www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Kde najdete největší LED stěnu od Samsungu v Česku? Podívejte se

Kde najdete největší LED stěnu od Samsungu v Česku? Podívejte se
, , aktualita
Největší Samsung LED Wall v ČR se skládá z více než stovky panelů a svou plochou se blíží malému bytu. Abyste ji spatřili, nemusíte ani nikam chodit, stačí si přepnout na zpravodajský kanál CNN Prima News.
K oblíbeným
reklama
Samsung se pochlubil největší LED stěnou v České republice, kterou instaloval před měsícem do studia televizní stanice CNN Prima News. LED Wall, která byla vytvořena na klíč, se stala jednou z největších v Evropě používaných ve zpravodajských studiích. Stěna se chlubí šířkou 8,1 metru a výškou 3,2 metru, její plocha se tedy zastavila na 26 metrech čtverečních. K tomu studio zdobí ještě druhá stěna, která měří 6,5 metru na výšku a 1,8 metru na šířku. V součtu mají tyto stěny plochu 37,3 metru čtverečního, čímž překonávají i některé garsonky.
 
 
Stěny jsou složeny ze 102 panelů LED typu IF012J s roztečí pixelů 1,26 mm. Podporují rozlišení 4K Ultra HD, technologii HDR a vyznačují se vysokým jasem, přizpůsobitelnou barevností a algoritmem správy odstínů šedé, který udržuje konzistentní červenou, zelenou a modrou barvu bez zkreslení, a to dokonce i při nízkých stupních odstínů šedé. Díky tenkému bezrámečkovému designu jednotlivých panelů navíc vytváří dojem celistvé obrazovky bez černých obrysů. Tento modulární systém lze přizpůsobit přání klienta z pohledu velikost, tvaru či poměru stran, a to včetně velmi specifických řešení jako obrazovka okolo dveří.
Kromě toho Samsung nabízí ještě modernější systém The Wall, který používá panely microLED. Tato technologie nevyžaduje podsvícení, ale používá miniaturní světelné diody, proto by měla zajistit lepší obrazovou kvalitu než LCD (LED). Ačkoliv The Wall v studiu CNN Prima News nenajdeme, Samsung kromě výše uvedených LED stěn dodal televizní stanici i další vybavení. Ve studiu se objevily také čtyři LED panely 4K UHD s úhlopříčkami 85 palců. Nové sídlo televize Prima rovněž obsahuje video stěnu na recepci u hlavního vchodu slouženou z bezrámečkových LCD displeje s úhlopříčkou 55″, ve zpravodajských redakcích, společných prostorách a kancelářích se potom objevilo pět desítek dalších od Samsungu.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik