www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Je libo OLED TV „Made in Germany“? Loewe obnovuje řadu Bild 5

Je libo OLED TV „Made in Germany“? Loewe obnovuje řadu Bild 5
, , aktualita
Zmrtvýchvstání značky Loewe pod novým vlastníkem pokračuje. Tentokrát byly představeny nové OLED TV ze série Bild 5, které jsou montovány v německé továrně. Vybírat lze ze dvou úhlopříček, nechybí ani integrovaný pevný disk.
K oblíbeným
reklama
Německý výrobce luxusních televizorů Loewe měl opět namále, ale vše dopadlo dobře a tato značka z trhu v blízké době nezmizí. Na přelomu června a července byla aktualizována řada Bild 3, a nyní nastal čas na nové modely z řady Bild 5. Tyto OLED TV jsou dostupné v úhlopříčkách 55 a 65 palců. Obě varianty se mohou pochlubit značkou „Made in Germany“, neboť jejich montáž probíhá v továrně v německém Kronachu. Právě tam odborníci také kalibrují každý jednotlivý televizor, aby dosáhli nejlepší možné kvality obrazu. Můžeme ovšem předpokládat, že drtivá většina komponentů bude pocházet od asijských dodavatelů – třeba OLED panely Loewe odebírá (nepřekvapivě) od společnosti LG Display.
 
 
Konkrétně se jedná o letošní verzi panelů se 4K rozlišením, takže kvalitou obrazu nebudou zaostávat za konkurenčními OLED TV dostupnými na trhu. Diváci si mohou na obrazovce vychutnat obsah v HDR10, HLG či Dolby Vision, naopak chybí podpora HDR10+. Výrobce použil také čtyřjádrový procesor SX8 a novou inteligentní platformu Loewe os6. Pro nahrávání pořadů lze využít 1TB pevný disk a funkce Dual Channel dokonce umožňuje nahrávat jeden kanál, zatímco sledujete jiný. Nechybí pochopitelně ani běžné, jako je pozastavení nebo přetáčení živého televizního vysílání. Záznam pořadů potom můžete sledovat i na dalších televizorech Loewe.
 
 
Po zvukové stránce potěší diváky integrovaný soundbar s šesti reproduktory a výkonem 80 W. Prostřednictvím technologie Digital Audio Link lze vytvořit prostorový zvuk připojením reproduktorů Klang 1 nebo Klang 5. Řada Bild 5 vsází také na designový facelift a novou barevnou variantu – čedičovou šedou. Kromě běžného stojánku, který umožňuje televizor posadit na stolek, lze využít také možnost připevnění na stěnu. Poslední možností je potom velký stojan na podlahu, který se prodává samostatně a vyjde na nemalých 399 eur (10 400 Kč). Vzhledem k ceně samotných televizí to přece jen není tolik. Loewe Bild 5.65 stojí 5 999 eur (158 000 Kč), na Bild 5.55 vám potom bude stačit 3 999 eur (105 000 Kč).
 
Nové OLED TV jsou již dostupné na německém trhu, dostupnost v ČR zatím nebyla potvrzena.
 
Zdroj: Loewe.tv


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik