Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vylepšené MeegoPad T02 v prodeji

8.5.2015, Jakub Doležal, aktualita
První generaci mini počítače MegooPad T01 jste jistě zaznamenali a nyní se do prodeje dostává jeho nástupce T02. Jakou výbavu a výkon nabídne počítač o velikosti robustnější USB flashky a kolik bude přibližně stát?
Miniaturní počítače jsou v poslední době nesmírně populární a výrobci se doslova předhánějí v uvedení co nejmenšího šasi napěchovaného co nejlepší výbavou. Kdo by ještě před 2-3 roky věřil, že bude možné koupit x86 počítač o velikosti USB flashky?

Pilotním projektem v tomto směru se stal MegooPad T01 s procesorem Atom a díky tomu se tento model těšil velké podpoře společnosti Intel. Nyní se trochu s menší slávou dostává do prodeje novinka MeegoPad T02 s vylepšeným hardwarem.

Výpočetní sílu bude dodávat opět Intel, konkrétně 4jádrový Intel Atom Z3735F s integrovaným GPU z rodiny Bay Trail. Systém dále doplní 2 GB DDR3 a uživatelská paměť s kapacitou 32/64 GB rozšířitelná přes microSD slot o dalších 64 GB. Dalšími možnostmi je dvojice USB 2.0, Wi-Fi 802.11n a nebo Bluetooth 4.0.

Hlavním operačním systémem jsou Windows 8.1 v edici Bing, ale díky x86 procesoru by neměl být problém s Androidem či Linuxem. Po problémech s přehříváním u minulé generace je model T02 nejspíše vybaven ventilátory, které doufejme, nebudou příliš hlučné.

MeegoPad T02 dorazí do některých obchodů koncem tohoto měsíce za cenu okolo 110 dolarů, ale například Aliexpress jej nabízí skladem již nyní s poštovným zdarma.

Zdroj: Aliexpress, Gearbest