Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Grundig pojede na Androidu

22.7.2015, Pavel Zubatý, aktualita
Společnost Grundig uzavřela dohodu se softwarovým gigantem Google. Značka se proslavila v dobách CRT, ale upadla s nástupem technologie LCD. Opět na výsluní ji má dostat platforma Android TV.
Softwarový gigant Google se o Smart TV na bázi Androidu pokouší již několik let. To je i případ platformy Android TV, kterou lze nalézt v televizorech Sony, Philips a Sharp. Nově se k nim přidává legendární značka Grundig. Android TV má totiž potenciál stát se prvním úspěšným operačním systémem pro televize. Někdejší legenda z dob CRT je ve vlastnictví turecké korporace Arçelik Group. Ta však má zkušenosti s Androidem v tabletech a počítačích. Odtud je jen krok k rozšíření portfolia o Smart TV na bázi Android TV. Týkat se to má všech „chytrých“ televizorů společnosti.

V jejich nabídce nebudou chybět aplikace pro streamování, hudbu nebo hry. Samozřejmostí je systém Google Cast, na kterém je založen Google Chromecast. Znamená to možnost nahrávat obsah telefonu nebo tabletu do televize bez nutnosti hledat datový kabel. Typickým rysem Android TV je potom uživatelské rozhraní, které je stejné na všech přístrojích nehledě na výrobce. Více bude známo na IFA 2015. Jako každý rok se tento veletrh spotřební elektroniky uskuteční počátkem září v Berlíně. Grundig rovněž slíbil, že zde představí své nové Ultra HD televizory.

Zdroj: FlatpanelsHD