Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

LG představuje "bezdrátovou" 97" OLED televizi Signature M3

, , aktualita
LG představuje "bezdrátovou" 97" OLED televizi Signature M3
Vypadá to, že myšlenka bezdrátových televizí začíná být čím dál tím víc populární. Také společnost LG přišla na veletrhu CES 2023 s takovým modelem. Jde o 97" televizi M3 s panelem OLED, která umí bezdrátový přenos obrazu.
LG představuje "bezdrátovou" 97" OLED televizi Signature M3
Bezdrátový přenos obrazu do televize není nic až tak nového, pomocí Wi-Fi to umí nejeden model. Výrobci se snaží to dotáhnout o něco dál, zvýšit rychlost a spolehlivost datových přenosů. Docela podezřele vypadala plně bezdrátová televize Displace, která měla být napájena bateriemi, nicméně v případě LG tu máme něco snad více reálnějšího. Její nová OLED televize Signature M3 s 97" úhlopříčkou (246 cm) nicméně stále disponuje jedním kabelem, a to napájecím (televize přitom může být přichycena přímo na zeď bez viditelné mezery). Obraz se už přenáší bezdrátově pomocí technologie Zero Connect.
 
LG Signature M3 OLED TV
 
Obrazová data se přenáší z modulu, do kterého se přivede standardní cestou, a odtud se pak bezdrátově vysílá směrem k televizi. Systém počítá i s případnými překážkami v cestě, jako jsou procházející lidé nebo domácí mazlíčci. V takovém případě hledá alternativní cestu signálu, aby nedocházelo ke snížení kvality přenosu. LG totiž tvrdí, že systém má být schopen přenášet 4K obraz při 120 Hz, a televize tak má být vhodná i pro hráče. Máme tu ovládání hlasem, ale není jasné, které všechny systémy digitálních asistentů budou podporovány. LG doporučuje maximální vzdálenost televize a bezdrátového modulu do 9 metrů. Máme tu 3 porty HDMI 2.1 včetně podpory VRR technologií Nvidia G-Sync a AMD FreeSync, dva porty USB, ethernetovou přípojku, koaxiální přípojku na anténu a 3,5mm audio jack. Cena nebyla stanovena, ale dle indicií se předpokládají vyšší jednotky tisíc USD nebo i přes 10 tisíc USD.