www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG chce trumfnout Samsung, představí ještě větší microLED TV

LG chce trumfnout Samsung, představí ještě větší microLED TV
, , aktualita
LG by mělo na podzim představit svou vlastní microLED TV. A podle spekulací bude mít ještě větší úhlopříčku než 146" model The Wall od Samsungu, který se začne prodávat koncem léta. Utkají se tito dva korejští výrobci na poli microLED?
reklama
Kategorii high-endových televizorů v tuto chvíli dominují OLED panely, ale budoucnost možná bude patři technologii microLED. Ta se skládá z velmi malých světelných diod, není tedy nutné podsvícení jako v případě LED/LCD panelů. Průkopníkem této technologie je Samsung, který už ukázal jak obrovské microLED obrazovky pro kinosály, tak 146palcový televizor The Wall do opravdu velkých obýváků. LG však nechce zůstat pozadu a soupeření mezi těmito dvěma jihokorejskými společnostmi by tak mohlo pokračovat v segmentu microLED. Podle oficiálně nepotvrzených informací, které přinesl deník Bussines Korea, přinese LG odpověď na Samsung The Wall letos v září. Televizor od LG by měl mít ještě větší úhlopříčku než konkurenční produkt.
 
 
Samsung při představování své The Wall
 
Dobrou zprávou je, že novinku by měla představit divize LG Electronics, která nabízí spotřebitelsky orientované produkty. Naproti tomu LG Display, která se zabývá vývojem a výrobou displejů, ukazuje spíše koncepty, které musí k uvedení na trh absolvovat kratší či delší cestu. LG si každopádně bude muset pospíšit, neboť plánovaný termín představení je tady už za půl roku. Samsung by navíc měl svou 146" The Wall uvést na trhu už v srpnu. Prozatím však nemáme k dispozici detaily o regionální dostupnosti nebo ceně, můžeme si však být jistí, že nepůjde o zrovna levný televizor. Nizozemský zdroj Letsgodigital.org zjistil, že si výrobce zaregistroval ochranné známky The Wall Luxury a The Wall Professional, přičemž první model by měl cílit na koncové spotřebitele a druhý na podnikovou sféru. Samsung by svou novinku mohl v marketingových materiálech označovat také jako Cinema TV.
 
Samsung a LG se sice předhánějí, kdo vyrobí větší microLED televizor, ale problém s tímto panelu bude spíše opačný. Zatímco úhlopříčky OLED TV a LCD TV postupně rostou, microLED TV se budou spíše zmenšovat. Výrobce totiž bude muset používat menší mikrodiody,  aby mohl vytvořit panel s menší úhlopříčkou. Přesto Samsung tvrdí, že pro microLED neexistují žádná omezení týkající se velikosti, rozlišení nebo formy. Výhodou nové technologie má být vysoký jas a kvalitní barevné podání, díky modularitě lze potom vytvářet také obrovské obrazovky. Velmi dobře na tom mají být tyto panely také z hlediska spotřeby energie či životnosti.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu
Vuze XR Dual je velmi zajímavou kamerkou pro dva druhy záznamu. Umí totiž nejen 360° 2D režim, ale také 3D záznam s úhlem záběru 180°.  Má totiž výklopné objektivy. A nechybí ani 5,7K rozlišení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu? Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu?
Obchodní řetězec Walmart se vydal na boj s konkurenčním Amazonem. Nejenže se dal dohromady s Microsoftem, ale chystá také levnější alternativu streamovacím službám Netflix a Amazon Prime Video.
19.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech
Sony vydalo program, pomocí kterého lze pohodlněji editovat seznam naladěných televizních programů. Budete k tomu potřebovat podporovaný televizor, USB flash disk a počítač. Nástroj navíc umí česky.
19.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář