www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>

LG a Samsung uzavírají mír. Reklamní válka mezi OLED a QLED končí

LG a Samsung uzavírají mír. Reklamní válka mezi OLED a QLED končí
, , aktualita
Dva největší jihokorejští výrobci televizorů se rozhodli zakopat válečnou sekeru. Tedy alespoň co se týče stížností, které na sebe podali kvůli reklamám zaměřeným na OLED TV a QLED TV. Spor začal loni v září.
K oblíbeným
reklama
LG a Samsung jsou nesmiřitelní konkurenti v řadě oblastí spotřební elektroniky – od domácích spotřebičů přes mobilní telefony až po televizory. V poslední kategorii dochází spolu s tím i k souboji technologií. Zatímco LG prosazuje OLED TV (a je jediným výrobcem těchto panelů na světě), Samsung se rozhodl pro kvantové tečky, kterými vylepšil běžné LCD TV. A této technologii dal obchodní název QLED, který nápadně připomíná OLED. Není divu, že se ozvalo právě LG, které spustilo reklamní kampaň zaměřenou proti QLED a podalo stížnost na tyto klamavé praktiky u jihokorejských orgánů.
 
 
Ve své stížnosti z loňského září LG uvádělo, že QLED od Samsungu vlastně není „pravé QLED“, neboť tato zkratka by měla být používána pouze pro světlo emitující diody založené na kvantových tečkách. Místo toho ovšem Samsung tento termín používá pro displeje z tekutých krystalů (LCD) vyžadující podsvícení, které byly doplněny o vrstvu s kvantovými tečkami. O měsíc později podal stížnost také Samsung, a to kvůli očerňující reklamní kampani, pro kterou LG nemělo důkazy. Spor vyřešila jihokorejská Komise pro spravedlivý obchod (FTC), která ve svém prohlášení uvedla, že „Samsung QLED TV i LG OLED TV jsou v širokém slova smyslu samovyzařující televizory“.
FTC přesto doporučila Samsungu, aby ve všech svých marketingových materiálech upozornil zákazníky, že QLED TV využívají podsvícení. LG stáhlo svou stížnost minulý týden ve středu, o den později učinil stejný krok také Samsung. Společnosti měly podle FTC dosáhnout dohody a také se zavázat, že nebudou při prezentacích svých produktů využívat negativní reklamu, jako je osočování konkurence. Podle LG se situace vyřešila sama tím, že Samsung na svých webových stránkách i na YouTube přidal informaci o podsvícení a vrstvě kvantových teček. Samsung uvedl, že stížnost stáhl vzhledem k tomu, že LG ukončilo negativní kampaň proti jeho produktům. Zároveň firma dodala, že výsledek tohoto sporu víceméně potvrdil, že používání termínu QLED TV je správné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Klipsch představil čtyři dřevěné soundbary v nové řadě Cinema Klipsch představil čtyři dřevěné soundbary v nové řadě Cinema
Klipsch přichází na trh s novou řadou soundbarů Cinema, která zahrnuje modely 400, 600, 800 a 1200. Svou výbavou zasahují od nižší přes střední až po vyšší třídu, která podporuje Dolby Atmos a HDMI eARC.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max
Rok 2020 změnil spoustu věcí a jednou z nich je i návštěvnost kin. Ta šla prudce dolů s koronavirovou pandemií a omezeními. Společnost Warner Bros. se proto rozhodla všechny své filmy uvádět nejen v kinech, ale současně i na HBO Max.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Herečka Ellen Page je nyní herec Elliott Page, Netflix už změnil titulky Herečka Ellen Page je nyní herec Elliott Page, Netflix už změnil titulky
Světem Hollywoodu otřásla změna. Už se totiž nebudeme setkávat s herečkou Ellen Page. Ta se na Twitteru přiznala, že je transgender a od nynějška nebude ona, ale on. Elliott Page. Netflix už na novinku zareagoval změnou titulků.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo
S laserovými projektory pro domácí kino se v poslední době roztrhl pytel. K nejlevnějším modelům s nativním 4K rozlišením patří Bomaker Polaris, který lze aktuálně předobjednat na Indiegogo. České zákazníky by ovšem mohla odradit cena poštovného.
3.12.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin
Internetová televize Kuki nabízí před Vánoci několik stovek filmů zdarma ke zhlédnutí. Telly rozšířila prostor pro nahrávání obsahu ze 30 na 100 hodin. O2 TV zařazuje jako první operátor do nabídky nový kanál Naživo.
3.12.2020, aktualita, Jáchym Šlik