www.tvfreak.cz
>
>
>

Je libo 110" OLED TV? TCL chce přijít s většími úhlopříčkami

Je libo 110" OLED TV? TCL chce přijít s většími úhlopříčkami
, , aktualita
TCL nedávno potvrdilo, že chce v roce 2023 přinést OLED TV s vlastními panely vyrobenými pomocí tisku. K dispozici budou v několika úhlopříčkách, přičemž největší by mohly dosahovat až 110 palců. Takhle velké OLED panely zatím LG nenabízí.
K oblíbeným
reklama
Pokud si dnes koupíte OLED TV jakékoliv značky, máte jistotu, že bude obsahovat panel od LG Display. To by se ovšem mělo nejpozději za pár let změnit. Panely pro televizory totiž začne vyrábět také TCL, které tento plán potvrdilo nedávno. S produkcí chce začít v roce 2023, přičemž bude využívat technologii nanášení materiálu pomocí inkoustového tisku. Marek Maciejewski, ředitel evropského vývoje produktů TCL, prohlásil, že výrobní proces 8.5Gen přinese několik možností, na jaké velikosti panely řezat. Kromě běžných úhlopříček jako 55 a 65 palců proto můžeme očekávat i velké panely, které by měly měřit 98 palců nebo dokonce palců.
 

88palcová LG OLED TV
 
Připomeňme, že maximem jsou v současné době 88palcové OLED TV. Dále jsou k dispozici modely s úhlopříčkami 48, 55, 65, 77 a 83 palců, z nichž poslední je letošní novinkou. Divize LG Display se snaží rozšířit nabídku OLED panelů v obou směrech, proto letos oznámila také 42palcovou variantu. Pokud chcete úhlopříčku větší než 88 palců, budete se muset spokojit s LCD TV. Nadějí jsou také microLED TV od Samsungu, které budou dostupné právě ve velikosti 110 palců. Vzhledem k tomu, že je obrazovka v tomto případě složena z menších panelů, není maximální úhlopříčka omezena jako v případě OLED nebo LCD.
 
Zástupce TCL prohlásil, že společnost vidí budoucnost právě v obrazovkách se světlo emitujícími pixely jako microLED a OLED, proto do vývoje těchto technologií investuje velké prostředky. V roce 2020 vložilo TCL prostřednictvím své dceřiné firmy CSoT (China Star Optoelectronics Technology) 187 milionů dolarů do JOLED, společného podniku firem Sony, Panasonic a Japan Display, který se zabývá tisknutelnými OLED panely. Jejich výhodou proti technologii, kterou v současné době používá LG Display, by měly být nižší výrobní náklady – v průměru o 15 až 25 procent.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář