Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Klub Android TV se rozrůstá

8.10.2015, Pavel Zubatý, aktualita
Jak již název napovídá, Android TV je operační systém společnosti Google určený pro Smart TV. Jako první na tuto platformu přešly společnosti Sony a Philips. Nyní se k nim přidávají společnosti TCL, Hisense a několik nejmenovaných společností.
První televizory založené na proslulém operačním systému Android byly uvedeny již počátkem tohoto roku pod značkami Sony a Philips. Krátce na to se k nim přidal Sharp. Následovaly společnosti Asus, Nvidia a Razer se svými multimediálními centry a konzolemi postavenými na platformě Android TV. Nyní se k nim přidávají čínské společnosti Hisense a TCL spolu s několika menšími společnostmi.

Google sice nespecifikoval, o které menší společnosti se jedná, ale už dříve se k nim přidal Grundig. Čínské značky TCL a Hisense nejsou neznámé ani na americkém a evropském trhu. Na Android TV by mohla přejít i značka Loewe. Hisense s ní totiž nedávno podepsala strategické partnerství. Opačný přístup zvolily společnosti Samsung, LG a Panasonic, které se drží svých operačních systémů. Konkrétně se jedná o systémy Tizen společnosti Samsung, webOS společnosti LG a Firefox OS v televizorech Panasonic. V posledním případě jde pochopitelně o spolupráci se společností Mozilla. Internetový gigant Google dále oznámil uvedení set-top boxů na bázi Android TV. Vyrábět je budou společnosti Pace, Sagemcom a Technicolor. Rozrostl se i počet podporovaných aplikací. Víc ale přinese asi až lednový veletrh CES 2016.

Zdroj: FlatpanelsHD