www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG BX na českém trhu. Nové OLED TV stojí méně, než se čekalo

LG BX na českém trhu. Nové OLED TV stojí méně, než se čekalo
, , aktualita
LG na předvánoční trh uvedlo svou cenově nejdostupnější řadu OLED TV pro rok 2020. Cena je nakonec výrazně nižší, než výrobce uváděl na jaře. Vůbec nejlevnější model pořídíte za 30 tisíc korun.
K oblíbeným
reklama
LG OLED55B9 se na českém trhu aktuálně prodává za cenu okolo 27 tisíc korun. To je na poměry OLED TV velmi pěkná cenovka, ale pokud si připlatíte jen tři tisíce, můžete získat rovnou model pro rok 2020. LG totiž uvedlo do tuzemských obchodů sérii BX, která se – navzdory obavám – skutečně stala nejlevnější sérií OLED TV z letošního portfolia. Výrobce se totiž rozhodl přeskočit ceny uváděné v původním ceníku z letošního jara a rovnou nasadit konkurenceschopnější částky. Je to logický krok, a to i vzhledem k cenám série LG CX, která je na trhu o něco déle.
 
 
LG BX přichází v úhlopříčkách 55 a 65 palců. Jako jediné modely z letošních LG OLED TV používají slabší procesor obrazový procesor Alpha 7 třetí generace. Dalším zásadním rozdílem  jsou potom pouze dva porty HDMI 2.1 místo čtyř, zbylé dva totiž splňují pouze specifikaci HDMI 2.0. Pokud plánujete televizor používat v kombinaci s novou generací herní konzole, oceníte také podporu automatického režimu nízké latence (ALLM) nebo variabilní obnovovací frekvence včetně kompatibility s AMD FreeSync a Nvidia G-Sync. V tomto ohledu série BX překonává i mnohonásobně dražší modely konkurence, které HDMI 2.1 nenabízí vůbec nebo pouze omezeně.
 
 
Televizory spoléhají na rozlišení 4K a tři formáty vysokého dynamického rozsahu: HDR10, HLG a Dolby Vision. Panel OLED je zárukou opravdu temné černé a vysokého kontrastu. Funkce Dolby Vision IQ optimalizuje kvalitu zobrazení nejen na základě obsahu, ale také okolních podmínek – televizor k tomu využívá zabudovaný světelný snímač. Diváci mají k dispozici také Filmmaker Mode, který vypíná vyhlazování pohybu a další technologie pro vylepšení obrazu. Cílem je nabídnout filmový zážitek, který zamýšleli samotní tvůrci. Letošní modely přicházejí s operačním systémem webOS 5.0 a podporují aplikaci Apple TV, AirPlay 2 i HomeKit.
 
 
A jak je to tedy s cenami? LG OLED55BX stojí 29 990 Kč a OLED65BX můžete pořídit za 49 990 Kč. Pro srovnání uvádíme tabulku níže, kde lze najít i aktuální ceny řady LG CX.
 

LG BX LG CX
48" - 39 990 Kč
55" 29 990 Kč 37 990 Kč
65" 49 990 Kč 54 990 Kč
77" - 107 990 Kč
 
Zdroj: LG.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel
Čínský výrobce BOE se pochlubil světově prvním 55" AMQLED displejem s rozlišením 4K. Vychází z technologie QLED a nevyžaduje podsvícení. Jeho uvedení do televizorů ovšem může ještě pár let trvat.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře