www.tvfreak.cz
>
>

JBL Bar 5.0: malý a univerzální soundbar s virtuálním 3D zvukem

JBL Bar 5.0: malý a univerzální soundbar s virtuálním 3D zvukem
, , aktualita
JBL brzy uvede na trh kompaktní soundbar, který bude určen pro sledování filmů i poslech hudby. Nevyžaduje externí subwoofer ani reproduktory, proto se hodí pro malé místnosti. Přesto výrobce slibuje virtuální prostorový zvuk.
K oblíbeným
reklama
JBL nepatří k typickým výrobcům soundbarů, ale přesto v jeho nabídce najdeme několik kousků. Posledním přírůstkem je JBL Bar 5.0, který by měl splnit požadavky na kompaktní soundbar „vše v jednom“ – bez externího subwooferu nebo dodatečných reproduktorů. Toto řešení přináší úsporu místa i snadnější instalaci, ale pochopitelně za cenu kompromisů v kvalitě zvuku. JBL Bar 5.0 ve svém těle ukrývá pět měničů, z nichž tři směřují dopředu a dva do stran. K tomu přidává ještě čtyři pasivní zářiče. Výsledkem by měl být až 250W zvuk s virtuálním prostorovým efektem, který by měl pomoci vtáhnout diváka do děje.
 
 
Ve specifikacích nového soundbaru tedy nalezneme Dolby Atmos, ale opravdu se jedná pouze o virtuální variantu – žádné reproduktory směřující nahoru tento model nemá. Výrobce místo toho použil technologii MultiBeam, která napodobuje prostorový zvuk šířením zvuku v určitých směrech. Stejnou technologii používá značka Harman Kardon, která patří stejně jako JBL pod křídla Samsungu. JBL Bar 5.0 tedy vlastně bude konkurovat modelu Harman Kardon Citation MultiBeam 700 z loňského roku, který rovněž ukrývá virtuální prostorový zvuk v kompaktním balení.
 
 
Novinka od JBL nabízí hned několik možností připojení ke zdroji zvuku. S televizorem soundbar asi nejlépe spojíte prostřednictvím HDMI (včetně eARC), který podporuje přenost 4K signálu s Dolby Vision pro případ, že byste v obýváku měli třeba UHD Blu-ray přehrávač. Pokud dáváte přednost bezdrátovému řešení, je možné použít streamování přes Bluetooth, AirPlay 2 nebo Chromecast. K dispozici je také optický vstup, port USB nebo podpora multiroom systému na reproduktorech s Alexou, která umožňuje přehrávat stejnou (nebo jinou) hudbu v ostatních místnostech.
 
Se správným hardwarem můžete soundbar ovládat pomocí hlasových asistentů Alexa, Google Assistant či Siri. V základním balení najdete kromě dálkového ovladače a dalších nezbytností také sadu pro upevnění soundbaru na stěnu. JBL Bar 5.0 se začne prodávat na jaře za cenu okolo 400 eur, v přepočtu více než 10 tisíc korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala