www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Kde najdete největší LED stěnu od Samsungu v Česku? Podívejte se

Kde najdete největší LED stěnu od Samsungu v Česku? Podívejte se
, , aktualita
Největší Samsung LED Wall v ČR se skládá z více než stovky panelů a svou plochou se blíží malému bytu. Abyste ji spatřili, nemusíte ani nikam chodit, stačí si přepnout na zpravodajský kanál CNN Prima News.
K oblíbeným
reklama
Samsung se pochlubil největší LED stěnou v České republice, kterou instaloval před měsícem do studia televizní stanice CNN Prima News. LED Wall, která byla vytvořena na klíč, se stala jednou z největších v Evropě používaných ve zpravodajských studiích. Stěna se chlubí šířkou 8,1 metru a výškou 3,2 metru, její plocha se tedy zastavila na 26 metrech čtverečních. K tomu studio zdobí ještě druhá stěna, která měří 6,5 metru na výšku a 1,8 metru na šířku. V součtu mají tyto stěny plochu 37,3 metru čtverečního, čímž překonávají i některé garsonky.
 
 
Stěny jsou složeny ze 102 panelů LED typu IF012J s roztečí pixelů 1,26 mm. Podporují rozlišení 4K Ultra HD, technologii HDR a vyznačují se vysokým jasem, přizpůsobitelnou barevností a algoritmem správy odstínů šedé, který udržuje konzistentní červenou, zelenou a modrou barvu bez zkreslení, a to dokonce i při nízkých stupních odstínů šedé. Díky tenkému bezrámečkovému designu jednotlivých panelů navíc vytváří dojem celistvé obrazovky bez černých obrysů. Tento modulární systém lze přizpůsobit přání klienta z pohledu velikost, tvaru či poměru stran, a to včetně velmi specifických řešení jako obrazovka okolo dveří.
Kromě toho Samsung nabízí ještě modernější systém The Wall, který používá panely microLED. Tato technologie nevyžaduje podsvícení, ale používá miniaturní světelné diody, proto by měla zajistit lepší obrazovou kvalitu než LCD (LED). Ačkoliv The Wall v studiu CNN Prima News nenajdeme, Samsung kromě výše uvedených LED stěn dodal televizní stanici i další vybavení. Ve studiu se objevily také čtyři LED panely 4K UHD s úhlopříčkami 85 palců. Nové sídlo televize Prima rovněž obsahuje video stěnu na recepci u hlavního vchodu slouženou z bezrámečkových LCD displeje s úhlopříčkou 55″, ve zpravodajských redakcích, společných prostorách a kancelářích se potom objevilo pět desítek dalších od Samsungu.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny? Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny?
Očekávané chytré televizory s logem Nokia byly podrobně představeny. K dispozici budou v úhlopříčkách od 32 do 75 palců a většina ze sedmi modelů nabídne 4K i Dolby Vision. Prodej odstartuje do konce roku.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení
Sony vypustilo do světa podzimní aktualizaci svých televizorů s Android TV, která dorazila na modely z let 2018 až 2020. Kromě vylepšeného ovládání a oprav chyb přináší aplikaci Apple TV. Na modelu ZG9 také odemyká podporu 4K120 přes HDMI 2.1.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik