Karel Polívka

Registrace založena: 16.10.2003
Počet příspěvků do diskuse (od 27.8.2003): 11 (zobrazit příspěvky)
Mám fotoaparát: Canon EOS 450D
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Zaměření: rozvoj magazínů z mediální skupiny oXyMedia
Šéfredaktorem SHW: od června 2005
Publisherem: od podzimu 2006

S počítači se seznámil v 5 letech v době Atari 800XE, Basicu a magnetofonových kazet. Vystudoval střední školu se zaměřením na výpočetní techniku, v které se často namísto výukou zabýval možnostmi zvyšování výkonu PC a pročítáním řady zahraničních IT serverů a Světa hardware.

Počátkem roku 2004 začal psát pro PCT, jehož se stal o pár měsíců později šéfredaktorem. V červnu 2005 využil nabídky vést redakci Světa hardware. Jako autor se věnoval zejména základním deskám. V roce 2006 převzal jako publisher i Digimanii a TV Freak, ke kterým v roce 2013 přidal Svět mobilně a o rok později provedl relaunch Relaxuj následovaný spuštěním nového magazínu Svět audia. Jde o workoholika, jehož zajímá historie, fascinuje svět Star Treku a jenž pro odreagování sportuje.

V případě zájmu o spolupráci nebo psaní pro oXyMedia jej kontaktuje na e-mailu uvedeném zde.

Vzkaz pro čtenáře: Myslím, že pro SHW píšou redaktoři, kteří jsou skutečnými odborníky. Našim čtenářům děkuji za přízeň, jelikož právě díky nim má SHW svou pozici významného IT serveru.

Víkendová diskuze: Očekáváte od svého televizoru i šetrný přístup k vašim očím?

Víkendová diskuze: Očekáváte od svého televizoru i šetrný přístup k vašim očím?

Televizor dnes vlastní většina domácností. Aniž si to uvědomujeme, mnohdy v jeho společnosti trávíme i více než 4 hodiny denně. Jak jste na tom vy? Víte, že jsou už technologie, které pomáhají šetřit váš zrak při sledování TV? Máte nějaké vychytávky či doporučení? Zapojte se s ostatními do diskuze!
14.11.2008, odkaz, Karel Polívka
Zásadní vylepšení rubrik TV Freaku

Zásadní vylepšení rubrik TV Freaku

Došlo k zásadnímu vylepšení rubrik v našich magazínech. Články i aktuality jsou nyní zařazované do dynamicky generované stromové struktury rubrik (na rozdíl od dřívější pevné definice do jednotlivých stránek)
7.9.2008, aktualita, Karel Polívka
Boxík v duchu nostalgie - 5 roků zpět

Boxík v duchu nostalgie - 5 roků zpět

V dolní části pravého sloupce přibyl nový boxík "Nostalgie - 5 roků zpět" s odkazy na 10 článků publikovaných na TV Freaku před 5 roky. Je zajímavé ohlédnout se občas zpět pro uvědomění si toho, jak rychlý (nebo naopak pomalý) vývoj vlastně je.
2.9.2008, aktualita, Karel Polívka
Expertiáda se Samsungem - vyhodnocení

Expertiáda se Samsungem - vyhodnocení

Nastal čas pro vyhodnocení Expertiády (vědomostní soutěže o ceny) se společností Samsung o VP-HMX20C, videokameru s Full HD záznamem na flash paměť. Zúčastnit se mohli čtenáři serverů Digimanie.cz, Svethardware.cz a TVFreak.cz.
21.8.2008, soutěž, Karel Polívka14 komentářů
Změna registračního formuláře v našich magazínech

Změna registračního formuláře v našich magazínech

V rámci vylepšování našich magazínů jsme dnes sjednotili profily Světa hardware/TV Freaku a Digimanie. Následoval přechod na jednotný registrační formulář v designu a na doméně oxymedia.cz, v kterém má každý magazín vlastní možnosti rozšiřujícího nastavení.
21.8.2008, článek, Karel Polívka
Objevte novou Digimanii!

Objevte novou Digimanii!

Zajímá Vás fotografování, digitální fotoaparáty? Znáte Digimanii? Tento článek Vám ji představí. Neměla by Vám uniknout informace, že Digimanie dostala na jaro nový vzhled a funkčně povýšila na další příčku. Koneckonců posuďte sami, zda i Vám padne do oka.
1.5.2008, článek, Karel Polívka
Upozornění: změna způsobu přihlašování na TV Freaku

Upozornění: změna způsobu přihlašování na TV Freaku

Právě byla provedena změna způsobu přihlašování na web TV Freaku. Doposud k přihlašování sloužil odkaz "Přihlásit" umístěný hned pod logem magazínu, který odkazoval na samostatnou přihlašovací stránku, kde až bylo možné přihlášení provést...
29.11.2007, aktualita, Karel Polívka