Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia
Registrace: 16.10.2003
Komentářů: 19, score 1.0 | Svět hardware: 798/1.9 | Digimanie: 237/-0.3 | Svět mobilně: 20/1.0 | Relaxuj: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 4 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: Canon EOS 450D
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 13.3.2023 s hodnocením +1:
S Klingony v ST:Discovery bych to viděl tak, že podle mě tam žádní nebyli :­-D

Star Trek: Strange New Worlds ale vážně stojí za to, takže doporučuji upřednostnit právě tento seriál a všechny ostatní Star Treky ­(chtělo by se mi napsat i všechny ostatní filmy a seriály mimo Star Trek, ale nenapíšu to :­-­)­) odsunout do pozadí, dokud nebudete mít zkouknutou právě první sez´onu ST:SNW. A teď bacha ­- druhá sezóna ST:SNW by se mohla začít vysílat už tento měsíc ­(termín zatím nebyl definitivně oznámený, pokud mi něco neuniklo­), tak je třeba být připravený.

Engage!
Komentář z 12.3.2023 s hodnocením +1:
Mám k Discovery taky hodně výhrad. Hlavně ohledně toho, jak ztvárnili Klingony coby mou oblíbenou rasu ze světa ST, takže první kontakt s tímto seriálem byl u mě hned po zhlédnutí prvního dílu ve stylu WTF. Na druhou stranu jsem moc rád za vznik 2. sezóny, protože jen díky ní následně vznikl samostatný seriál Star Trek: Strange New Worlds, který už důstojně navazuje na dřívější seriály včetně TNG a zaměřuje se na Enterprise pod vedením kapitána Pika, jehož ztvárňuje Anson Mount a ta role mu podle mě neskutečně sedne ­(ať už přímo v ST SNW, nebo v 2. sezóně Discovery, kde se právě že poprvé objevil­).

Discovery tak vnímám jako určité vykopnutí po dlouhé době klidu s cílem zjistit, jaký bude o ST zájem. A ukázalo se, že ten zájem je a ne zrovna malý, což má za následek naprosto nevídanou produkční expanzi, jelikož se toho teď ze světa ST natáčí­/připravuje opravdu hodně. Dále se ukázalo, že ta snaha tohle universum zpracovat trochu jinak ­(viz reimaginace Klingonů­) narazila u svého cílového publika jako kosa na kámen, což bylo naštěstí rychle následováno korekcí kurzu, viz 2. sezóna Discovery, v jejímž závěru Discovery odsunuli zcela pryč do 32. století a v rámci loru z té lodi a její historie udělali tabu, aby ty všemožné dějové kolize nemuseli v rámci produkce čehokoli dalšího jakkoli řešit. Celkem šikovné řešení, jak z toho vybruslit :­-­).
Komentář z 17.2.2023 s hodnocením +1:
Souhlas. Je to podobné jako v oblasti digitální distribuce her, kdy byl na začátku Steam, který si vybudoval naprosto dominantní pozici. A po hodně dlouhé době začali ti větší vydavatelé vytvářet vlastní nákupní a distribuční platformy, aby je teď zase pomalu opouštěli, protože po pár letech této snahy zjistili, že tady nejde jen o technické řešení, ale především o to, na co jsou uživatelé jak zvyklí a že tím vytvářeli něco pro řadu hráčů nežádoucího ­- tříštění knihovny s jimi zakoupenými hrami. Podobný vývoj očekávám i v oblasti streamování videa, kde jsme teď ve fázi toho, že se velcí hráči snaží napodobit Netflix, čímž stejně jako u těch her způsobují nežádoucí tříštění obsahu a chaos. Určitě je prostor pro více platforem vedle Netflixu ­(např. Disney+­), ale v posledních letech těch streamovacích služeb vzniklo opravdu hodně. Očekávám tak v dalších letech jejich redukci.

Mimochodem, jsem velký fanoušek všeho ze světa Star Treku. Netflix pro mě dříve představoval super službu, kde byly všechny Star Trek seriály včetně těch nenovějších. Jenže to před nějakou dobou skončilo platit a už i tohle je roztříštěné – může to působit jako přehánění, ale konkrétně tímto u mě Netflix ztratil ten hlavní argument, proč bych si jej měl každý měsíc platit, když už nefunguje jako online knihovna s veškerým Star Trek obsahem.

Nejméně přínosné komentáře

Nejnovější oblíbené články

Star Trek: Discovery skončí s pátou sezónou
11.3.2023: Star Trek: Discovery byl první seriál z nové vlny produkce Star Treku od CBS. V...
Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+
20.4.2019: Do startu služby pro streamování videa Disney+ sice zbývá více než půl roku, ale...
NVIDIA Project RON: domácí AI a hologram?
29.3.2019: Kdosi komusi vyfotil přes rameno stránku prezentace projektu RON či R.O.N. firmy...
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
18.3.2019: Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro...
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
16.3.2019: Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48"...
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
15.3.2019: Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou...
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
30.6.2016: Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem...