které všechny systémy digitálních asistentů budou podporovány. LG doporučuje maximální vzdálenost televize a bezdrátového modulu do 9 metrů. Máme tu 3 porty HDMI 2.1 včetně podpory VRR technologií Nvidia G-Sync a AMD FreeSync, dva porty USB, ethernetovou přípojku, koaxiální přípojku na anténu a 3,5mm audio jack. Cena nebyla stanovena, ale dle indicií se předpokládají vyšší jednotky tisíc USD nebo i přes 10 tisíc USD.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.