www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>

LG a Samsung uzavírají mír. Reklamní válka mezi OLED a QLED končí

LG a Samsung uzavírají mír. Reklamní válka mezi OLED a QLED končí
, , aktualita
Dva největší jihokorejští výrobci televizorů se rozhodli zakopat válečnou sekeru. Tedy alespoň co se týče stížností, které na sebe podali kvůli reklamám zaměřeným na OLED TV a QLED TV. Spor začal loni v září.
K oblíbeným
reklama
LG a Samsung jsou nesmiřitelní konkurenti v řadě oblastí spotřební elektroniky – od domácích spotřebičů přes mobilní telefony až po televizory. V poslední kategorii dochází spolu s tím i k souboji technologií. Zatímco LG prosazuje OLED TV (a je jediným výrobcem těchto panelů na světě), Samsung se rozhodl pro kvantové tečky, kterými vylepšil běžné LCD TV. A této technologii dal obchodní název QLED, který nápadně připomíná OLED. Není divu, že se ozvalo právě LG, které spustilo reklamní kampaň zaměřenou proti QLED a podalo stížnost na tyto klamavé praktiky u jihokorejských orgánů.
 
 
Ve své stížnosti z loňského září LG uvádělo, že QLED od Samsungu vlastně není „pravé QLED“, neboť tato zkratka by měla být používána pouze pro světlo emitující diody založené na kvantových tečkách. Místo toho ovšem Samsung tento termín používá pro displeje z tekutých krystalů (LCD) vyžadující podsvícení, které byly doplněny o vrstvu s kvantovými tečkami. O měsíc později podal stížnost také Samsung, a to kvůli očerňující reklamní kampani, pro kterou LG nemělo důkazy. Spor vyřešila jihokorejská Komise pro spravedlivý obchod (FTC), která ve svém prohlášení uvedla, že „Samsung QLED TV i LG OLED TV jsou v širokém slova smyslu samovyzařující televizory“.
FTC přesto doporučila Samsungu, aby ve všech svých marketingových materiálech upozornil zákazníky, že QLED TV využívají podsvícení. LG stáhlo svou stížnost minulý týden ve středu, o den později učinil stejný krok také Samsung. Společnosti měly podle FTC dosáhnout dohody a také se zavázat, že nebudou při prezentacích svých produktů využívat negativní reklamu, jako je osočování konkurence. Podle LG se situace vyřešila sama tím, že Samsung na svých webových stránkách i na YouTube přidal informaci o podsvícení a vrstvě kvantových teček. Samsung uvedl, že stížnost stáhl vzhledem k tomu, že LG ukončilo negativní kampaň proti jeho produktům. Zároveň firma dodala, že výsledek tohoto sporu víceméně potvrdil, že používání termínu QLED TV je správné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR
Adobe uvedl aktualizaci svého tradičního editoru videa Premiere Pro 14.4. Ten přichází např. s detekcí střihu scény, vylepšuje také schopnosti práce s HDR obsahem díky podpoře barevného prostoru Rec.2100.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV
Panasonic uvede na evropské trhy své první televizory s Android TV, který zastoupí platformu MyHomeScreen. Série HX700 a HX710 obsahují 4K LCD TV a k dostání budou v několika úhlopříčkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem
Tenký soundbar Denon DHT-S416 lze používat k poslechu hudby i pro zlepšení zvuku z televizoru. Obsahuje Chromecast pro snadné streamování hudby z aplikací jako Spotify a bezdrátový subwoofer.
17.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej
GoPro v tichosti představilo novou akční kameru, se kterou cílí hlavně na vloggery. Právě oni nejvíce ocení přední displej, ale zároveň se zvětšil také zadní displej. Výrobce navíc nasadil pokročilejší senzor pro natáčení 5K videí.
17.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
TCL chce předběhnout Samsung. První QD-OLED TV možná uvede v roce 2021 TCL chce předběhnout Samsung. První QD-OLED TV možná uvede v roce 2021
Panely QLED s kvantovými tečkami jsou za rohem a jednou z prvních značek, která na trh uvede televizor s touto technologií, by mohla být čínská TCL. K představení snad dojde na veletrhu IFA 2021.
16.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik