Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Je libo OLED TV „Made in Germany“? Loewe obnovuje řadu Bild 5

27.8.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Zmrtvýchvstání značky Loewe pod novým vlastníkem pokračuje. Tentokrát byly představeny nové OLED TV ze série Bild 5, které jsou montovány v německé továrně. Vybírat lze ze dvou úhlopříček, nechybí ani integrovaný pevný disk.
Německý výrobce luxusních televizorů Loewe měl opět namále, ale vše dopadlo dobře a tato značka z trhu v blízké době nezmizí. Na přelomu června a července byla aktualizována řada Bild 3, a nyní nastal čas na nové modely z řady Bild 5. Tyto OLED TV jsou dostupné v úhlopříčkách 55 a 65 palců. Obě varianty se mohou pochlubit značkou „Made in Germany“, neboť jejich montáž probíhá v továrně v německém Kronachu. Právě tam odborníci také kalibrují každý jednotlivý televizor, aby dosáhli nejlepší možné kvality obrazu. Můžeme ovšem předpokládat, že drtivá většina komponentů bude pocházet od asijských dodavatelů – třeba OLED panely Loewe odebírá (nepřekvapivě) od společnosti LG Display.
 
 
Konkrétně se jedná o letošní verzi panelů se 4K rozlišením, takže kvalitou obrazu nebudou zaostávat za konkurenčními OLED TV dostupnými na trhu. Diváci si mohou na obrazovce vychutnat obsah v HDR10, HLG či Dolby Vision, naopak chybí podpora HDR10+. Výrobce použil také čtyřjádrový procesor SX8 a novou inteligentní platformu Loewe os6. Pro nahrávání pořadů lze využít 1TB pevný disk a funkce Dual Channel dokonce umožňuje nahrávat jeden kanál, zatímco sledujete jiný. Nechybí pochopitelně ani běžné, jako je pozastavení nebo přetáčení živého televizního vysílání. Záznam pořadů potom můžete sledovat i na dalších televizorech Loewe.
 
 
Po zvukové stránce potěší diváky integrovaný soundbar s šesti reproduktory a výkonem 80 W. Prostřednictvím technologie Digital Audio Link lze vytvořit prostorový zvuk připojením reproduktorů Klang 1 nebo Klang 5. Řada Bild 5 vsází také na designový facelift a novou barevnou variantu – čedičovou šedou. Kromě běžného stojánku, který umožňuje televizor posadit na stolek, lze využít také možnost připevnění na stěnu. Poslední možností je potom velký stojan na podlahu, který se prodává samostatně a vyjde na nemalých 399 eur (10 400 Kč). Vzhledem k ceně samotných televizí to přece jen není tolik. Loewe Bild 5.65 stojí 5 999 eur (158 000 Kč), na Bild 5.55 vám potom bude stačit 3 999 eur (105 000 Kč).
 
Nové OLED TV jsou již dostupné na německém trhu, dostupnost v ČR zatím nebyla potvrzena.
 
Zdroj: Loewe.tv