Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Lenovo uvádí Ideacentre 300 Stick

, , aktualita
Lenovo uvádí Ideacentre 300 Stick
Počítače vtěsnané do větší USB flashky se stávají takřka povinnou položkou každého významnějšího výrobce elektroniky. Po Googlu, Intelu a Dellu se přidává další gigant, společnost Lenovo. Dočkáme se však uvnitř novinek, nebo se jen liší svrchní logo?
Lenovo uvádí Ideacentre 300 Stick
Opakujeme to prakticky při každé aktualitě, miniaturní počítače jsou v módě a výrobci chrlí na trh jeden model za druhým. Není měsíc, kdy by se v tiskové zprávě neobjevila zmínka o dalším zmenšeném modelu s x86 procesorem uvnitř. Mezi velkými producenty elektroniky jsou oblíbené především počítače napěchované do obalu větší USB flashky.

Vlnu odstartoval Google s Chromecastem, následoval Intel, Meegopad, Dell, řada méně známých výrobců a nyní přispěchalo čínské Lenovo, přivítejte Ideacentre 300 Stick. Novinka vychází z prototypu, který vytvořil Intel a prakticky ve všech ohledech nabízí stejné parametry. Jaké konkrétně?

Uvnitř plastového šasi s tloušťkou pouhých 15 mm je umístěn Intel Atom Z3735F, doplněný o 2 GB RAM a pro uživatele je připraveno 32 GB. Tedy plných 32 GB jistě nedostanete, neboť budou v základu předinstalovány Windows 8.1 s aktualizací zdarma na Windows 10. Další data tedy musíte poslat po Wi-Fi, využít čtečku MicroSD karet, nebo zapojit externí disk skrze USB.

Lenovo Ideacentre 300 Stick nenabízí tedy nic zásadně převratného a spíše naskakuje na vlak, který vypravil Intel. Drobným kladem budiž cena 129 dolarů, což představuje zhruba 30 dolarů slevu oproti již zmiňovanému Intelu. Dostupnost je výrobcem plánována již na červenec tohoto roku.

Zdroj: Lenovo