Lenovo uvádí Ideacentre 300 Stick

Lenovo uvádí Ideacentre 300 Stick
, , aktualita
Počítače vtěsnané do větší USB flashky se stávají takřka povinnou položkou každého významnějšího výrobce elektroniky. Po Googlu, Intelu a Dellu se přidává další gigant, společnost Lenovo. Dočkáme se však uvnitř novinek, nebo se jen liší svrchní logo?
K oblíbeným
reklama
Opakujeme to prakticky při každé aktualitě, miniaturní počítače jsou v módě a výrobci chrlí na trh jeden model za druhým. Není měsíc, kdy by se v tiskové zprávě neobjevila zmínka o dalším zmenšeném modelu s x86 procesorem uvnitř. Mezi velkými producenty elektroniky jsou oblíbené především počítače napěchované do obalu větší USB flashky.

Vlnu odstartoval Google s Chromecastem, následoval Intel, Meegopad, Dell, řada méně známých výrobců a nyní přispěchalo čínské Lenovo, přivítejte Ideacentre 300 Stick. Novinka vychází z prototypu, který vytvořil Intel a prakticky ve všech ohledech nabízí stejné parametry. Jaké konkrétně?

Uvnitř plastového šasi s tloušťkou pouhých 15 mm je umístěn Intel Atom Z3735F, doplněný o 2 GB RAM a pro uživatele je připraveno 32 GB. Tedy plných 32 GB jistě nedostanete, neboť budou v základu předinstalovány Windows 8.1 s aktualizací zdarma na Windows 10. Další data tedy musíte poslat po Wi-Fi, využít čtečku MicroSD karet, nebo zapojit externí disk skrze USB.

Lenovo Ideacentre 300 Stick nenabízí tedy nic zásadně převratného a spíše naskakuje na vlak, který vypravil Intel. Drobným kladem budiž cena 129 dolarů, což představuje zhruba 30 dolarů slevu oproti již zmiňovanému Intelu. Dostupnost je výrobcem plánována již na červenec tohoto roku.

Zdroj: Lenovo
reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik