www.tvfreak.cz
>
>

JBL Bar 5.0: malý a univerzální soundbar s virtuálním 3D zvukem

JBL Bar 5.0: malý a univerzální soundbar s virtuálním 3D zvukem
, , aktualita
JBL brzy uvede na trh kompaktní soundbar, který bude určen pro sledování filmů i poslech hudby. Nevyžaduje externí subwoofer ani reproduktory, proto se hodí pro malé místnosti. Přesto výrobce slibuje virtuální prostorový zvuk.
K oblíbeným
reklama
JBL nepatří k typickým výrobcům soundbarů, ale přesto v jeho nabídce najdeme několik kousků. Posledním přírůstkem je JBL Bar 5.0, který by měl splnit požadavky na kompaktní soundbar „vše v jednom“ – bez externího subwooferu nebo dodatečných reproduktorů. Toto řešení přináší úsporu místa i snadnější instalaci, ale pochopitelně za cenu kompromisů v kvalitě zvuku. JBL Bar 5.0 ve svém těle ukrývá pět měničů, z nichž tři směřují dopředu a dva do stran. K tomu přidává ještě čtyři pasivní zářiče. Výsledkem by měl být až 250W zvuk s virtuálním prostorovým efektem, který by měl pomoci vtáhnout diváka do děje.
 
 
Ve specifikacích nového soundbaru tedy nalezneme Dolby Atmos, ale opravdu se jedná pouze o virtuální variantu – žádné reproduktory směřující nahoru tento model nemá. Výrobce místo toho použil technologii MultiBeam, která napodobuje prostorový zvuk šířením zvuku v určitých směrech. Stejnou technologii používá značka Harman Kardon, která patří stejně jako JBL pod křídla Samsungu. JBL Bar 5.0 tedy vlastně bude konkurovat modelu Harman Kardon Citation MultiBeam 700 z loňského roku, který rovněž ukrývá virtuální prostorový zvuk v kompaktním balení.
 
 
Novinka od JBL nabízí hned několik možností připojení ke zdroji zvuku. S televizorem soundbar asi nejlépe spojíte prostřednictvím HDMI (včetně eARC), který podporuje přenost 4K signálu s Dolby Vision pro případ, že byste v obýváku měli třeba UHD Blu-ray přehrávač. Pokud dáváte přednost bezdrátovému řešení, je možné použít streamování přes Bluetooth, AirPlay 2 nebo Chromecast. K dispozici je také optický vstup, port USB nebo podpora multiroom systému na reproduktorech s Alexou, která umožňuje přehrávat stejnou (nebo jinou) hudbu v ostatních místnostech.
 
Se správným hardwarem můžete soundbar ovládat pomocí hlasových asistentů Alexa, Google Assistant či Siri. V základním balení najdete kromě dálkového ovladače a dalších nezbytností také sadu pro upevnění soundbaru na stěnu. JBL Bar 5.0 se začne prodávat na jaře za cenu okolo 400 eur, v přepočtu více než 10 tisíc korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik