www.tvfreak.cz
>
>

Kina se bouří proti online premiérám, bojkotují filmy od Universal

Kina se bouří proti online premiérám, bojkotují filmy od Universal
, , aktualita
Některá studia se rozhodla pro online premiéry svých filmů, ale to se nelíbí největší sítí multikin v USA. AMC Theaters prohlásily, že nebudou promítat žádné filmy od Universal. Online distribuce nových Trollů přitom studiu vynesla více, než se očekávalo.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová krize by mohla výrazně proměnit filmový průmysl, ale ne všichni jsou z této změny nadšení. Universal Studios tento měsíc úspěšně otestovala online premiéru nového animáku Trollové: Světové turné (Trolls World Tour). Bylo to vůbec poprvé, kdy bylo možné film legálně zhlédnout na internetu hned v den kinopremiéry. VOD platformy zaznamenaly pět milionů výpůjček nových Trollů a tržby dokonce překonaly první díl, který byl v kinech uveden v roce 2016. Studio oznámilo, že i další snímky by mohly být distribuovány tímto způsobem. To je dobrá zpráva pro diváky, kteří by si mohli vybrat, zda se na film chtějí podívat z pohodlí domova nebo vyrazit do kina. Mnohem menší radost mají provozovatelé kin, pro které by to znamenalo obrovské ztráty na tržbách.
 
 
Premiéra Rychle a zběsile 9 (F9) byla kvůli COVID-19 odložena na rok 2021
 
Titul Trollové: Světové turné je dostupný v USA a několika dalších regionech, a to prostřednictvím populárních VOD platforem jako Apple TV (iTunes), Google Play Movies a Vudu. Výpůjčka vyjde na 20 dolarů. První díl filmu vydělal přinesl za pět měsíců v kinech 154 milionů dolarů, ale Universal z toho získal jen 77 milionů, zbytek si ponechala kina. Pokračování přineslo za pouhé tři týdny tržby 95 milionů dolarů, z nichž putovalo 77 milionů do kasy studia. To znamená, že provize VOD platforem činí 20 %, zatímco v případě kin se jedná o 50 %. Universal předčasně vydal online také několik dalších snímků, které už se objevily na stříbrném plátně. Konkrétně se jedná o filmy Neviditelný (The Invisible Man), Emma, Lov (The Hunt) a Never Rarely Sometimes Always, které na internetu společnosti Universal v součtu vydělaly 60 milionů dolarů.
 
Nekompromisně na plány Universal Studios zareagoval největší americký provozovatel multikin AMC Theaters. Společnost oznámila, že s okamžitou platností přestane promítat všechny filmy z produkce Universal, a to ve všech svých kinech v USA, Evropě i na Blízkém východě. Vzhledem ke karanténním opatřením, kvůli kterým zůstává většina kin zavřená, ovšem mají obě strany dostatek času se dohodnout. Připomeňme, že k očekávaným snímků od studia Universal patří pokračování Rychle a zběsile, Jurského parku nebo animáku Mimoni.
 
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala