Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jiří Černý

Registrace založena: 7.7.2008
Počet příspěvků do diskuse (od 27.8.2003): 0 
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Redaktorem SHW: od července 2008

Autor píše už od narození, nejprve pastelkami po nábytku, později na psacím stroji a osobním počítači. V roce 2000 obdržel první pochvalu za článek publikovaný na Internetu i první honorář. Toho stejného roku rovněž dospěl k závěru, že pracovat manuálně je v životě zbytečné.

Sám o sobě tvrdí, že nejlépe se orientuje v biologii a informačních technologiích, což poněkud kontrastuje s jeho studijními výsledky na SŠ (informační technologie) i VŠ (biologie). Tato kombinace ho nakonec zavedla až do útrob Computer Pressu, přičemž současně lze na jeho jméno narazit i v nejrůznějších vědecko-populárních magazínech. Ve volných chvílích navíc zvládá díky krátkodobé praxi supervisora zpracovávat návrhy na lepší a efektivnější řízení vybraných webových projektů a přesvědčovat stávající vedení, že všechno dělá špatně. V současnosti je ale u něj na prvním místě především rodina.

Motto: Nejsem stroj, píšu lidsky!

Vše od autora | Jen články a recenze
Televizní kanály II: Film

Televizní kanály II: Film

V dnešním pokračování se soustředíme na filmové kanály, které jsou pro potenciální diváky (nejen) kabelových televizí asi tím největším lákadlem. Investice do mnohých z nich se skutečně vyplatí, jiné však pod pozlátkem zajímavého názvu ukrývají krajně nezajímavou a stereotypní programovou nabídku.
22.3.2010, Jiří Černý6
Televizní kanály I: Dokumenty

Televizní kanály I: Dokumenty

Jednou z nejdůležitějších věcí pro diváka je bezpochyby i vlastní programová nabídka. Vyplatí se vůbec investice do placených kanálů, nebo se pak u nich budeme spíš nudit? V prvním díle miniseriálu o televizních stanicích se pro odpověď na tuto otázku vypravíme do světa dokumentárních pořadů.
16.2.2010, Jiří Černý
HDTV/DVB-T: Úvod

HDTV/DVB-T: Úvod

Éra high-definition televizí je tady a téma ledna i února jsme se proto rozhodli věnovat právě HDTV formátu. Kromě nezbytných testů a recenzí televizorů zabrousíme také mezi set-top boxy, poradíme, jak si užít HDTV i na PC, nebo zkontrolujeme, jak u nás pokračuje proces digitalizace.
6.1.2010, Jiří Černý10
Televize: I design prodává!

Televize: I design prodává!

Jednotlivé televizory se od sebe z hlediska vzhledu rozhodně nemusí lišit jen velikostí úhlopříčky a různými typy stojanů. V dnešním článku se kromě jiného podíváme právě na ty modely, jejichž design mě z nějakého důvodu za poslední dobu zaujal nejvíce.
26.11.2009, Jiří Černý
Tajemství tekutých krystalů

Tajemství tekutých krystalů

Aneb krátká exkurze do dlouhé historie nejen LCD displejů a televizního vysílání. Jaký je rozdíl mezi aktivní a pasivní LCD obrazovkou, kolik informací dnes máme k dispozici o tekutých krystalech a co nás možná čeká v blízké budoucnosti?
23.11.2009, Jiří Černý1
Tekuté krystaly v akci: Úvod

Tekuté krystaly v akci: Úvod

Připravte se na exkurzi do světa LCD - světa velkoplošných obrazovek. V průběhu listopadu totiž dostanete možnost podívat se právě těmto výrobkům důkladně na zoubek. Tajemství tekutých krystalů čeká na své odhalení.
3.11.2009, Jiří Černý2
Jak na kampaň, aneb prodáváme on-line

Jak na kampaň, aneb prodáváme on-line

V tomto článku se blíže seznámíme s problematikou prodeje zboží prostřednictvím e-shopů a plánování propagačních kampaní. Jaké typy reklamy je nejlepší zvolit, proč používat specializované systémy a k čemu je dobré SEO? V neposlední řadě přijde řeč i na to, kterak si zákazníka nejen získat, ale i udržet.
26.10.2009, Jiří Černý2
Nové trendy v reklamě: sociální sítě

Nové trendy v reklamě: sociální sítě

Po úspěchu ve světě on-line podnikání touží mnozí, ale jen někteří ho skutečně dosáhnou. Chcete-li patřit mezi ty druhé, nesmí vaší pozornosti unikat nové reklamní trendy. Jeden z aktuálních způsobů, jak mít náskok před konkurencí, přitom představují i tzv. sociální sítě s milióny registrovaných uživatelů.
13.10.2009, Jiří Černý
Jak stříhají profíci: Úvod

Jak stříhají profíci: Úvod

Nedokážete se na dovolených ani na minutu odtrhnout od hledáčku digitální kamery? Natáčíte neustále domácí video? Fascinuje vás problematika stříhání a úpravy filmového materiálu, nebo byste jen rádi podpořili své podnikání nějakým kvalitním reklamním spotem? Pak jsme tu celý říjen právě pro vás!
1.10.2009, Jiří Černý
Poslechněte si rozdíl: Úvod

Poslechněte si rozdíl: Úvod

V nadcházejících týdnech si uděláme menší exkurzi do světa audiosystémů. Postupně se podíváme na mobilní přehrávače, reproduktory, či sluchátka. Jaké novinky z těchto oblastí se objevily? A co všechno můžeme očekávat od rychle se blížícího předvánočního trhu?
1.9.2009, Jiří Černý
Bez plátna to nejde

Bez plátna to nejde

Kvalitní projekční plátno je stále neodmyslitelným prvkem u valné většiny prezentací a svoje uplatnění navíc stále více nalézá i v případě systémů domácího kina. Na trhu však existuje takřka nepřeberné množství různých typů pláten, přičemž každé z nich se hodí pro poněkud jiné účely.Proto nezaškodí rozebrat si tuto tématiku detailněji a vyhnout se tak kupování příslovečného zajíce v pytli.
19.8.2009, Jiří Černý2
Prezentace je základ: Úvod

Prezentace je základ: Úvod

V posledním prázdninovém měsíci se budeme zabývat problematikou prezentací. Na přetřes se tak dostanou nejen dataprojektory a projekční plátna, ale i další (a méně známé) související záležitosti. Chybět pochopitelně nebudou ani výsledky nových testů a recenze konkrétních vybraných produktů.
3.8.2009, Jiří Černý