www.tvfreak.cz
>
>

Kina se bouří proti online premiérám, bojkotují filmy od Universal

Kina se bouří proti online premiérám, bojkotují filmy od Universal
, , aktualita
Některá studia se rozhodla pro online premiéry svých filmů, ale to se nelíbí největší sítí multikin v USA. AMC Theaters prohlásily, že nebudou promítat žádné filmy od Universal. Online distribuce nových Trollů přitom studiu vynesla více, než se očekávalo.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová krize by mohla výrazně proměnit filmový průmysl, ale ne všichni jsou z této změny nadšení. Universal Studios tento měsíc úspěšně otestovala online premiéru nového animáku Trollové: Světové turné (Trolls World Tour). Bylo to vůbec poprvé, kdy bylo možné film legálně zhlédnout na internetu hned v den kinopremiéry. VOD platformy zaznamenaly pět milionů výpůjček nových Trollů a tržby dokonce překonaly první díl, který byl v kinech uveden v roce 2016. Studio oznámilo, že i další snímky by mohly být distribuovány tímto způsobem. To je dobrá zpráva pro diváky, kteří by si mohli vybrat, zda se na film chtějí podívat z pohodlí domova nebo vyrazit do kina. Mnohem menší radost mají provozovatelé kin, pro které by to znamenalo obrovské ztráty na tržbách.
 
 
Premiéra Rychle a zběsile 9 (F9) byla kvůli COVID-19 odložena na rok 2021
 
Titul Trollové: Světové turné je dostupný v USA a několika dalších regionech, a to prostřednictvím populárních VOD platforem jako Apple TV (iTunes), Google Play Movies a Vudu. Výpůjčka vyjde na 20 dolarů. První díl filmu vydělal přinesl za pět měsíců v kinech 154 milionů dolarů, ale Universal z toho získal jen 77 milionů, zbytek si ponechala kina. Pokračování přineslo za pouhé tři týdny tržby 95 milionů dolarů, z nichž putovalo 77 milionů do kasy studia. To znamená, že provize VOD platforem činí 20 %, zatímco v případě kin se jedná o 50 %. Universal předčasně vydal online také několik dalších snímků, které už se objevily na stříbrném plátně. Konkrétně se jedná o filmy Neviditelný (The Invisible Man), Emma, Lov (The Hunt) a Never Rarely Sometimes Always, které na internetu společnosti Universal v součtu vydělaly 60 milionů dolarů.
 
Nekompromisně na plány Universal Studios zareagoval největší americký provozovatel multikin AMC Theaters. Společnost oznámila, že s okamžitou platností přestane promítat všechny filmy z produkce Universal, a to ve všech svých kinech v USA, Evropě i na Blízkém východě. Vzhledem ke karanténním opatřením, kvůli kterým zůstává většina kin zavřená, ovšem mají obě strany dostatek času se dohodnout. Připomeňme, že k očekávaným snímků od studia Universal patří pokračování Rychle a zběsile, Jurského parku nebo animáku Mimoni.
 
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl
Xiaomi je jedničkou na čínském trhu s televizemi, které mají OLED panel. Prozatím stále minoritní technologie vystrkuje růžky a v podání Xiaomi velmi úspěšně. Firma má více než 50% podíl na trhu s OLED TV.
5.9.2021, aktualita, Milan Šurkala