Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG aktualizuje OLED televize, máme tu HDMI 2.1a s QMS-VRR

8.1.2023, Milan Šurkala, aktualita
LG aktualizuje OLED televize, máme tu HDMI 2.1a s QMS-VRR
LG představilo také aktualizované verze svých OLED televizí Z3, G3 a C3. Ty mají novou verzi webOS, je zde také nový procesor s dalšími funkcemi pro zpracování obrazu a dostalo se také na synchronizační technologii QMS-VRR.
Společnost LG na veletrhu CES 2023 představila nejen svou bezdrátovou televizi M3, ale také inovované varianty Z3, G3 a C3 OLED evo. Jednou z novinek je procesor α9 AI Processor Gen6, který vylepšuje technologii pro upscaling, AI Picture Pro nyní detekuje některé objekty jako obličeje a podobně tak tu máme AI Sound Pro pro vytvoření virtuálního zvuku 9.1.2 pomocí standardního zvukového systému televizí. Brightness Booster Max přináší možnost zvýšit jas až o 70 % díky novým algoritmům a jinému řízení jasu na pixelové úrovni.
 
LG OLED TV 2023
 
One Wall Design pak umožňuje namontovat televizi na zeď bez viditelné mezery mezi zdí a TV. Operační systém webOS přináší Quick Cards pro nejčastěji používané služby a obsah, přidává také personalizovaná doporučení. Novinky pochopitelně podporují technologie jako Dolby Vision, Dolby Atmos nebo DTS:X, nechybí ani WOW Orchestra pro zajištění plnějšího zvuku při využití soundbarů od LG.
 
Nové televize mají čtyři porty HDMI 2.1a a jde o první televize, které oficiálně podporují technologii QMS-VRR (Quick Media Switching VRR). Ta odstraňuje nepříjemný černý problik při přepínání zdrojů obsahu. Hráči tu najdou podporu G-Sync Compatible, FreeSync Premium a televize se chlubí i odezvou pouhých 0,1 ms.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.