www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG chce trumfnout Samsung, představí ještě větší microLED TV

LG chce trumfnout Samsung, představí ještě větší microLED TV
, , aktualita
LG by mělo na podzim představit svou vlastní microLED TV. A podle spekulací bude mít ještě větší úhlopříčku než 146" model The Wall od Samsungu, který se začne prodávat koncem léta. Utkají se tito dva korejští výrobci na poli microLED?
reklama
Kategorii high-endových televizorů v tuto chvíli dominují OLED panely, ale budoucnost možná bude patři technologii microLED. Ta se skládá z velmi malých světelných diod, není tedy nutné podsvícení jako v případě LED/LCD panelů. Průkopníkem této technologie je Samsung, který už ukázal jak obrovské microLED obrazovky pro kinosály, tak 146palcový televizor The Wall do opravdu velkých obýváků. LG však nechce zůstat pozadu a soupeření mezi těmito dvěma jihokorejskými společnostmi by tak mohlo pokračovat v segmentu microLED. Podle oficiálně nepotvrzených informací, které přinesl deník Bussines Korea, přinese LG odpověď na Samsung The Wall letos v září. Televizor od LG by měl mít ještě větší úhlopříčku než konkurenční produkt.
 
 
Samsung při představování své The Wall
 
Dobrou zprávou je, že novinku by měla představit divize LG Electronics, která nabízí spotřebitelsky orientované produkty. Naproti tomu LG Display, která se zabývá vývojem a výrobou displejů, ukazuje spíše koncepty, které musí k uvedení na trh absolvovat kratší či delší cestu. LG si každopádně bude muset pospíšit, neboť plánovaný termín představení je tady už za půl roku. Samsung by navíc měl svou 146" The Wall uvést na trhu už v srpnu. Prozatím však nemáme k dispozici detaily o regionální dostupnosti nebo ceně, můžeme si však být jistí, že nepůjde o zrovna levný televizor. Nizozemský zdroj Letsgodigital.org zjistil, že si výrobce zaregistroval ochranné známky The Wall Luxury a The Wall Professional, přičemž první model by měl cílit na koncové spotřebitele a druhý na podnikovou sféru. Samsung by svou novinku mohl v marketingových materiálech označovat také jako Cinema TV.
 
Samsung a LG se sice předhánějí, kdo vyrobí větší microLED televizor, ale problém s tímto panelu bude spíše opačný. Zatímco úhlopříčky OLED TV a LCD TV postupně rostou, microLED TV se budou spíše zmenšovat. Výrobce totiž bude muset používat menší mikrodiody,  aby mohl vytvořit panel s menší úhlopříčkou. Přesto Samsung tvrdí, že pro microLED neexistují žádná omezení týkající se velikosti, rozlišení nebo formy. Výhodou nové technologie má být vysoký jas a kvalitní barevné podání, díky modularitě lze potom vytvářet také obrovské obrazovky. Velmi dobře na tom mají být tyto panely také z hlediska spotřeby energie či životnosti.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik