www.tvfreak.cz
>
>
>

Je libo 110" OLED TV? TCL chce přijít s většími úhlopříčkami

Je libo 110" OLED TV? TCL chce přijít s většími úhlopříčkami
, , aktualita
TCL nedávno potvrdilo, že chce v roce 2023 přinést OLED TV s vlastními panely vyrobenými pomocí tisku. K dispozici budou v několika úhlopříčkách, přičemž největší by mohly dosahovat až 110 palců. Takhle velké OLED panely zatím LG nenabízí.
K oblíbeným
reklama
Pokud si dnes koupíte OLED TV jakékoliv značky, máte jistotu, že bude obsahovat panel od LG Display. To by se ovšem mělo nejpozději za pár let změnit. Panely pro televizory totiž začne vyrábět také TCL, které tento plán potvrdilo nedávno. S produkcí chce začít v roce 2023, přičemž bude využívat technologii nanášení materiálu pomocí inkoustového tisku. Marek Maciejewski, ředitel evropského vývoje produktů TCL, prohlásil, že výrobní proces 8.5Gen přinese několik možností, na jaké velikosti panely řezat. Kromě běžných úhlopříček jako 55 a 65 palců proto můžeme očekávat i velké panely, které by měly měřit 98 palců nebo dokonce palců.
 

88palcová LG OLED TV
 
Připomeňme, že maximem jsou v současné době 88palcové OLED TV. Dále jsou k dispozici modely s úhlopříčkami 48, 55, 65, 77 a 83 palců, z nichž poslední je letošní novinkou. Divize LG Display se snaží rozšířit nabídku OLED panelů v obou směrech, proto letos oznámila také 42palcovou variantu. Pokud chcete úhlopříčku větší než 88 palců, budete se muset spokojit s LCD TV. Nadějí jsou také microLED TV od Samsungu, které budou dostupné právě ve velikosti 110 palců. Vzhledem k tomu, že je obrazovka v tomto případě složena z menších panelů, není maximální úhlopříčka omezena jako v případě OLED nebo LCD.
 
Zástupce TCL prohlásil, že společnost vidí budoucnost právě v obrazovkách se světlo emitujícími pixely jako microLED a OLED, proto do vývoje těchto technologií investuje velké prostředky. V roce 2020 vložilo TCL prostřednictvím své dceřiné firmy CSoT (China Star Optoelectronics Technology) 187 milionů dolarů do JOLED, společného podniku firem Sony, Panasonic a Japan Display, který se zabývá tisknutelnými OLED panely. Jejich výhodou proti technologii, kterou v současné době používá LG Display, by měly být nižší výrobní náklady – v průměru o 15 až 25 procent.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik