www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Kde najdete největší LED stěnu od Samsungu v Česku? Podívejte se

Kde najdete největší LED stěnu od Samsungu v Česku? Podívejte se
, , aktualita
Největší Samsung LED Wall v ČR se skládá z více než stovky panelů a svou plochou se blíží malému bytu. Abyste ji spatřili, nemusíte ani nikam chodit, stačí si přepnout na zpravodajský kanál CNN Prima News.
K oblíbeným
reklama
Samsung se pochlubil největší LED stěnou v České republice, kterou instaloval před měsícem do studia televizní stanice CNN Prima News. LED Wall, která byla vytvořena na klíč, se stala jednou z největších v Evropě používaných ve zpravodajských studiích. Stěna se chlubí šířkou 8,1 metru a výškou 3,2 metru, její plocha se tedy zastavila na 26 metrech čtverečních. K tomu studio zdobí ještě druhá stěna, která měří 6,5 metru na výšku a 1,8 metru na šířku. V součtu mají tyto stěny plochu 37,3 metru čtverečního, čímž překonávají i některé garsonky.
 
 
Stěny jsou složeny ze 102 panelů LED typu IF012J s roztečí pixelů 1,26 mm. Podporují rozlišení 4K Ultra HD, technologii HDR a vyznačují se vysokým jasem, přizpůsobitelnou barevností a algoritmem správy odstínů šedé, který udržuje konzistentní červenou, zelenou a modrou barvu bez zkreslení, a to dokonce i při nízkých stupních odstínů šedé. Díky tenkému bezrámečkovému designu jednotlivých panelů navíc vytváří dojem celistvé obrazovky bez černých obrysů. Tento modulární systém lze přizpůsobit přání klienta z pohledu velikost, tvaru či poměru stran, a to včetně velmi specifických řešení jako obrazovka okolo dveří.
Kromě toho Samsung nabízí ještě modernější systém The Wall, který používá panely microLED. Tato technologie nevyžaduje podsvícení, ale používá miniaturní světelné diody, proto by měla zajistit lepší obrazovou kvalitu než LCD (LED). Ačkoliv The Wall v studiu CNN Prima News nenajdeme, Samsung kromě výše uvedených LED stěn dodal televizní stanici i další vybavení. Ve studiu se objevily také čtyři LED panely 4K UHD s úhlopříčkami 85 palců. Nové sídlo televize Prima rovněž obsahuje video stěnu na recepci u hlavního vchodu slouženou z bezrámečkových LCD displeje s úhlopříčkou 55″, ve zpravodajských redakcích, společných prostorách a kancelářích se potom objevilo pět desítek dalších od Samsungu.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik