Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kde najdete největší LED stěnu od Samsungu v Česku? Podívejte se

13.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Největší Samsung LED Wall v ČR se skládá z více než stovky panelů a svou plochou se blíží malému bytu. Abyste ji spatřili, nemusíte ani nikam chodit, stačí si přepnout na zpravodajský kanál CNN Prima News.
Samsung se pochlubil největší LED stěnou v České republice, kterou instaloval před měsícem do studia televizní stanice CNN Prima News. LED Wall, která byla vytvořena na klíč, se stala jednou z největších v Evropě používaných ve zpravodajských studiích. Stěna se chlubí šířkou 8,1 metru a výškou 3,2 metru, její plocha se tedy zastavila na 26 metrech čtverečních. K tomu studio zdobí ještě druhá stěna, která měří 6,5 metru na výšku a 1,8 metru na šířku. V součtu mají tyto stěny plochu 37,3 metru čtverečního, čímž překonávají i některé garsonky.
 
 
Stěny jsou složeny ze 102 panelů LED typu IF012J s roztečí pixelů 1,26 mm. Podporují rozlišení 4K Ultra HD, technologii HDR a vyznačují se vysokým jasem, přizpůsobitelnou barevností a algoritmem správy odstínů šedé, který udržuje konzistentní červenou, zelenou a modrou barvu bez zkreslení, a to dokonce i při nízkých stupních odstínů šedé. Díky tenkému bezrámečkovému designu jednotlivých panelů navíc vytváří dojem celistvé obrazovky bez černých obrysů. Tento modulární systém lze přizpůsobit přání klienta z pohledu velikost, tvaru či poměru stran, a to včetně velmi specifických řešení jako obrazovka okolo dveří.
Kromě toho Samsung nabízí ještě modernější systém The Wall, který používá panely microLED. Tato technologie nevyžaduje podsvícení, ale používá miniaturní světelné diody, proto by měla zajistit lepší obrazovou kvalitu než LCD (LED). Ačkoliv The Wall v studiu CNN Prima News nenajdeme, Samsung kromě výše uvedených LED stěn dodal televizní stanici i další vybavení. Ve studiu se objevily také čtyři LED panely 4K UHD s úhlopříčkami 85 palců. Nové sídlo televize Prima rovněž obsahuje video stěnu na recepci u hlavního vchodu slouženou z bezrámečkových LCD displeje s úhlopříčkou 55″, ve zpravodajských redakcích, společných prostorách a kancelářích se potom objevilo pět desítek dalších od Samsungu.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva