www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>

LG a Samsung uzavírají mír. Reklamní válka mezi OLED a QLED končí

LG a Samsung uzavírají mír. Reklamní válka mezi OLED a QLED končí
, , aktualita
Dva největší jihokorejští výrobci televizorů se rozhodli zakopat válečnou sekeru. Tedy alespoň co se týče stížností, které na sebe podali kvůli reklamám zaměřeným na OLED TV a QLED TV. Spor začal loni v září.
K oblíbeným
reklama
LG a Samsung jsou nesmiřitelní konkurenti v řadě oblastí spotřební elektroniky – od domácích spotřebičů přes mobilní telefony až po televizory. V poslední kategorii dochází spolu s tím i k souboji technologií. Zatímco LG prosazuje OLED TV (a je jediným výrobcem těchto panelů na světě), Samsung se rozhodl pro kvantové tečky, kterými vylepšil běžné LCD TV. A této technologii dal obchodní název QLED, který nápadně připomíná OLED. Není divu, že se ozvalo právě LG, které spustilo reklamní kampaň zaměřenou proti QLED a podalo stížnost na tyto klamavé praktiky u jihokorejských orgánů.
 
 
Ve své stížnosti z loňského září LG uvádělo, že QLED od Samsungu vlastně není „pravé QLED“, neboť tato zkratka by měla být používána pouze pro světlo emitující diody založené na kvantových tečkách. Místo toho ovšem Samsung tento termín používá pro displeje z tekutých krystalů (LCD) vyžadující podsvícení, které byly doplněny o vrstvu s kvantovými tečkami. O měsíc později podal stížnost také Samsung, a to kvůli očerňující reklamní kampani, pro kterou LG nemělo důkazy. Spor vyřešila jihokorejská Komise pro spravedlivý obchod (FTC), která ve svém prohlášení uvedla, že „Samsung QLED TV i LG OLED TV jsou v širokém slova smyslu samovyzařující televizory“.
FTC přesto doporučila Samsungu, aby ve všech svých marketingových materiálech upozornil zákazníky, že QLED TV využívají podsvícení. LG stáhlo svou stížnost minulý týden ve středu, o den později učinil stejný krok také Samsung. Společnosti měly podle FTC dosáhnout dohody a také se zavázat, že nebudou při prezentacích svých produktů využívat negativní reklamu, jako je osočování konkurence. Podle LG se situace vyřešila sama tím, že Samsung na svých webových stránkách i na YouTube přidal informaci o podsvícení a vrstvě kvantových teček. Samsung uvedl, že stížnost stáhl vzhledem k tomu, že LG ukončilo negativní kampaň proti jeho produktům. Zároveň firma dodala, že výsledek tohoto sporu víceméně potvrdil, že používání termínu QLED TV je správné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář