Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Klub Android TV se rozrůstá

, , aktualita
Klub Android TV se rozrůstá
Jak již název napovídá, Android TV je operační systém společnosti Google určený pro Smart TV. Jako první na tuto platformu přešly společnosti Sony a Philips. Nyní se k nim přidávají společnosti TCL, Hisense a několik nejmenovaných společností.
Klub Android TV se rozrůstá
První televizory založené na proslulém operačním systému Android byly uvedeny již počátkem tohoto roku pod značkami Sony a Philips. Krátce na to se k nim přidal Sharp. Následovaly společnosti Asus, Nvidia a Razer se svými multimediálními centry a konzolemi postavenými na platformě Android TV. Nyní se k nim přidávají čínské společnosti Hisense a TCL spolu s několika menšími společnostmi.

Google sice nespecifikoval, o které menší společnosti se jedná, ale už dříve se k nim přidal Grundig. Čínské značky TCL a Hisense nejsou neznámé ani na americkém a evropském trhu. Na Android TV by mohla přejít i značka Loewe. Hisense s ní totiž nedávno podepsala strategické partnerství. Opačný přístup zvolily společnosti Samsung, LG a Panasonic, které se drží svých operačních systémů. Konkrétně se jedná o systémy Tizen společnosti Samsung, webOS společnosti LG a Firefox OS v televizorech Panasonic. V posledním případě jde pochopitelně o spolupráci se společností Mozilla. Internetový gigant Google dále oznámil uvedení set-top boxů na bázi Android TV. Vyrábět je budou společnosti Pace, Sagemcom a Technicolor. Rozrostl se i počet podporovaných aplikací. Víc ale přinese asi až lednový veletrh CES 2016.

Zdroj: FlatpanelsHD