www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG chce trumfnout Samsung, představí ještě větší microLED TV

LG chce trumfnout Samsung, představí ještě větší microLED TV
, , aktualita
LG by mělo na podzim představit svou vlastní microLED TV. A podle spekulací bude mít ještě větší úhlopříčku než 146" model The Wall od Samsungu, který se začne prodávat koncem léta. Utkají se tito dva korejští výrobci na poli microLED?
reklama
Kategorii high-endových televizorů v tuto chvíli dominují OLED panely, ale budoucnost možná bude patři technologii microLED. Ta se skládá z velmi malých světelných diod, není tedy nutné podsvícení jako v případě LED/LCD panelů. Průkopníkem této technologie je Samsung, který už ukázal jak obrovské microLED obrazovky pro kinosály, tak 146palcový televizor The Wall do opravdu velkých obýváků. LG však nechce zůstat pozadu a soupeření mezi těmito dvěma jihokorejskými společnostmi by tak mohlo pokračovat v segmentu microLED. Podle oficiálně nepotvrzených informací, které přinesl deník Bussines Korea, přinese LG odpověď na Samsung The Wall letos v září. Televizor od LG by měl mít ještě větší úhlopříčku než konkurenční produkt.
 
 
Samsung při představování své The Wall
 
Dobrou zprávou je, že novinku by měla představit divize LG Electronics, která nabízí spotřebitelsky orientované produkty. Naproti tomu LG Display, která se zabývá vývojem a výrobou displejů, ukazuje spíše koncepty, které musí k uvedení na trh absolvovat kratší či delší cestu. LG si každopádně bude muset pospíšit, neboť plánovaný termín představení je tady už za půl roku. Samsung by navíc měl svou 146" The Wall uvést na trhu už v srpnu. Prozatím však nemáme k dispozici detaily o regionální dostupnosti nebo ceně, můžeme si však být jistí, že nepůjde o zrovna levný televizor. Nizozemský zdroj Letsgodigital.org zjistil, že si výrobce zaregistroval ochranné známky The Wall Luxury a The Wall Professional, přičemž první model by měl cílit na koncové spotřebitele a druhý na podnikovou sféru. Samsung by svou novinku mohl v marketingových materiálech označovat také jako Cinema TV.
 
Samsung a LG se sice předhánějí, kdo vyrobí větší microLED televizor, ale problém s tímto panelu bude spíše opačný. Zatímco úhlopříčky OLED TV a LCD TV postupně rostou, microLED TV se budou spíše zmenšovat. Výrobce totiž bude muset používat menší mikrodiody,  aby mohl vytvořit panel s menší úhlopříčkou. Přesto Samsung tvrdí, že pro microLED neexistují žádná omezení týkající se velikosti, rozlišení nebo formy. Výhodou nové technologie má být vysoký jas a kvalitní barevné podání, díky modularitě lze potom vytvářet také obrovské obrazovky. Velmi dobře na tom mají být tyto panely také z hlediska spotřeby energie či životnosti.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K
Laserový projektor od Xiaomi s označením Mijia je na trhu už nějaký ten pátek. Doposud byl ale k dispozici jen s Full HD rozlišením. To se nyní mění a nedávno byla představená aktualizovaná verze se 4K rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p
Společnost GoPro aktualizuje svou 360° kamerku Fusion. Ta bude nyní umět až 5.8K video záznam (5.6K po složení do sférického). Vedle toho přibude i možnost záznamu ve filmových 24 snímcích za sekundu a další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO
V dopise akcionářům Netflixu jsme se dozvěděli jednu zajímavou skutečnost. Hra Fortnite je tak extrémně úspěšná, že je pro Netflix větší hrozbou než jiné streamovací služby, proti kterým se nesnaží nějak zvlášť bojovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal3 komentáře